Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Kto to jest, kochane dzieci, dupek?

27.01.2015

Rafał Ziemkiewicz kpi z "męczeństwa" Miecugowa, Wojewódzkiego i Jasia Kapeli...

Rafał Ziemkiewicz w swoim wpisie na profilu serwisu Facebook w mocno ironiczny sposób odniósł się do płaczów części mainstreamowych publicystów, komentatorów i celebrytów, którzy stawiają się w roli pokrzywdzonych i prześladowanych przez III Rzeczpospolitą. Dostaje się Grzegorzowi Miecugowowi, Jakubowi Wojewódzkiemu, Jarosławowi Kuźniarowi, "Rafalali" oraz Jasiowi Kapeli.

"Grzegorz Miecugow opowiedział, jak zemścił się kiedyś na pijaku, który mu po nocy naubliżał. Otóż śledził go potem, aż zobaczył, że tamten rozebrał się i wlazł do fontanny. Wtedy podkradł się cichutku, ukradł facetowi ubranie i poleciał zawiadomić o nielegalnie się kąpiącym policję. Chwalił się tym w wywiadzie dla gazety, bardzo ze swego postępowania dumny" - kpi Ziemkiewicz. 

Płakał też Kuźniar - prezentujący się na okładce "Newsweeka" jako proszący, by go "nie zabijać". Płakał też Wojewódzki, gdy miano oblać go "żrącą substancją" - choć okazało się, że nic takiego nie miało miejsca... A co z Kapelą? Ziemkiewicz odpowiada mu w sprawie happeningu aktywisty "Krytyki Politycznej", który postanowił z kolei donieść do prokuratury na Ziemkiewicza za... obrazę papieża. 

"Tyle, że internauci natychmiast przypomnieli panu Fasoli że dopiero co sam na swoim fejsbuku pisał o licznych głowach państw zebranych na paryskiej manifestacji „je suis Charlie Hebdo” jako o „obłudnych chujach” (o innych przekroczeniach, dotyczących np. Jana Pawła II czy „znieważania narodu polskiego”, na co też jest paragraf, nie wspominając). I co wtedy zrobił bohaterski Jasiu? Przestraszył się i szybko swoje fejsbukowe popisy skasował (względnie zablokował, co na jedno wychodzi)" - pisze publicysta.

I puentuje: "Pytanie na zakończenie: kto to jest, kochane dzieci, dupek? Dla pilnych uczniów pytanie dodatkowe: i dlaczego przykłady takowych znaleźć można tylko po jednej stronie debaty publicznej? "

Całość wpisu na profilu Ziemkiewicza.

LL

[YT]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook