Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Dramatyczny spadek bystrości Lisa

01.06.2015

„Poziom bystrości lisa spadł jakby mu ktoś wyjął pendrive. Jakby wypalono mu połowę mózgu...”

„Poziom bystrości Tomasza Lisa spadł jakby mu ktoś wyjął pendrive. Pisze o tajemniczej prezydenturze Dudy, a jeszcze przed drugą turą doskonale wiedział, jaka ta prezydentura będzie” – zauważył na antenie TV Republika pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Komentował artykuł Lisa w „Newsweeku”, przypominając, że stonowane podejście dziennikarza ma się nijak do jego retoryki sprzed wyborów. „Co się stało? Jakby wypalono połowę mózgu Tomaszowi Lisowi – jeszcze w piątek przed ciszą wyborczą doskonale wiedział, jaka będzie prezydentura Andrzeja Dudy, za którego plecami stoi Kaczyński, teraz może zacznie go popierać” – zastanawiał się Ziemkiewicz.

Gość TV Republika mówił także o kampanii Bronisława Komorowskiego. Nawiązał do wpisów prezydenta na Twitterze, które zostały wyśmiane przez internautów z powodu błędów. „Największa tajemnica kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego to, kto wysyłał tweety” - zastanawiał się Ziemkiewicz.

Dodawał, że „pojawiają się tłumaczenia, że odpowiadał za to chłopak, który miał dwadzieścia parę lat i słabo mówił po polsku”, ale jak się okazuje Ziemkiewicz sam w to nie wierzy. „Nie sądzę, żeby taki młody chłopak mógł rzucać hasła rodem z gierkowskich transparentów” – uznał gość TV Republika.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook