Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Frasyniuk nadaje się do kaftana bezpieczeństwa

23.05.2016

"Frasyniuk musi mieć stan wojenny i to go kwalifikuje do kaftana. (...) Jak ludzie mogą tak robić idiotów z siebie i ze swoich zasług?"

Na czele Think tanku KOD ma stanąć Władysław Frasyniuk – prywatny mędrzec, którego głębia analizy kazała stwierdzić, że teraz jest jak w stanie wojennym. Rozumiem, że w stanie wojennym Frasyniuk nie siedział w więzieniu, tylko latał po telewizjach i nadawał na Jaruzelskiego – mówił w "Chłodnym okiem" Rafał Ziemkiewicz.

W rozmowie z Piotrem Wężem publicysta odniósł się do dzisiejszej okładki "Rzeczpospolitej", która artykułowi dotyczącemu wyborów w Austrii nadała tytuł "Pochód skrajnych sił". Przypomnijmy, że kandydat Austriackiej Partii Wolności Norbert Hofer w drugiej turze wyborów prezydenckich wg sondażowych wyników uzyskał 51,9 proc. głosów, zaś Alexander Van der Bellen z partii Zielonych 48,1 proc. Frekwencja przekroczyła 71. proc. 

"Po epitetach jakie rzucają w jego (Hofera - red.) stronę lewicowe media można podejrzewać, że jest on bardzo porządnym facetem. Choć oczywiście nie każdy kogo lewicowe media nazywają faszystą jest porządny" – mówił Ziemkiewicz. 


Publicysta zwrócił jednak uwagę na retorykę zawartą w tytule "Rzeczpospolitej". – Facet otrzymał ok. 50-procentowe poparcie. Oznacza to, że ponad połowa społeczeństwa jest skrajnością. Jeśli by się okazało, że wygrał, mogłoby się okazać, że 70 proc. społeczeństwa, jest skrajnym marginesem. Uważam, że ktoś kto wpadł na ten tytuł, bardzo symbolicznie podsumował całą sytuację – ocenił.

Rafał Ziemkiewicz skomentował także doniesienia dot. decyzji KOD o założeniu własnych mediów. Przyznał, że jako publicysta i komentator, który szuka materiałów do "robienia jaj" bardzo się cieszy z tej decyzji. – Gazeta Wyborcza już jest biuletynem KOD-u. Najwidoczniej im to nie wystarcza. Myślę, że na początek zaproszą na rozmowę kilka prawdziwych autorytetów: Olbrychskiego, Holland, Wajdę. Ostro wypowiedzą się także byli prezydenci, którzy będą mówili jak wspaniałą mamy konstytucję i jak wspaniała jest III RP – ironizował publicysta.

Gość Piotra Węża mówił także, że oprócz mediów ma przy KOD powstać Think tank, czyli instytut intelektualny, na czele którego ma stanąć Władysław Frasyniuk. – Prywatny mędrzec, którego głębia analizy kazała stwierdzić, że teraz jest jak w stanie wojennym. Rozumiem, że w stanie wojennym Frasyniuk nie siedział w więzieniu, tylko latał po telewizjach i nadawał na Jaruzelskiego – mówił Ziemkiewicz. W jego ocenie, Frasyniuk jest człowiekiem, który w czasach trudnych wykazał się wyjątkową odwagą i teraz też potrzebuje poczucia zagrożenia. – Frasyniuk musi mieć stan wojenny i to go kwalifikuje do kaftana. (...) Jak ludzie mogą tak robić idiotów z siebie i ze swoich zasług? – pytał Rafał Ziemkiewicz.

LL

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook