Jedynie prawda jest ciekawa


Zieliński: PiS naprawi Polskę

11.09.2013

Sześć lat rządów to jest bardzo dużo, nikomu dotąd nie udało się tyle rządzić. A Donald Tusk rządzi już sześć lat, a w każdej dziedzinie wszystko się sypie - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Jarosław Zieliński, poseł PiS.

Sondaż dla Faktów TVN wskazuje, że Polacy jako premiera widzieliby najchętniej Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu i to ze sporą stratą są Donald Tusk i Jerzy Buzek. Z czego to wynika?
Jarosław Zieliński: Myślę, że to jest wynik przesunięcia nastrojów społecznych w ogóle. To się wiąże ze zmianą lidera w sondażach popularności partii politycznych, a także z coraz większym poczuciem wśród Polaków, że rząd Donalda Tuska w całej rozciągłości zawiódł.
Sześć lat rządów to jest bardzo dużo, nikomu dotąd nie udało się tyle rządzić. A Donald Tusk rządzi już sześć lat, a w każdej dziedzinie wszystko się sypie. Być może do świadomości obywateli tak od razu to nie docierało, ale teraz już dociera. Dowodem na to są i sondaże i wyniki wyborów lokalnych, które odbywają się w całej Polsce. Myślę, że to jest tak, że to poparcie dla pana prezesa Kaczyńskiego to także poparcie dla programu Prawa i Sprawiedliwości i konsekwencji, z jaką prezes dąży do tego, aby Polskę naprawić.

Ten sondaż jest bardzo personalny, chodzi o konkretne osoby, a nie o partie. Czy można go odczytywać jako sukces Jarosława Kaczyńskiego, czy raczej porażkę Donalda Tuska?
To i jedno i drugie. W trudnych warunkach prezes Jarosław Kaczyński uzyskał ten wynik, w warunkach ciągłego ataku, który przetacza się codziennie przez media. Nawet i wynik tego sondażu w wielu stacjach już jest jakoś dziwnie komentowany i podważany.
Trzeba jednak powiedzieć wprost, że rząd Donalda Tuska i on sam jako premier zawiódł Polaków. Alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość i premier przyszłego rządu, którym powinien być Jarosław Kaczyński. Ci, którzy teraz doznają porażki powinni ten wynik przyjąć z pokorą, bo na to zasłużyli. Platforma i ci, którzy ją jeszcze wspierają muszą sobie uzmysłowić, że ten trend jest nieodwracalny. Za dużo jest zdarzeń, za dużo jest błędów, za dużo jest zaniechań, za dużo jest cierpienia Polaków spowodowanego tym wszystkim, co złego się dzieje pod tymi nieudolnymi rządami, że już żadne PR-owskie sztuczki i pokrętne tłumaczenie sondaży nic nie zmieni.

A gdyby pan miał w jednym zdaniu powiedzieć, co takiego ma Jarosław Kaczyński, czego nie ma Donald Tusk? Co mogło najbardziej znacząco wpłynąć na ten wynik?
W jednym zdaniu to trudno powiedzieć, bo Jarosław Kaczyński ma bardzo wiele z tego, czego nie ma Donald Tusk. Ae przede wszystkim ma cechę odpowiedzialności. Jeżeli coś zapowiada, to to robi. Jest konsekwentny w swoich działaniach. A Donald Tusk co innego mówi, a co innego robi. Jarosław Kaczyński jest realnym politykiem, nie uprawia propagandy po to, żeby zdobyć tani poklask na chwilę. To czyni Donald Tusk. Przez te sześć lat on pracował od sondażu do sondażu i oto są efekty.

Rozmawiał Marcin Wikło

[Fot. PAP/Zborowski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook