Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Duch Paradowskiej dalej będzie walczył z PiS

30.06.2016

Publicysta komentował przy tym spór o nominacje sędziów przez prezydenta Dudę.

– Zawsze imponowała mi przygotowaniem dziennikarskim, zawsze wiedziała co, gdzie jest, w jakiej ustawie – powiedział o Janinie Paradowskiej w programie "Chłodnym Okiem" na antenie Telewizji Republika, publicysta Rafał Ziemkiewicz. "Przypomniała słowa Stanisława Lema, który mówił, że jest "zbyt stary, by przeżyć rządy PiS". Nikt, kto ją znał, nie przypuszczał, że to może być proroctwo". – Czyli już wiemy, kto przyczynił się do jej śmierci – ironizował dziennikarz. Idąc tym tokiem Rafał Ziemkiewicz wskazał, że według dziennikarzy "Gazety Wyborczej", "zmarła wojowniczka, ale zostanie z nami duchem". – Jej duch nadal będzie walczył z PiS-em – zakończył publicysta.

Prezydent Andrzej Duda odmówił nominacji dziesięciu sędziom sądów powszechnych. Wśród zaproponowanych przez Krajową Radę Sądownictwa nazwisk był m.in. sędzia, który uznał słowa Janusza Palikota "zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie" za wypowiedź w konwencji bajkowej, czy też sędzia, która miała oddalić pozew zbiorowy ws. Amber Gold.

– Prezydent ma takie prawo, nie musi, a może się zgodzić. I nie musi się z tego tłumaczyć. Wystarczy spojrzeć na "zasługi" sędziów Janka Burego. Sędzia, który odebrał dzieci państwu Bajkowskim to ostatni sędzie, który zasługuje na awans – powiedział Rafał Ziemkiewicz.

– To świetny pomysł, żeby pozyskać wyborów – ironizował. – Robi się chamówę na uroczystościach poświęconych ofiarom komunizmu w Poznaniu, gwiżdże się na prezydenta. Lansuje się swoich kolesi po chamsku, jeszcze mówi się o prezydencie, że to totalitaryzm, że nie chce ich nominować. Ośmiesza się pracowników naukowych, jak prof. Zaradkiewicza kłamiąc, że sędziowie "utracili do niego zaufanie", a doskonale wiemy, że sześciu sędziów napisało list w jego obronie. Ale prof. Rzepliński, jaśniepanisko, może utracić zaufanie. A prezydent musi awansować sędziów z towarzystwa Jana Burego – wskazał publicysta.

"Takie jest oburzenie na tę totalitarną władzę PiS-u"

Skazany na 25 lat więzienia morderca, Roman Porada nie wrócił do więzienia z jednej z przepustek. W ciągu ostatnich trzech lat opuszczał Zakład Karny w Opolu ponad 200 razy. Wychodził m.in. na basen, do kina i ZOO, posiadał nawet telefon komórkowy. Mężczyzna jest poszukiwany od ubiegłego lata. W 1995 roku brutalnie zamordował starszą kobietę i ukradł jej telewizor. – Najśmieszniejsze jest to, że przepustka, którą dostał była 250 któraś, on chodził na basen, wszędzie. Taka kara za największą zbrodnię – wskazywał Ziemkiewicz. – Jak można kogoś 24 lata trzymać w wiezieniu? Takie jest oburzenie na tę totalitarną władzę PiS-u. On musi chodzić przecież do ZOO i na basen, na spacer, wszędzie – ironizował dziennikarz.

LL, telewizjarepublika.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook