Jedynie prawda jest ciekawa


Zieliński: PiS naprawi Polskę

11.09.2013

Sześć lat rządów to jest bardzo dużo, nikomu dotąd nie udało się tyle rządzić. A Donald Tusk rządzi już sześć lat, a w każdej dziedzinie wszystko się sypie - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Jarosław Zieliński, poseł PiS.

Sondaż dla Faktów TVN wskazuje, że Polacy jako premiera widzieliby najchętniej Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu i to ze sporą stratą są Donald Tusk i Jerzy Buzek. Z czego to wynika?
Jarosław Zieliński: Myślę, że to jest wynik przesunięcia nastrojów społecznych w ogóle. To się wiąże ze zmianą lidera w sondażach popularności partii politycznych, a także z coraz większym poczuciem wśród Polaków, że rząd Donalda Tuska w całej rozciągłości zawiódł.
Sześć lat rządów to jest bardzo dużo, nikomu dotąd nie udało się tyle rządzić. A Donald Tusk rządzi już sześć lat, a w każdej dziedzinie wszystko się sypie. Być może do świadomości obywateli tak od razu to nie docierało, ale teraz już dociera. Dowodem na to są i sondaże i wyniki wyborów lokalnych, które odbywają się w całej Polsce. Myślę, że to jest tak, że to poparcie dla pana prezesa Kaczyńskiego to także poparcie dla programu Prawa i Sprawiedliwości i konsekwencji, z jaką prezes dąży do tego, aby Polskę naprawić.

Ten sondaż jest bardzo personalny, chodzi o konkretne osoby, a nie o partie. Czy można go odczytywać jako sukces Jarosława Kaczyńskiego, czy raczej porażkę Donalda Tuska?
To i jedno i drugie. W trudnych warunkach prezes Jarosław Kaczyński uzyskał ten wynik, w warunkach ciągłego ataku, który przetacza się codziennie przez media. Nawet i wynik tego sondażu w wielu stacjach już jest jakoś dziwnie komentowany i podważany.
Trzeba jednak powiedzieć wprost, że rząd Donalda Tuska i on sam jako premier zawiódł Polaków. Alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość i premier przyszłego rządu, którym powinien być Jarosław Kaczyński. Ci, którzy teraz doznają porażki powinni ten wynik przyjąć z pokorą, bo na to zasłużyli. Platforma i ci, którzy ją jeszcze wspierają muszą sobie uzmysłowić, że ten trend jest nieodwracalny. Za dużo jest zdarzeń, za dużo jest błędów, za dużo jest zaniechań, za dużo jest cierpienia Polaków spowodowanego tym wszystkim, co złego się dzieje pod tymi nieudolnymi rządami, że już żadne PR-owskie sztuczki i pokrętne tłumaczenie sondaży nic nie zmieni.

A gdyby pan miał w jednym zdaniu powiedzieć, co takiego ma Jarosław Kaczyński, czego nie ma Donald Tusk? Co mogło najbardziej znacząco wpłynąć na ten wynik?
W jednym zdaniu to trudno powiedzieć, bo Jarosław Kaczyński ma bardzo wiele z tego, czego nie ma Donald Tusk. Ae przede wszystkim ma cechę odpowiedzialności. Jeżeli coś zapowiada, to to robi. Jest konsekwentny w swoich działaniach. A Donald Tusk co innego mówi, a co innego robi. Jarosław Kaczyński jest realnym politykiem, nie uprawia propagandy po to, żeby zdobyć tani poklask na chwilę. To czyni Donald Tusk. Przez te sześć lat on pracował od sondażu do sondażu i oto są efekty.

Rozmawiał Marcin Wikło

[Fot. PAP/Zborowski]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook