Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: „Argument z emocji” podstawą lewicowo-liberalnego dyskursu

05.11.2016

„Panie prezesie, czy ma pan podstawę prawną do dzielenia sędziów na „naszą dziewiątkę” i nieorzekających? Podstawy prawnej nie mam, ale mam pewność!” - pisze w cotygodniowym „Subotniku” Rafał Ziemkiewicz.

Dziennikarz nawiązał do wypowiedzi Andrzeja Rzeplińskiego w niemieckim radiu. Stwierdził on, że jest nękany i spodziewa się zamachu na swoje życie. Z kolei zdaniem Mateusza Kijowskiego, chodzą za nim podsłuchy. Zapytany czy ma dowody powiedział, że ich nie ma, ale ma pewność.

„Fantastyczna formuła, pozwalająca udowodnić wszystko. Zdumiewające, że nie wpadł na nią prezes Rzepliński” - pisze Ziemkiewicz.
 
Kolejną osobą zwierzającą się zagranicznym mediom  jest Krystyna Janda. Stwierdziła, że mimo tego, ze pół życia spędziła w socjalizmie, nigdy nie bała się tak, jak teraz.

„Właściwie, można to rozumieć na wiele sposobów” - pisze Ziemkiewicz.

„Może chodziło aktorce o to, że w socjalizmie była gwiazdą, a teraz nikt jej nie chce zatrudniać? Że wtedy miała wszystkie układy przechodzone i pootwierane jak nie osobiście, to przez wpływowych znajomych, a teraz jakiś urzędnik z ministerstwa ośmielił się odmówić jej – Jej! – odmówić dotacji? A może powinno się to traktować jako wyznanie dotyczące stanu zdrowia, w ogóle nie związane z sytuacją polityczną?” - zastanawia się dziennikarz.

Jak zauważył, niemieccy czytelnicy na pewno będą wiedzieć, że „w Polsce panuje faszyzm, przemoc, liberalna opozycja jest prześladowana, boi się o swoje życie”.

„Nie żeby z budowania takiego przekonania mogło coś wynikać konkretnego – za dużo mają Niemcy i cała reszta Zachodu na głowie, żeby szczerze się przejmować męczeństwem Jandy, Kijowskiego czy Rzeplińskiego – ale zawsze miło naszym zachodnim sąsiadom podbudować swoje poczucie wyższości nad polskimi dzikusami i w dodatku faszystami. Zwłaszcza, jeśli to sami Polacy z tym do nich przyjeżdżają” - podkreślił.

Dodał, że „argument z emocji” stał się ostatnio omalże podstawą dyskursu lewicowo-liberalnego dyskursu.

„Trudno o lepszy dowód nie tylko intelektualnej nicości i barku rzeczowych racji, ale też, że mentalność tych środowisk kształtowana jest przez megalomanię i opiera na tym, co psychiatria nazywa „urojeniem wyższościowym”. W przekonaniu nie tylko „autorytetów”, ale nawet prostych, z przeproszeniem, „dziewuch” informowanie świata o swoim stanie psychicznym jest ipso facto informacją o obiektywnej rzeczywistości, którą subiektywne odczucia autoryteta czy dziewuchy obiektywnie odzwierciedlają (dobre zdanie, co? Bhawo ja!)” - pisze Ziemkiewicz.

Pisarz zastanawiał się także, jak długo zajmie „antypisowskim świrom doprowadzenie się do stanu toczenia piany, walenia głową o ściany”.

„Zaczynam się obawiać, że jeśli w porę nie zajmą się nimi psychiatrzy wyposażeni w odpowiednie leki, ktoś w końcu gotowy zrobić sobie krzywdę, w najgłębszym przekonaniu, że w ten sposób wstrząśnie światem i poderwie go do walki ze złowrogim pisowskim Cthulu – Jarosławem” - stwierdził Rafał Ziemkiewicz w „Subotniku”.

wkt/"Subotnik" Rafał Ziemkiewicz

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook