Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Duda zyskuje na sporze z szefem MON

24.04.2017

„To pozytywne, że coraz więcej Polaków nie chce polityki plemiennej i wybiera coś innego niż PiS bądź PO” - ocenił Rafał Ziemkiewicz, komentując najnowsze sondaż polityczne.

Publicysta na wstępie podkreślił, że należy podchodzić do sondaży z dużą ostrożnością, tym bardziej, że porównuje się „rzeczy nieporównywalne”. 

„Donald Tusk nie funkcjonuje w polskiej polityce. Aby zawalczyć o prezydenturę, musiałby tu przyjechać, zmierzyć się z sytuacją na miejscu. Teraz chodzi w nimbie faceta na wysokim stanowisku w Europie, nie musi się odnosić do 500 plus, bezrobocia itd.” - wyjaśnia Ziemkiewicz. 

Publicysta ocenił również, że w przeciwieństwie do partii, prezydent musi zadbać o jak najmniejszy elektorat negatywny. 

„W tym kontekście upublicznienie sporu z Macierewiczem, który jest popularny jedynie w najtwardszym elektoracie PiS, Andrzejowi Dudzie buduje wizerunek. Owszem, może tracić na tym, że jest nieskuteczny, że szef MON go poniża. Ale dodaje to też sympatii prezydentowi, jako temu, który się szalonemu Macierewiczowi przeciwstawia” - stwierdził Ziemkiewicz.  

I jak przypomniał publicysta na przykładzie Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego, wyborcy oczekują od głowy państwa wcale nie polityki aktywnej, ale tego, by „był celebrytą, umiał ładnie przemówić, nie przynosił obciachu”, a także nie wchodził w konflikty.  

Rafał Ziemkiewicz odniósł się także do zaskakującego wyniku SLD w sondażu dla „SE”. Formacja postkomunistyczna uzyskała aż 11 proc. głosów ankietowanych. 

„To pozytywne, że coraz więcej Polaków nie chce polityki plemiennej i wybiera coś innego niż PiS bądź PO” - powiedział dziennikarz. „Poparcie dla SLD jest zaskoczeniem, tu trzeba poczekać na kolejne sondaże, czy ten trend się potwierdzi” - dodał Ziemkiewicz. 

ak/”SE”

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook