Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Kto to jest, kochane dzieci, dupek?

27.01.2015

Rafał Ziemkiewicz kpi z "męczeństwa" Miecugowa, Wojewódzkiego i Jasia Kapeli...

Rafał Ziemkiewicz w swoim wpisie na profilu serwisu Facebook w mocno ironiczny sposób odniósł się do płaczów części mainstreamowych publicystów, komentatorów i celebrytów, którzy stawiają się w roli pokrzywdzonych i prześladowanych przez III Rzeczpospolitą. Dostaje się Grzegorzowi Miecugowowi, Jakubowi Wojewódzkiemu, Jarosławowi Kuźniarowi, "Rafalali" oraz Jasiowi Kapeli.

"Grzegorz Miecugow opowiedział, jak zemścił się kiedyś na pijaku, który mu po nocy naubliżał. Otóż śledził go potem, aż zobaczył, że tamten rozebrał się i wlazł do fontanny. Wtedy podkradł się cichutku, ukradł facetowi ubranie i poleciał zawiadomić o nielegalnie się kąpiącym policję. Chwalił się tym w wywiadzie dla gazety, bardzo ze swego postępowania dumny" - kpi Ziemkiewicz. 

Płakał też Kuźniar - prezentujący się na okładce "Newsweeka" jako proszący, by go "nie zabijać". Płakał też Wojewódzki, gdy miano oblać go "żrącą substancją" - choć okazało się, że nic takiego nie miało miejsca... A co z Kapelą? Ziemkiewicz odpowiada mu w sprawie happeningu aktywisty "Krytyki Politycznej", który postanowił z kolei donieść do prokuratury na Ziemkiewicza za... obrazę papieża. 

"Tyle, że internauci natychmiast przypomnieli panu Fasoli że dopiero co sam na swoim fejsbuku pisał o licznych głowach państw zebranych na paryskiej manifestacji „je suis Charlie Hebdo” jako o „obłudnych chujach” (o innych przekroczeniach, dotyczących np. Jana Pawła II czy „znieważania narodu polskiego”, na co też jest paragraf, nie wspominając). I co wtedy zrobił bohaterski Jasiu? Przestraszył się i szybko swoje fejsbukowe popisy skasował (względnie zablokował, co na jedno wychodzi)" - pisze publicysta.

I puentuje: "Pytanie na zakończenie: kto to jest, kochane dzieci, dupek? Dla pilnych uczniów pytanie dodatkowe: i dlaczego przykłady takowych znaleźć można tylko po jednej stronie debaty publicznej? "

Całość wpisu na profilu Ziemkiewicza.

LL

[YT]

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 3. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 4. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 5. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 6. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 7. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook