Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Debata zmarnowanych szans

19.05.2015

Niedzielna debata prezydencka nie wniosła do kampanii wyborczej nic nowego. „Andrzej Duda nie powiedział dlaczego chce być prezydentem, a Bronisław Komorowski nie powiedział nic nowego” – ocenił Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz i publicysta.

Jak wyjaśnił na antenie Radia Wnet Ziemkiewicz, nie pozwoliła im na to także sama formuła debaty.

- To nie jest prawdziwa debata. W Polsce jakoś politycy nie chcą się zgodzić na takie debaty jak to się robi w krajach zachodnich, gdzie jest rzeczywiście prawdziwa rozmowa, gdzie się wchodzi w interakcję, gdzie sobie politycy nawzajem odpowiadają, a nie wygłaszają jakieś odpowiedzi na te same pytania zadane przez dziennikarzy. I mam wrażenie, że to była debata zmarnowanych szans.  Andrzej Duda nie powiedział tego, co jest najważniejsze, nie wyjaśnił po co i dlaczego chce być prezydentem. A Bronisław Komorowski nie powiedział nic nowego, straszył PiS-em, powtarzał „in vitro”, czyli nic tam nie było co by kogokolwiek mogło przekonać – zauważył publicysta.

- Zwolennicy Kukiza albo zagłosują na Dudę, albo nie zagłosują na nikogo, bo głos oddany przeciwko systemowi raczej nie może się przełożyć na Bronisława Komorowskiego. I tak pokazywały dotychczasowe sondaże – przypomniał Ziemkiewicz.

Jak podkreślił jednocześnie publicysta, niestety Duda podczas debaty nie zwrócił się do wyborców Kukiza.

- Mówił o Janie Pawle II, o Jedwabnem czyli zwracał się do ludzi, którzy i tak na niego zagłosują. Natomiast Bronisław Komorowski też się w zasadzie nie zwrócił do tego elektoratu, tylko cały czas opowiadał, że jak rządził PiS to rządził PiS. Tak jak by to ludzi, który w 2007 roku byli za młodzi by głosować, mogło cokolwiek interesować - zauważył Rafał Ziemkiewicz, który dodał jednocześnie, że niedzielna debata prezydencka była zmarnowaną szansą na zdobycie głosów zwolenników zarówno Kukiza, jak i lewicy.

mmil/Radio Wnet

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 2. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 3. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 4. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 5. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 6. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 7. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook