Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz do Petru: Idź i nie wracaj

12.09.2016

Dziennikarz komentuje wczorajszą konwencję partii Nowoczesna.

„PiS nie sformułował konkretnej wizji całościowej przebudowy sposobu rządzenia państwem. Ktoś może powiedzieć, że mam obsesję widzenia w PiS grupy rekonstrukcyjnej sanacji” - mówił na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz.


Publicysta w błędach PiS widzi analogię do sposobu myślenia Józefa Piłsudskiego.


„Piłsudski wyobrażał sobie państwo jako własny folwark, gdzie chodzi od ekonoma do ekonoma i sprawdza ich pracę. Współczesne państwo tak nie działa – to musi być świetnie zarządzana, samodzielnie działająca maszyna. Ciągła konieczność funkcjonowania 'komendanta' to droga donikąd” – twierdzi Ziemkiewicz.


Dziennikarz odniósł się też do wyboru władz partyjnych w PiS. Dla Ziemkiewicza tego typu działania nie mają znaczenia, ponieważ uważa Prawo i Sprawiedliwość za partię wodzowską.


„Znacznie ważniejszy od zmiany liczby wiceprezesów jest fakt, że Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę, że partia straci kredyt zaufania, jeśli będzie powielać błędy poprzedników. I rozumie potrzebę wprowadzania zmian, także w reakcji na to, co dzieje się złego w spółkach Skarbu Państwa” - powiedział.


Skomentował też wczorajszą konwencję programową Nowoczesnej, odnosząc się do postaci Ryszarda Petru.


„Kogo mamy? Drugiego Palikota, który mówi nam, że wszystko będzie tak jak w Europie” - powiedział.


„Jeśli ktoś ma zły humor, to polecam obejrzeć w internecie wystąpienie Ryszarda Petru, który mówi już tak, jakby był premierem i głosi konieczność rozliczeń. Mówi to człowiek, którego partia po skoku poparcia obecnie jest czwartą siłą w stawce politycznej. Petru takimi krokami idzie nie po elektorat Platformy, a po elektorat Palikota, który gdyby istniał, to Palikot byłby w Sejmie. Mogę tylko powiedzieć Herbertem, idź, dokąd poszli tamci. Dokąd poszła cała lewica w Polsce i nie wracaj, Ryszardzie Petru” - dodał.


Mly/telewizjarepublika.pl


fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook