Jedynie prawda jest ciekawa

Żenujący jak Lis: Będziemy walczyć o wolność?

30.11.2015

„Najbliższe lata pokażą, czy wolność jest dla nas wielką wartością. Przed Polską obywatelską test”.

Tomasz Lis w swoim stylu zachęca czytelników do nowego numeru „Newsweeka”. Naczelny straszy PiS-em i zaznacza, że partia władzy serwuje Polakom horror.

„PiS, które pragnie hollywoodzkich filmów o polskiej historii, serwuje nam właśnie codziennie film z nowego gatunku – horror komiczny” - tłumaczy. Zaznacza, że w tym horrorze widać również „elementy humoreski”.

„Zalecam tu nawet pewną czujność. Kpina i szyderstwo mogą być naturalną reakcją na poznawczy dysonans i próbą jego okiełznania. Nie należy jednak zapomnieć o istocie gatunku. A jest to, podkreślam, nie pełna grozy komedia, lecz horror z elementami komizmu. Dokładniej, thriller w odcinkach” - uważam.

Lis prezentuje swoje przemyślenia o celach Jarosława Kaczyńskiego. „Powiedzmy sobie szczerze: zgruchotanie Trybunału Konstytucyjnego nie jest samoistnym celem prezesa. Jest wyłącznie narzędziem. Prawdziwym celem jest redukcja roli parlamentu i samego parlamentaryzmu. Wiejska ma być wyłącznie elementem ciągu technologicznego. Pomysł prezesa – błyskawiczny projekt uchwały lub ustawy – ekspresowe głosowanie bez debat i czasochłonnego wczytywania się w ekspertyzy – podpis prezydenta, czyli notariusza – wreszcie akcja w wykonaniu panów Kamińskiego, Ziobry czy Macierewicza” - pisze Lis. Jak widać insynuowanie, że PiS buduje państwo totalitarne jest wciąż kontynuowane. Żenujące...

Lis bez cienia żenady wskazuje, że „przed Polską obywatelską wielki test”. „Być może pierwszy prawdziwy test po 1989 r. Na pewno najtrudniejszy. Najbliższe lata pokażą, czy wolność, którą historia dała nam dość niespodziewanie, jest dla nas naprawdę wielką wartością. Czy, jeśli trzeba, potrafimy nie tylko złorzeczyć, ale o nią walczyć. Jeśli nie, może się okazać, że to nie rządy PiS, ale ćwierćwiecze wolności było jedynie antraktem w naszej historii” - straszy Lis.

Doprawdy trudniej o brzydszy upadek pupilka władzy, który właśnie zorientował się, że czas politycznych fruktów się skończył.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook