Jedynie prawda jest ciekawa


Zieliński: „Odżywają siły, które stały za WSI”

30.08.2014

"PO w całości zniosło na pozycje lewicowe, nawet lewackie. Ale Platforma zapłaci za to w wyborach, bo społeczeństwo mam nadzieję, że coraz bardziej to widzi".

Stefczyk.info: Po wczorajszym głosowaniu w Sejmie komisja wszystko jest na prostej drodze, aby jednak powstała komisja śledcza ws. likwidacji WSI. Czy to dobrze?

Jarosław Zieliński, poseł PiS: Bardzo niedobrze, bo to jest realizacja scenariusza bliskiego Rosji, bliskiego serca Putina, a dalekiego od bezpieczeństwa Polski.

W jaki sposób ta komisja mogłaby zagrozić Polsce?

Zobaczymy, co z tej komisji wyniknie, bo to wszystko jeszcze przed nami. Natomiast sam fakt powrotu do tej sprawy, kwestionowania procesu likwidacji WSI jest niebezpieczny. Pamiętajmy o tym, że Wojskowe Służby Informacyjne były tak naprawdę ekspozytura rosyjską w Polsce i nigdy nie zostały zweryfikowane w wolnej Rzeczpospolitej przez wiele lat. Trzeba było dopiero rządu Prawa i Sprawiedliwości, żeby tę kwestię uregulować i WSI rozwiązać. Wtedy Platforma także poparła nasz wniosek, oprócz ówczesnego posła Bronisława Komorowskiego, a dzisiaj kwestionowanie procesu likwidacji, szukanie dziury w całym, jest na rękę Rosji. To oznacza, że odżywają siły, które stały za WSI i za podległością Polski rosyjskiemu mocarstwu.

A jak pan ocenia powrót do sprawy likwidacji WSI w kontekście wojny na Ukrainie?

Dzisiaj, kiedy pojawiło się realne zagrożenie ze strony odżywającego imperializmu rosyjskiego, mamy tego faktyczny dowód właśnie na Ukrainie, takie działania są szczególnie nieodpowiedzialne. Natomiast, jeżeli pan pyta co z tego może wyniknąć, to zobaczymy. Bo na pewno nie można nic zarzucić ani komisji wersyfikacyjnej, ani panu ministrowi Macierewiczowi. Ale musi uważać ta proputonowska koalicja złożona z PO, SLD, TR i części PSL, bo przy okazji może wyjść wiele ciekawych spraw, gdyby członkowie komisji weryfikacyjnej zostali zwolnieni z tajemnicy, zwłaszcza pan minister Antoni Macierewicz. Mogą wyjść sprawy bardzo niewygodne dla tego obozu, który dziś chce weryfikować komisję weryfikacyjną.

A uda się zaj…ć PiS ta komisją śledczą?

Wcale nie musi wyjść tak, jak to na taśmach prawdy sugerował minister Radosław Sikorski. Choć te słowa dobrze pokazują prawdziwą intencję wnioskodawców. Być może to jednak nie Prawo i Sprawiedliwość będzie za…łatwione, a oni sami siebie załatwią. Niezależnie od tego, sam powrót do tej sprawy, to dążenie do powołania komisji śledczej, żeby podważyć proces weryfikacji WSI jest dzisiaj na rękę Putinowi i Rosji, a nie wolnej i niepodległej Polsce.

Czy sojusz partii lewicowych z PO w tej kwestii coś oznacza na przyszłość? Powstanie taka koalicja?

To nie jedyne ich wspólne głosowanie w tej kadencji. To jest rodzaj sojuszu od pewnego czasu. Dla PO Sojusz Lewicy Demokratycznej, zresztą tak samo jak Ruch Palikota jest pewnym odwodem i straszakiem na PSL. PSL jest koalicjantem bardzo pokornym, ponieważ się boi, że Platforma Obywatelska ma alternatywę w postaci partii lewicowych. Zwłaszcza z Ruchem Palikota to nie musi być formalna koalicja, ale szczególnie w atakach na Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk zawsze może na niego liczyć. Czasem wręcz Palikot był wypuszczany, przepraszam za mocne sformułowanie, ale jak pies ze smyczy kiedy trzeba było zaatakować prezesa Kaczyńskiego. Nie robił tego Tusk osobiście, a za pośrednictwem Palikota właśnie, przecież byłego swojego zastępcy w PO. A SLD to przecież partia wywodząca się wprost z niechlubnej historii PZPR, która jest przywykła do wasalskiej uległości wobec Rosji. Dla Milera pokazanie w takim głosowaniu, że jest za tym, co podoba się Rosji jest czymś naturalnym. Natomiast bardzo mocno należy akcentować to, że na te pozycje zeszła także Platforma Obywatelska.

Świadomie?

Myślę, że tak. Nie podejrzewam Tuska o brak świadomości politycznej. Platformę po prostu w całości zniosło na pozycje lewicowe, ale nie w sensie społecznym, tylko politycznym. Może nawet precyzyjniej będzie powiedzieć, że na pozycje lewackie. Ale Platforma zapłaci za to w wyborach, bo społeczeństwo mam nadzieję, że coraz bardziej to widzi. Mam też nadzieję, że media pomogą to dostrzec, bo do tej pory bywało z tym różnie. Ale teraz to napięcie jest tak mocne, ze chyba nie da się tego nie zauważyć. Zobaczy to każdy, kto chce choć odrobinę myśleć.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook