Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Europą rządzą idioci

15.11.2015

Europa jest opanowana przez idiotów, dla których największym zagrożeniem jest wyimaginowana fala nacjonalizmu – uważa Rafał Ziemkiewicz. Jego zdaniem choć widoczne jest chwilowe poruszenie w związku z zamachami w Paryżu, to w ostatecznym rozrachunku, Zachód nie wyniesie z tej tragedii żadnych wniosków.– Niestety wydaje się, że oni bardziej będą się martwić tym, żeby zamachy nie obudziły islamofobii niż tym, żeby takim zamachom w przyszłości przeciwdziałać. Poza tym, nawet jakby znalazł się ktoś mądry, kto chciałby zagrożeniu przeciwdziałać, nie bardzo miałby do tego instrumenty. Europa się totalnie rozbroiła – przekonuje Ziemkiewicz.

Publicysta przekonuje na łamach "Super Expressu", że nie ma instytucji, które byłyby w stanie kontrolować napływ terrorystów do Europy, a co za tym idzie wpuszcza się setki tysięcy ludzi nie sprawdzając kim oni są.

Zdaniem Ziemkiewicza, pewne instytucje należałoby stworzyć od początku. "Ale skoro nie zrobiono tego po zamachach w Madrycie, czy Londynie, ciężko przypuszczać, by ktoś poszedł po rozum do głowy i zrobił to po zamachu w Paryżu" – podkreśla.

Publicysta stwierdza, że "w Polsce służby specjalne nadają się do TVN, gdzie przychodzi generał Dukaczewski i opowiada jak to jesteśmy bezpieczni". "A jakieś służby wydają komunikat, że nie ma zagrożenia" – dodaje.

Ziemkiewicz wyraża pogląd, że służby należy zreorganizować w taki sposób, aby zamiast towarzystwa przygotowanego jedynie do tego, by robić jakieś interesy, były służbami specjalnymi z prawdziwego zdarzenia.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook