Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: „Argument z emocji” podstawą lewicowo-liberalnego dyskursu

05.11.2016

„Panie prezesie, czy ma pan podstawę prawną do dzielenia sędziów na „naszą dziewiątkę” i nieorzekających? Podstawy prawnej nie mam, ale mam pewność!” - pisze w cotygodniowym „Subotniku” Rafał Ziemkiewicz.

Dziennikarz nawiązał do wypowiedzi Andrzeja Rzeplińskiego w niemieckim radiu. Stwierdził on, że jest nękany i spodziewa się zamachu na swoje życie. Z kolei zdaniem Mateusza Kijowskiego, chodzą za nim podsłuchy. Zapytany czy ma dowody powiedział, że ich nie ma, ale ma pewność.

„Fantastyczna formuła, pozwalająca udowodnić wszystko. Zdumiewające, że nie wpadł na nią prezes Rzepliński” - pisze Ziemkiewicz.
 
Kolejną osobą zwierzającą się zagranicznym mediom  jest Krystyna Janda. Stwierdziła, że mimo tego, ze pół życia spędziła w socjalizmie, nigdy nie bała się tak, jak teraz.

„Właściwie, można to rozumieć na wiele sposobów” - pisze Ziemkiewicz.

„Może chodziło aktorce o to, że w socjalizmie była gwiazdą, a teraz nikt jej nie chce zatrudniać? Że wtedy miała wszystkie układy przechodzone i pootwierane jak nie osobiście, to przez wpływowych znajomych, a teraz jakiś urzędnik z ministerstwa ośmielił się odmówić jej – Jej! – odmówić dotacji? A może powinno się to traktować jako wyznanie dotyczące stanu zdrowia, w ogóle nie związane z sytuacją polityczną?” - zastanawia się dziennikarz.

Jak zauważył, niemieccy czytelnicy na pewno będą wiedzieć, że „w Polsce panuje faszyzm, przemoc, liberalna opozycja jest prześladowana, boi się o swoje życie”.

„Nie żeby z budowania takiego przekonania mogło coś wynikać konkretnego – za dużo mają Niemcy i cała reszta Zachodu na głowie, żeby szczerze się przejmować męczeństwem Jandy, Kijowskiego czy Rzeplińskiego – ale zawsze miło naszym zachodnim sąsiadom podbudować swoje poczucie wyższości nad polskimi dzikusami i w dodatku faszystami. Zwłaszcza, jeśli to sami Polacy z tym do nich przyjeżdżają” - podkreślił.

Dodał, że „argument z emocji” stał się ostatnio omalże podstawą dyskursu lewicowo-liberalnego dyskursu.

„Trudno o lepszy dowód nie tylko intelektualnej nicości i barku rzeczowych racji, ale też, że mentalność tych środowisk kształtowana jest przez megalomanię i opiera na tym, co psychiatria nazywa „urojeniem wyższościowym”. W przekonaniu nie tylko „autorytetów”, ale nawet prostych, z przeproszeniem, „dziewuch” informowanie świata o swoim stanie psychicznym jest ipso facto informacją o obiektywnej rzeczywistości, którą subiektywne odczucia autoryteta czy dziewuchy obiektywnie odzwierciedlają (dobre zdanie, co? Bhawo ja!)” - pisze Ziemkiewicz.

Pisarz zastanawiał się także, jak długo zajmie „antypisowskim świrom doprowadzenie się do stanu toczenia piany, walenia głową o ściany”.

„Zaczynam się obawiać, że jeśli w porę nie zajmą się nimi psychiatrzy wyposażeni w odpowiednie leki, ktoś w końcu gotowy zrobić sobie krzywdę, w najgłębszym przekonaniu, że w ten sposób wstrząśnie światem i poderwie go do walki ze złowrogim pisowskim Cthulu – Jarosławem” - stwierdził Rafał Ziemkiewicz w „Subotniku”.

wkt/"Subotnik" Rafał Ziemkiewicz

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook