Jedynie prawda jest ciekawa

Zelnik: W Polsce dokonuje się łamanie sumień

01.01.2015

W Polsce dokonuje się łamanie sumień w miejscach pracy, aby pracownicy byli zobligowani do głosowania tylko na swojego pracodawcę – napisał w specjalnych życzeniach aktor Jerzy Zelnik.

Jak czytamy na portalu niezalezna.pl:

„Życzę, abyśmy wyprostowali karki, mieli odwagę, żyli w zgodzie z własnym sumieniem. Bo mam wrażenie, że w Polsce dokonuje się łamanie sumień w miejscach pracy, aby pracownicy byli zobligowani do głosowania tylko na swojego pracodawcę i jest to sytuacja rodem z feudalizmu. Życzę Polsce, aby nie przepłacała swoich inwestycji, nie była rozrzutna. Mądrze planowała” – życzy Jerzy Zelnik.

Aktor dodaje, że w tym roku prof. Witold Kieżun został mocno skrzywdzony:

„Kapituła Obywatelskiego Klubu Akademickiego przyznała doroczną nagrodę prof. Witoldowi Kieżunowi, który został dosyć mocno skrytykowany za to, co robił w latach 70(...)Jeżeli będziemy sami niszczyć autorytet, nawet jeśli miał on chwile słabości - czego nie umiem, ani udowodnić, ani obronić w tej chwili – to i tak jestem po stronie profesora” - czytamy.

Zelnik przekonuje, że brakuje w Polsce prawdziwych autorytetów, bowiem zaborcy obcinali wszystkich głowy chcąc stworzyć naród typowo roboczy.

Aktor zachęca do działania. Przekonuje, że musimy walczyć, by demokracja nie była fasadowa. „Żeby szanowano opozycję, która twardymi słowami ocenia rząd i taką postawę nazywa się nienawiścią. Establishment, trzymający się kurczowo władzy też myli dążenie do prawdy z nienawiścią” - czytamy.

Niezalezna.pl, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook