Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Duch Paradowskiej dalej będzie walczył z PiS

30.06.2016

Publicysta komentował przy tym spór o nominacje sędziów przez prezydenta Dudę.

– Zawsze imponowała mi przygotowaniem dziennikarskim, zawsze wiedziała co, gdzie jest, w jakiej ustawie – powiedział o Janinie Paradowskiej w programie "Chłodnym Okiem" na antenie Telewizji Republika, publicysta Rafał Ziemkiewicz. "Przypomniała słowa Stanisława Lema, który mówił, że jest "zbyt stary, by przeżyć rządy PiS". Nikt, kto ją znał, nie przypuszczał, że to może być proroctwo". – Czyli już wiemy, kto przyczynił się do jej śmierci – ironizował dziennikarz. Idąc tym tokiem Rafał Ziemkiewicz wskazał, że według dziennikarzy "Gazety Wyborczej", "zmarła wojowniczka, ale zostanie z nami duchem". – Jej duch nadal będzie walczył z PiS-em – zakończył publicysta.

Prezydent Andrzej Duda odmówił nominacji dziesięciu sędziom sądów powszechnych. Wśród zaproponowanych przez Krajową Radę Sądownictwa nazwisk był m.in. sędzia, który uznał słowa Janusza Palikota "zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie" za wypowiedź w konwencji bajkowej, czy też sędzia, która miała oddalić pozew zbiorowy ws. Amber Gold.

– Prezydent ma takie prawo, nie musi, a może się zgodzić. I nie musi się z tego tłumaczyć. Wystarczy spojrzeć na "zasługi" sędziów Janka Burego. Sędzia, który odebrał dzieci państwu Bajkowskim to ostatni sędzie, który zasługuje na awans – powiedział Rafał Ziemkiewicz.

– To świetny pomysł, żeby pozyskać wyborów – ironizował. – Robi się chamówę na uroczystościach poświęconych ofiarom komunizmu w Poznaniu, gwiżdże się na prezydenta. Lansuje się swoich kolesi po chamsku, jeszcze mówi się o prezydencie, że to totalitaryzm, że nie chce ich nominować. Ośmiesza się pracowników naukowych, jak prof. Zaradkiewicza kłamiąc, że sędziowie "utracili do niego zaufanie", a doskonale wiemy, że sześciu sędziów napisało list w jego obronie. Ale prof. Rzepliński, jaśniepanisko, może utracić zaufanie. A prezydent musi awansować sędziów z towarzystwa Jana Burego – wskazał publicysta.

"Takie jest oburzenie na tę totalitarną władzę PiS-u"

Skazany na 25 lat więzienia morderca, Roman Porada nie wrócił do więzienia z jednej z przepustek. W ciągu ostatnich trzech lat opuszczał Zakład Karny w Opolu ponad 200 razy. Wychodził m.in. na basen, do kina i ZOO, posiadał nawet telefon komórkowy. Mężczyzna jest poszukiwany od ubiegłego lata. W 1995 roku brutalnie zamordował starszą kobietę i ukradł jej telewizor. – Najśmieszniejsze jest to, że przepustka, którą dostał była 250 któraś, on chodził na basen, wszędzie. Taka kara za największą zbrodnię – wskazywał Ziemkiewicz. – Jak można kogoś 24 lata trzymać w wiezieniu? Takie jest oburzenie na tę totalitarną władzę PiS-u. On musi chodzić przecież do ZOO i na basen, na spacer, wszędzie – ironizował dziennikarz.

LL, telewizjarepublika.pl

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook