Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Dzięki narracji smoleńskiej Macierewicz zbudował swój kościółek

03.04.2017

„Stroną konfliktu z Antonim Macierewiczem jest nie tylko prezydent Andrzej Duda, który ma formalne podstawy do tego, by dziś interweniować, ale zdecydowana większość PiS-u, szczególnie zaś Mariusz Kamiński i jego środowisko” - stwierdził w rozmowie z „Super Expressem” Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz, publicysta.

Jego zdaniem, ten spór toczy się przede wszystkim o służby specjalne i ich kształt. Ziemkiewicz stwierdził, że dla Macierewicza wojsko to oddzielne księstwo, tak samo jak wojskowe służby specjalne.

Zwrócił uwagę, iż to, że w spór włącza się Jarosław Kaczyński, który jest nieskuteczny. Widać to po tym, że Macierewicz dalej robi swoje.

„Macierewicz nigdy nikomu się nie podporządkowywał. Dzięki narracji smoleńskiej zbudował swój kościółek. Usunięcie go z urzędu byłoby bardzo trudne” - stwierdził Ziemkiewicz.

Z kolei prezydentowi zarzuca, że przespał swój moment, dlatego PiS się z nim nie liczy.

"Wybrał rolę człowieka, który przecina wstęgi i pięknie przemawia. To zgodne z konstytucją i oczekiwaniami Polaków, dla których awanturni prezydenci nie są mile widziani. Problem w tym, że Andrzej Duda nieco przesadził, i jeśli chce myśleć o reelekcji, musi zapracować sobie na miano polityka samodzielnego, a nie potulnego pana z "Ucha Prezesa" – powiedział publicysta.

Pomysł rządzenia z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego zdaniem Ziemkiewicza jest tak samo zły jak za czasów marszałka Piłsudskiego. Zdaniem Ziemkiewicza nie ma alternatywy dla rządów parlamentarnych, a doświadczenie rządów PiS będzie tu kolejnym dowodem.

wkt/se.pl

[fot. yputube,com]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook