Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Debata zmarnowanych szans

19.05.2015

Niedzielna debata prezydencka nie wniosła do kampanii wyborczej nic nowego. „Andrzej Duda nie powiedział dlaczego chce być prezydentem, a Bronisław Komorowski nie powiedział nic nowego” – ocenił Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz i publicysta.

Jak wyjaśnił na antenie Radia Wnet Ziemkiewicz, nie pozwoliła im na to także sama formuła debaty.

- To nie jest prawdziwa debata. W Polsce jakoś politycy nie chcą się zgodzić na takie debaty jak to się robi w krajach zachodnich, gdzie jest rzeczywiście prawdziwa rozmowa, gdzie się wchodzi w interakcję, gdzie sobie politycy nawzajem odpowiadają, a nie wygłaszają jakieś odpowiedzi na te same pytania zadane przez dziennikarzy. I mam wrażenie, że to była debata zmarnowanych szans.  Andrzej Duda nie powiedział tego, co jest najważniejsze, nie wyjaśnił po co i dlaczego chce być prezydentem. A Bronisław Komorowski nie powiedział nic nowego, straszył PiS-em, powtarzał „in vitro”, czyli nic tam nie było co by kogokolwiek mogło przekonać – zauważył publicysta.

- Zwolennicy Kukiza albo zagłosują na Dudę, albo nie zagłosują na nikogo, bo głos oddany przeciwko systemowi raczej nie może się przełożyć na Bronisława Komorowskiego. I tak pokazywały dotychczasowe sondaże – przypomniał Ziemkiewicz.

Jak podkreślił jednocześnie publicysta, niestety Duda podczas debaty nie zwrócił się do wyborców Kukiza.

- Mówił o Janie Pawle II, o Jedwabnem czyli zwracał się do ludzi, którzy i tak na niego zagłosują. Natomiast Bronisław Komorowski też się w zasadzie nie zwrócił do tego elektoratu, tylko cały czas opowiadał, że jak rządził PiS to rządził PiS. Tak jak by to ludzi, który w 2007 roku byli za młodzi by głosować, mogło cokolwiek interesować - zauważył Rafał Ziemkiewicz, który dodał jednocześnie, że niedzielna debata prezydencka była zmarnowaną szansą na zdobycie głosów zwolenników zarówno Kukiza, jak i lewicy.

mmil/Radio Wnet

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook