Jedynie prawda jest ciekawa


Zelnik: Polsce potrzebne jest uzdrowienie

28.05.2015

„Finanse Polski są w opłakanym stanie. Ja się boję o Polskę”.

Jerzy Zelnik, znany aktor, który w kampanii wspierał Andrzeja Dudę, wskazuje, że nowa prezydentura jest szansą na odnowę Polski. „Potrzebna jest Polsce sanacja, uzdrowienie przede wszystkim gospodarki, ale w ogóle relacji. Duda wyciąga rękę, widzi Polaków jako wspólnotę, żeby to przywrócić, żeby nie było tego wzajemnego szczucia na siebie” - mówił Zelnik w TVN24.

Aktor zaapelował, by Polacy przestali myśleć o Polsce kategoriami Platforma – Prawo i Sprawiedliwość. „Zacznijmy myśleć kategorią Polska!” - apelował. I przekonywał Andrzeja Morozowskiego: „Naprawdę mnie włosy dęba stają, wbrew temu, co pan powiedział, finanse Polski są w opłakanym stanie, panie redaktorze. Sto miliardów tracimy na pakiecie klimatycznym, nieściągane VAT-y, nieściągane podatki, najdroższe autostrady, najdroższe metro… To są miliardy złotych, setki miliardów złotych! Ja się boję o Polskę” - tłumaczył.

„Rozmawiamy o Dudzie – on chce być prezydentem wszystkich Polaków i to nie jest gołosłowne. Jest marzenie ludzi młodych, którzy nie nałykali się trucizny komunistycznej jak my, żeby mieć tu wspólny interes” - podkreślał aktor.

I zwrócił uwagę na zalety Andrzej Dudy. „To piękna osobowość, ze wspaniałych krakowskich rodzin. Mało jest w Polsce elit, bo nam wystrzelali i wymietli! Odbudowujmy to i przestańmy boczyć się na siebie, jeżeli mamy jeszcze troszkę tej inteligencji – wspaniałych ludzi, którzy znają języki i są dobrze wykształceni. Przestańmy ich atakować, bo za chwilę będziemy tylko tanią siłą roboczą w Europie kompletnie bez elit, bo się sami zjemy” - powiedział aktor.

Zelnik przypomniał również korzyści, jakie płynęły dla Polski za czasów rządów PiS. „Dwa lata rządów PiS-u było wielkim prosperity?” - powiedział gość programu „Tak jest”.

Na koniec zaapelował: „Kochani, po wszystkich stronach barykady, błagam: spróbujmy trochę więcej mieć altruizmu na rzecz Polski!”

Ciekawe, czy apel cenionego aktora trafi do Polaków. Może...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook