Jedynie prawda jest ciekawa


Zelnik: Polsce potrzebne jest uzdrowienie

28.05.2015

„Finanse Polski są w opłakanym stanie. Ja się boję o Polskę”.

Jerzy Zelnik, znany aktor, który w kampanii wspierał Andrzeja Dudę, wskazuje, że nowa prezydentura jest szansą na odnowę Polski. „Potrzebna jest Polsce sanacja, uzdrowienie przede wszystkim gospodarki, ale w ogóle relacji. Duda wyciąga rękę, widzi Polaków jako wspólnotę, żeby to przywrócić, żeby nie było tego wzajemnego szczucia na siebie” - mówił Zelnik w TVN24.

Aktor zaapelował, by Polacy przestali myśleć o Polsce kategoriami Platforma – Prawo i Sprawiedliwość. „Zacznijmy myśleć kategorią Polska!” - apelował. I przekonywał Andrzeja Morozowskiego: „Naprawdę mnie włosy dęba stają, wbrew temu, co pan powiedział, finanse Polski są w opłakanym stanie, panie redaktorze. Sto miliardów tracimy na pakiecie klimatycznym, nieściągane VAT-y, nieściągane podatki, najdroższe autostrady, najdroższe metro… To są miliardy złotych, setki miliardów złotych! Ja się boję o Polskę” - tłumaczył.

„Rozmawiamy o Dudzie – on chce być prezydentem wszystkich Polaków i to nie jest gołosłowne. Jest marzenie ludzi młodych, którzy nie nałykali się trucizny komunistycznej jak my, żeby mieć tu wspólny interes” - podkreślał aktor.

I zwrócił uwagę na zalety Andrzej Dudy. „To piękna osobowość, ze wspaniałych krakowskich rodzin. Mało jest w Polsce elit, bo nam wystrzelali i wymietli! Odbudowujmy to i przestańmy boczyć się na siebie, jeżeli mamy jeszcze troszkę tej inteligencji – wspaniałych ludzi, którzy znają języki i są dobrze wykształceni. Przestańmy ich atakować, bo za chwilę będziemy tylko tanią siłą roboczą w Europie kompletnie bez elit, bo się sami zjemy” - powiedział aktor.

Zelnik przypomniał również korzyści, jakie płynęły dla Polski za czasów rządów PiS. „Dwa lata rządów PiS-u było wielkim prosperity?” - powiedział gość programu „Tak jest”.

Na koniec zaapelował: „Kochani, po wszystkich stronach barykady, błagam: spróbujmy trochę więcej mieć altruizmu na rzecz Polski!”

Ciekawe, czy apel cenionego aktora trafi do Polaków. Może...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook