Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz do Michnika: Publikuj przeprosiny Macierewicza!

20.06.2016

"Może też zrobimy takie demonstracje i będziemy odliczać dni, jakie upływają od braku publikacji przeprosin".

W dość zabawny sposób do sprawy przeprosin, jakie wobec Antoniego Macierewicza ma opublikować "Gazeta Wyborcza", odniósł się na antenie Telewizji Republika Rafał A. Ziemkiewicz. Publicysta ironizował, porównując brak publikacji przeprosin z protestami ws. braku publikacji tzw. orzeczenia TK przez rząd Beaty Szydło. "Michnik publikuj! Może też zrobimy takie demonstracje i będziemy odliczać dni, jakie upływają od braku publikacji przeprosin dla Antoniego Macierewicza" – mówił w "Chłodnym okiem" Ziemkiewicz.

Przypomnijmy, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał postanowienie nakazujące spółce Agora SA przeproszenie ministra Antoniego Macierewicza, poprzez zamieszczenie przeprosin na pierwszej stronie w wydaniu poniedziałkowym Gazety Wyborczej – poinformował w weekend rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Zamiast przeprosin, na łamach weekendowej "Gazety Wyborczej" opublikowany został artykuł zatytułowany "Tajny agent Macierewicza". "Minister obrony zasiada w radzie fundacji Głos, gdzie prezesem zarządu jest Robert Jerzy Luśnia - wieloletni współpracownik Antoniego Macierewicza i peerelowskiej bezpieki. Luśnia był też wiceprezesem spółki Herbapol Lublin, której pieniędzmi samowolnie płacił firmie Macierewicza" – czytamy w artykule "Gazety Wyborczej".

Do rzekomego skandalu i niezastosowania się przez "GW" do wyroku sądu odniósł się w "Chłodnym okiem" Rafał Ziemkiewicz. 

Dziennikarz wskazywał, że choć weekendowe rewelacje "GW" nie zawierają żadnych potwierdzających je faktów, były przez ostatnie dwa dni głoszone przez polityków opozycji, takich jak Grzegorz Schetyna, którzy "robili z siebie debili".

W ocenie Ziemkiewicza, to co opublikował dziennik Adama Michnika to parodia dziennikarstwa śledczego. – Robić z Macierewicza agenta Putina to karkołomne zadanie – uznał autor "Polactwa".

LL, telewizjarepublika.pl

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook