Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Dlaczego Caracale są lepsze od Mercedesa?

14.10.2016

Dlaczego Caracale są lepsze od Mercedesa? Bo Caracale są anty-PiS-owiskie, a Mercedesy od wczoraj są PiS-owskie – ironizował publicysta na antenie Telewizji Republika.

Dlaczego Caracale są lepsze od Mercedesa? Bo Caracale są anty-PiS-owiskie, a Mercedesy od wczoraj są PiS-owskie – wyśmiewał histerię opozycji i mediów w programie "Chłodnym Okiem" na antenie Telewizja Republika Rafał Ziemkiewicz.

Mamy niewiarygodną kampanie w interesie francuskiego koncernu Airbus. Aż się w głowie nie mieści, że te delikatnie mówiąc kontrowersyjne helikopterki, okręty, przepraszam. Wojskowi się bardzo oburzają, że to jest jak ze statkiem i okrętem. Helikoptery są cywilne, a śmigłowce mają być wojskowe – podkreślił.

Widzimy bardzo wyraźnie, jest ogromny krzyk, nawet pan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej, powiedział, że "przez tę decyzję rządu straciliśmy 13 mld", a ponieważ 13 mld miała Polska zapłacić za Caracale Francuzom, wyraźnie widać, że pan Grabiec identyfikuje się nie z polskim budżetem. I to jest straszne – jak można było zerwać umowę? – ocenił publicysta.

Z drugiej strony, ponieważ wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił, że powstanie fabryczka, no nawet duża fabryka silników Mercedesa na Śląsku, to jaki tytuł formułuje wiadoma gazeta? "Mercedes z kasą od rządu", czyli po prostu rząd weźmie i da kasę Mercedesowi. Jeżeli rząd da kasę francuskiemu koncertowi to będzie dobrze, jeżeli niemieckiemu Mercedesowi – to będzie niedobrze. I to jest pierwszy przypadek, kiedy Niemcy są źli – podkreślił Ziemkiewicz.

[fot. youtube.com]

Telewizja Republika/ems

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook