Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: "GW" przekroczyła granicę kompromitacji

07.03.2017

"Wszelkie rekordy kompromitacji Gazety Wyborczej moim skromnym zdaniem zostają dzisiaj przekroczone. (...) Wyborcza krzyczy do nas z pierwszej strony: Rząd opodatkuje studentów i uczniów! To straszne jest... O co chodzi? - pytał Rafał Ziemkiewicz w programie "Chłodnym Okiem".

Publicysta odnosi się do artykułu "Gazety Wyborczej" o umowach śmieciowych. "Jesteś studentem i chcesz pracować? Możesz, ale na umowę ze wszystkimi składkami. Takie zmiany szykuje rząd, bo w ZUS jest wielka dziura i trzeba ją zasypać" - czytamy w Gazecie Wyborczej. "O co chodzi? Rzucę teraz hasło, którego Gazeta Wyborcza teraz unika, a zawsze go używała - chodzi o umowy śmieciowe" - wyjaśnia Ziemkiewicz. Publicysta "Do Rzeczy" wskazuje na hipokryzję "GW", która dotąd umowy śmieciowe uznawała za same zło.

"To był kapitalistyczny wyzysk. Proszę zobaczyć tę najwybitniejszą przewrotkę, jak tych piłkarzy, którzy lewą nogą zza prawego ucha przez plecy piłkę wybijają" - powiedział Ziemkiewicz. "Dotąd nie było, że sobie ludzie wybierają umowę śmieciową i dzięki temu, że nie płacą składek na ZUS, to zarabiają więcej. Dotychczasowa wersja brzmiała, że to pracodawcy nie chcąc płacić ZUS-u, zmuszają do umowy śmieciowej" - dodał. 

"Oczywiście możemy sobie wyobrazić, że gdyby to rząd Ewy Kopacz opodatkował wszystkie umowy i zlikwidował pracę studentów, to byłoby dobrze i byłby wielki tytuł: Rząd ratuje studentów przed wyzyskiem. Rząd zapewnia przyszłe emerytury studentom. Okazuję się, że likwidacja umów śmieciowych, które jeszcze przedwczoraj były centrum zła, jakim jest kapitalizm, to jest masakra. Okazuję się, że z nienawiści do Kaczora, nawet Michnik może zostać Korwinem" - stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

kk/Telewizja Republika

[fot. Fratria/Adam Chełstowski]Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook