Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: „A tu żenua i dziadostwo”

10.01.2017

„Wczoraj oburzali się że ksiądz Rydzyk zbiera pieniądze od staruszek – a dziś stoją #MuremZaMateuszem, choć redemptorysta kupował z darowizn nadajniki i kamery, a nie ciuszki i ajfony” - pisze na Facebooku Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

„Przez cały ostatni rok Schetyna wmawiał nam, że prezydent, premier, nie mówiąc o marszałkach obu izb to figuranci, marionetki, nie ma co na nich tracić czasu – rządzi przecież wszystkim Kaczyński, i niech przestanie to ukrywać, niech jawnie stanie na czele i weźmie odpowiedzialność. Teraz ma focha, że z Kaczyńskim to on gadać nie będzie. On chce z Kuchcińskim” – pisze Ziemkiewicz, dodając, że jeżeli takie zaproszenie wyszłoby od marszałka Sejmu, to Schetyna i tak wskazałby pewnie kogoś innego w swoim zastępstwie, najlepiej nieosiągalnego. 

„Czy to dziwi? Mnie nie. Przecież takie jest całe to towarzystwo” - stwierdza publicysta. 

„Wczoraj oburzali się że ksiądz Rydzyk zbiera pieniądze od staruszek – a dziś stoją #MuremZaMateuszem, choć redemptorysta kupował z darowizn nadajniki i kamery, a nie ciuszki i ajfony” - zauważa. 

Podobnie ma się rzecz jeżeli chodzi o standardy demokratyczne, wskazuje Ziemkiewicz. 

„Wczoraj ciskali gromy, że „władzę zmienia się przy urnach a nie na ulicy” (...) – teraz powiadają, że „pokojowe metody przestały być skuteczne” i licytują się w nawoływaniach do „radykalnej” walki. Najchętniej twittując z luksusowego spa albo z Holandii” - dodaje Ziemkiewicz. 

Dziennikarz widzi taką sprzeczność również w podejściu opozycji do prokuratury i Trybunału Konstytucyjnego. 

„Przedwczoraj twierdzili, że Prokuratura jest niewiarygodna, bo pisowska, widzimisię przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego jest nienaruszalnym prawem, bo on z PO” - podkreślił, dodając na koniec: „I tak w każdej sprawie…” 

„Jakże chciałoby się mieć wroga, którego można szanować – a tu żenua i dziadostwo, że nawet się nie chce w te załgane gęby plunąć” - puentuje wpis Rafał Ziemkiewicz. 


ak/Facebook/Rafał Ziemkiewicz

[fot. YouTube/Salve TV]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook