Jedynie prawda jest ciekawa

Zelnik: Zebrały się miliony, które dobrze życzą Polsce

01.12.2014

„Wiele mówi się o podziale Polski. Ja jestem po tej stronie, która szanuje tradycję, historię”.

„Może sądził, że najciemniej jest pod latarnią” – w ten sposób Jerzy Zelnik komentuje wyniki wyborów w Częstochowie. Tam polityk SLD prowadził kampanię koncentrując się na antykościelnych hasłach.

„Jemu się wydaje, że to jest świetne miejsce, żeby postawić swoją barykadę tej Barykadzie Niezwyciężonej, jaką jest Jasna Góra. Myślę, że ma małe szanse w sensie duchowym, ale może to jest chwytliwe dla części ludzi, bo czarnego nie lubią. Kiedyś nie lubiliśmy czerwonego, teraz przerzucili się ludzie na czarne. Jednak ludzie często nie lubią księży, ponieważ ksiądz wymaga czegoś, stawia wymagania. I ludzie się obrażają, na księdza, na pana Boga. Z powodu tego, że trzeba być zdyscyplinowanym moralnie” - mówił Zelnik w Radiu Wnet.

Jerzy Zelnik przyznaje w rozmowie, że „związał się ostatnio silnie z PiSem”. „Zamierzam ten rok wyborczy bardzo silnie wspierać naszych kandydatów. Tworzymy alternatywne społeczeństwo, mamy swoje środowiska, kluby dyskusyjne, swoje media, nie damy się. Zebrało się parę milionów ludzi, którzy dobrze życzą Polsce. Ja jestem po tej stronie, która szanuje tradycję, historię” - dodał Jerzy Zelnik.

Wskazał, że „mówi się wiele o podziale Polski, zwłaszcza po Smoleńsku”. „Bardzo dobrze zrobi myśli polskiej, intelektualistom polskim, jeśli będą się ścierać z przeciwnikiem i dojrzewać w tej dyskusji” - tłumaczył.

ez,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook