Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Debata zmarnowanych szans

19.05.2015

Niedzielna debata prezydencka nie wniosła do kampanii wyborczej nic nowego. „Andrzej Duda nie powiedział dlaczego chce być prezydentem, a Bronisław Komorowski nie powiedział nic nowego” – ocenił Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz i publicysta.

Jak wyjaśnił na antenie Radia Wnet Ziemkiewicz, nie pozwoliła im na to także sama formuła debaty.

- To nie jest prawdziwa debata. W Polsce jakoś politycy nie chcą się zgodzić na takie debaty jak to się robi w krajach zachodnich, gdzie jest rzeczywiście prawdziwa rozmowa, gdzie się wchodzi w interakcję, gdzie sobie politycy nawzajem odpowiadają, a nie wygłaszają jakieś odpowiedzi na te same pytania zadane przez dziennikarzy. I mam wrażenie, że to była debata zmarnowanych szans.  Andrzej Duda nie powiedział tego, co jest najważniejsze, nie wyjaśnił po co i dlaczego chce być prezydentem. A Bronisław Komorowski nie powiedział nic nowego, straszył PiS-em, powtarzał „in vitro”, czyli nic tam nie było co by kogokolwiek mogło przekonać – zauważył publicysta.

- Zwolennicy Kukiza albo zagłosują na Dudę, albo nie zagłosują na nikogo, bo głos oddany przeciwko systemowi raczej nie może się przełożyć na Bronisława Komorowskiego. I tak pokazywały dotychczasowe sondaże – przypomniał Ziemkiewicz.

Jak podkreślił jednocześnie publicysta, niestety Duda podczas debaty nie zwrócił się do wyborców Kukiza.

- Mówił o Janie Pawle II, o Jedwabnem czyli zwracał się do ludzi, którzy i tak na niego zagłosują. Natomiast Bronisław Komorowski też się w zasadzie nie zwrócił do tego elektoratu, tylko cały czas opowiadał, że jak rządził PiS to rządził PiS. Tak jak by to ludzi, który w 2007 roku byli za młodzi by głosować, mogło cokolwiek interesować - zauważył Rafał Ziemkiewicz, który dodał jednocześnie, że niedzielna debata prezydencka była zmarnowaną szansą na zdobycie głosów zwolenników zarówno Kukiza, jak i lewicy.

mmil/Radio Wnet

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook