Jedynie prawda jest ciekawa

Zelnik: W Polsce dokonuje się łamanie sumień

01.01.2015

W Polsce dokonuje się łamanie sumień w miejscach pracy, aby pracownicy byli zobligowani do głosowania tylko na swojego pracodawcę – napisał w specjalnych życzeniach aktor Jerzy Zelnik.

Jak czytamy na portalu niezalezna.pl:

„Życzę, abyśmy wyprostowali karki, mieli odwagę, żyli w zgodzie z własnym sumieniem. Bo mam wrażenie, że w Polsce dokonuje się łamanie sumień w miejscach pracy, aby pracownicy byli zobligowani do głosowania tylko na swojego pracodawcę i jest to sytuacja rodem z feudalizmu. Życzę Polsce, aby nie przepłacała swoich inwestycji, nie była rozrzutna. Mądrze planowała” – życzy Jerzy Zelnik.

Aktor dodaje, że w tym roku prof. Witold Kieżun został mocno skrzywdzony:

„Kapituła Obywatelskiego Klubu Akademickiego przyznała doroczną nagrodę prof. Witoldowi Kieżunowi, który został dosyć mocno skrytykowany za to, co robił w latach 70(...)Jeżeli będziemy sami niszczyć autorytet, nawet jeśli miał on chwile słabości - czego nie umiem, ani udowodnić, ani obronić w tej chwili – to i tak jestem po stronie profesora” - czytamy.

Zelnik przekonuje, że brakuje w Polsce prawdziwych autorytetów, bowiem zaborcy obcinali wszystkich głowy chcąc stworzyć naród typowo roboczy.

Aktor zachęca do działania. Przekonuje, że musimy walczyć, by demokracja nie była fasadowa. „Żeby szanowano opozycję, która twardymi słowami ocenia rząd i taką postawę nazywa się nienawiścią. Establishment, trzymający się kurczowo władzy też myli dążenie do prawdy z nienawiścią” - czytamy.

Niezalezna.pl, lz

[fot: youtube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook