Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Kto to jest, kochane dzieci, dupek?

27.01.2015

Rafał Ziemkiewicz kpi z "męczeństwa" Miecugowa, Wojewódzkiego i Jasia Kapeli...

Rafał Ziemkiewicz w swoim wpisie na profilu serwisu Facebook w mocno ironiczny sposób odniósł się do płaczów części mainstreamowych publicystów, komentatorów i celebrytów, którzy stawiają się w roli pokrzywdzonych i prześladowanych przez III Rzeczpospolitą. Dostaje się Grzegorzowi Miecugowowi, Jakubowi Wojewódzkiemu, Jarosławowi Kuźniarowi, "Rafalali" oraz Jasiowi Kapeli.

"Grzegorz Miecugow opowiedział, jak zemścił się kiedyś na pijaku, który mu po nocy naubliżał. Otóż śledził go potem, aż zobaczył, że tamten rozebrał się i wlazł do fontanny. Wtedy podkradł się cichutku, ukradł facetowi ubranie i poleciał zawiadomić o nielegalnie się kąpiącym policję. Chwalił się tym w wywiadzie dla gazety, bardzo ze swego postępowania dumny" - kpi Ziemkiewicz. 

Płakał też Kuźniar - prezentujący się na okładce "Newsweeka" jako proszący, by go "nie zabijać". Płakał też Wojewódzki, gdy miano oblać go "żrącą substancją" - choć okazało się, że nic takiego nie miało miejsca... A co z Kapelą? Ziemkiewicz odpowiada mu w sprawie happeningu aktywisty "Krytyki Politycznej", który postanowił z kolei donieść do prokuratury na Ziemkiewicza za... obrazę papieża. 

"Tyle, że internauci natychmiast przypomnieli panu Fasoli że dopiero co sam na swoim fejsbuku pisał o licznych głowach państw zebranych na paryskiej manifestacji „je suis Charlie Hebdo” jako o „obłudnych chujach” (o innych przekroczeniach, dotyczących np. Jana Pawła II czy „znieważania narodu polskiego”, na co też jest paragraf, nie wspominając). I co wtedy zrobił bohaterski Jasiu? Przestraszył się i szybko swoje fejsbukowe popisy skasował (względnie zablokował, co na jedno wychodzi)" - pisze publicysta.

I puentuje: "Pytanie na zakończenie: kto to jest, kochane dzieci, dupek? Dla pilnych uczniów pytanie dodatkowe: i dlaczego przykłady takowych znaleźć można tylko po jednej stronie debaty publicznej? "

Całość wpisu na profilu Ziemkiewicza.

LL

[YT]

Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 5. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 6. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 7. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 8. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook