Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Kto to jest, kochane dzieci, dupek?

27.01.2015

Rafał Ziemkiewicz kpi z "męczeństwa" Miecugowa, Wojewódzkiego i Jasia Kapeli...

Rafał Ziemkiewicz w swoim wpisie na profilu serwisu Facebook w mocno ironiczny sposób odniósł się do płaczów części mainstreamowych publicystów, komentatorów i celebrytów, którzy stawiają się w roli pokrzywdzonych i prześladowanych przez III Rzeczpospolitą. Dostaje się Grzegorzowi Miecugowowi, Jakubowi Wojewódzkiemu, Jarosławowi Kuźniarowi, "Rafalali" oraz Jasiowi Kapeli.

"Grzegorz Miecugow opowiedział, jak zemścił się kiedyś na pijaku, który mu po nocy naubliżał. Otóż śledził go potem, aż zobaczył, że tamten rozebrał się i wlazł do fontanny. Wtedy podkradł się cichutku, ukradł facetowi ubranie i poleciał zawiadomić o nielegalnie się kąpiącym policję. Chwalił się tym w wywiadzie dla gazety, bardzo ze swego postępowania dumny" - kpi Ziemkiewicz. 

Płakał też Kuźniar - prezentujący się na okładce "Newsweeka" jako proszący, by go "nie zabijać". Płakał też Wojewódzki, gdy miano oblać go "żrącą substancją" - choć okazało się, że nic takiego nie miało miejsca... A co z Kapelą? Ziemkiewicz odpowiada mu w sprawie happeningu aktywisty "Krytyki Politycznej", który postanowił z kolei donieść do prokuratury na Ziemkiewicza za... obrazę papieża. 

"Tyle, że internauci natychmiast przypomnieli panu Fasoli że dopiero co sam na swoim fejsbuku pisał o licznych głowach państw zebranych na paryskiej manifestacji „je suis Charlie Hebdo” jako o „obłudnych chujach” (o innych przekroczeniach, dotyczących np. Jana Pawła II czy „znieważania narodu polskiego”, na co też jest paragraf, nie wspominając). I co wtedy zrobił bohaterski Jasiu? Przestraszył się i szybko swoje fejsbukowe popisy skasował (względnie zablokował, co na jedno wychodzi)" - pisze publicysta.

I puentuje: "Pytanie na zakończenie: kto to jest, kochane dzieci, dupek? Dla pilnych uczniów pytanie dodatkowe: i dlaczego przykłady takowych znaleźć można tylko po jednej stronie debaty publicznej? "

Całość wpisu na profilu Ziemkiewicza.

LL

[YT]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook