Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: A jak napiszemy, że Jarosław Kurski uprawiał seks...

18.04.2016

W ocenie publicysty "Wyborczą" czyta się dziś jak kiedyś "Trybunę Ludu".

"Jak napiszemy, że Jarosław Kurski uprawiał przed hotelem seks z homoseksualistami, żeby zarobić pierwsze pieniądze, to też możemy napisać, że chcieliśmy rozbroić plotki?" – pytał w "Chłodnym okiem" Rafał Ziemkiewicz. W ten sposób odniósł się do tłumaczeń dziennikarki "Gazety Wyborczej" w związku z tekstem "Pierwsza dama tańczy sama".

Dziś na łamach "Gazety Wyborczej" opublikowana została polemika pomiędzy autorką tekstu o Agacie Dudzie a publicystką "Wyborczej" Ewą Milewicz. Autorka tekstu przekonuje, że skandaliczne plotki o Parze Prezydenckiej został zamieszczone... z powodu chęci "rozbrojenia ich".

Do sprawy odniósł się w "Chłodnym okiem" Rafał Ziemkiewicz. Jak stwierdził, dziś "Wyborczą" czyta się jak kiedyś "Trybunę Ludu" – człowiek się zastanawia, co tam jeszcze wymyślą. – Po niesławnym tekście, który mój były redakcyjny kolega, obecnie rzecznik prezydenta Marek Magierowski bardzo celnie określił mianem kloacznego, zastanawiałem się czy pójdą drogą Dominiki Wielowieyskiej, która krytycznie odniosła się do teksu, czy Pawła Wrońskiego, że tekst jest bardzo wyważony – mówił publicysta. – Pani red. Ewa Milewicz, która nie zeszmaciła się w tej gazecie tak, że może być nazywana autorytetem pisze, że to bardzo nieładnie. Z kolei autorka tekstu stwierdza, że ona po to te plotki o seksie za pieniądze i nieślubnych dzieciach napisała, żeby je rozbroić, pokazać że są idiotyzmem. To jak napiszemy, że Jarosław Kurski uprawiał przed hotelem seks z homoseksualistami, żeby zarobić pierwsze pieniądze, to też możemy napisać, że chcieliśmy rozbroić plotki? – pytał.

LL

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook