Jedynie prawda jest ciekawa


Zginęli chciąc oddać hołd ofiarom ludobójstwa

10.04.2012

W kwietniu 1940 roku na rozkaz Józefa Stalina, przywódcy sowieckiej Rosji, NKWD zabiło ponad 21 tysięcy polskich oficerów, jeńców sowieckich obozów i więzień. Zabijano ich strzałem w tył głowy. Sowieckiemu okupantowi nie wystarczyło fizyczne zgładzenie polskich oficerów. Innym nieodzownym elementem tej zbrodni było kłamstwo katyńskie, ukrywanie prawdy o sprawcach tej zbrodni. W okupowanej przez sowieckie wojska Polsce kłamstwo katyńskie uzyskało status oficjalnej wykładni.

Kłamstwo katyńskie miało na świecie możnych protektorów, a w Polsce możnych sojuszników w postaci komunistycznej władzy. Kłamstwo katyńskie przez dziesiątki lat miało swoich adwokatów, tzw. ekspertów, dziennikarzy. To był swoisty sojusz wielu sił i osób, sojusz oparty na kłamstwie. Wszelkie próby upamiętnienia ofiar ludobójstwa były zwalczane, a bliscy zamordowanych i ludzie dobrej woli walczący o prawdę i upamiętnienie zabitych byli prześladowani i represjonowani przez komunistyczne władze. Świat miał się nigdy nie dowiedzieć o Katyniu. Rodzinom ofiar odebrano prawo do publicznej żałoby, do opłakania i godnego upamiętnienia najbliższych. Ziemia przykryła ślady zbrodni, a kłamstwo miało wymazać ją z ludzkiej pamięci - napisał w liście do rodzin katyńskich w przeddzień 70. rocznicy ludobójstwa śp. Lech Kaczyński.

Ukrywanie prawdy o Katyniu – efekt decyzji tych, którzy do zbrodni doprowadzili – stało się jednym z fundamentów polityki komunistów w powojennej Polsce: założycielskim kłamstwem PRL. Był to czas, kiedy za pamięć i prawdę o Katyniu płaciło się wysoką cenę. Jednak bliscy pomordowanych i inni, odważni ludzie trwali wiernie przy tej pamięci, bronili jej i przekazywali kolejnym pokoleniom Polaków. Przenieśli ją przez czas komunistycznych rządów i powierzyli rodakom wolnej, niepodległej Polsce. Dlatego im wszystkim, a zwłaszcza Rodzinom Katyńskim, jesteśmy winni szacunek i wdzięczność. W imieniu Rzeczypospolitej składam najgłębsze podziękowanie za to,że broniąc pamięci o swoich bliskich, ocaliliście Państwo jakże ważny wymiar naszej polskiej świadomości i tożsamości. – dodawał w liście do rodzin katyńskich śp. Prezydent.

Przez lata, powoli, ale konsekwentnie dzięki nieustępliwości i odwadze wielu ludzi dobrej woli kłamstwo to kruszyło się, aż do ostatecznego rozpadnięcia się w proch i pył. Zwyciężyła prawda. Walka o prawdę trwała wiele lat, była bardzo trudna i bolesna dla walczących. Potrzeba było aż niemal 50 lat, aby Rosja przyznała się, że to z rozkazu jej ówczesnych władz zginęły tysiące polskich oficerów.

W 70. rocznicę tej zbrodni ludobójstwa, tak trzeba to mówić głośno, to była zbrodnia ludobójstwa, miały się odbyć uroczyste obchody upamiętniające wszystkich, którzy zostali zamordowani.

Ziemia katyńska, przesiąknięta krwią polskich oficerów 10 kwietnia 2010 roku po raz kolejny była świadkiem wielkiej narodowej polskiej tragedii.

W katastrofie samolotu zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lech Kaczyński, wraz z małżonką, Ryszard Kaczorowski – ostatni Prezydent RP na uchodźstwie, Anna Walentynowicz – legendarna założycielka NSZZ Solidarność. Zginęli ministrowie, posłowie, duchowni wielu wyznań, generałowie Wojska Polskiego, przedstawiciele rodzin katyńskich, oficerowie BOR, cała załoga samolotu. Zginęli przedstawiciele polskiej elity. Wszyscy zmierzali do Katynia by spełnić patriotyczny obowiązek, by oddać hołd ofiarom sowieckiego ludobójstwa sprzed 70 lat.

Dziś przypada 2 druga rocznica katastrofy smoleńskiej. Mimo upływu czasu nadal nie znamy całej prawdy o jej przyczynach. Od pierwszych minut po katastrofie byliśmy bombardowani dziesiątkami, jeśli nie setkami kłamstw o przyczynach katastrofy. Zaczęło się już kilkanaście minut po katastrofie od kłamstw o czterech próbach lądowania, o błędzie pilotów, naciskach, brzozie etc. Wszystkie te kłamstwa tworzą jedno wielkie kłamstwo smoleńskie, które znowu ma swoich twórców, możnych protektorów, adwokatów, tzw. ekspertów, dziennikarzy. Kłamstwo to znowu oparte jest na strachu. Wielokrotnie niektórym rodzinom ofiar odbierano prawo do publicznej żałoby, do opłakania i godnego upamiętnienia najbliższych. Do dziś w stolicy Polski nie powstał pomnik należycie upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy, jak i pomnik poświęcony śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. To rzecz smutna, bo niespotykana w cywilizowanym świecie.

Choć katastrofa smoleńska wspólną uchwałą Sejmu i Senatu została uznana za „największą tragedię w powojennej historii Polski” to rządzący cały czas odmawiają nam prawa do dopominania się o prawdę, każą nam żyć w kłamstwie. Na szczęście znowu znaleźli się ludzie odważni i niezłomni, którzy wbrew oficjalnej propagandzie, wbrew szyderstwom, szykanom mozolnie i konsekwentnie odkrywają prawdę krusząc kłamstwo. Uosobieniem tych wielu odważnych ludzi z różnych środowisk jest Antoni Macierewicz. To dzięki pracom kierowanego przez Antoniego Macierewicza zespołu parlamentarnego krok po kroku odkrywamy prawdę. Wszyscy ci odważni ludzie zasługują na słowa uznania za to co zrobili.

Dla nas żyjących pozostaje aktualne przesłanie Józefa Mackiewicza, jednego z pierwszych głosicieli prawdy o zbrodni katyńskiej: Tylko prawda jest ciekawa.

Tak, nam chodzi o prawdę i wbrew zakusom wielu prawda zwycięży.

Marcin Mastalerek, poseł PIS
[fot.PAP/Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook