Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zelnik: Polsce potrzebne jest uzdrowienie

28.05.2015

„Finanse Polski są w opłakanym stanie. Ja się boję o Polskę”.

Jerzy Zelnik, znany aktor, który w kampanii wspierał Andrzeja Dudę, wskazuje, że nowa prezydentura jest szansą na odnowę Polski. „Potrzebna jest Polsce sanacja, uzdrowienie przede wszystkim gospodarki, ale w ogóle relacji. Duda wyciąga rękę, widzi Polaków jako wspólnotę, żeby to przywrócić, żeby nie było tego wzajemnego szczucia na siebie” - mówił Zelnik w TVN24.

Aktor zaapelował, by Polacy przestali myśleć o Polsce kategoriami Platforma – Prawo i Sprawiedliwość. „Zacznijmy myśleć kategorią Polska!” - apelował. I przekonywał Andrzeja Morozowskiego: „Naprawdę mnie włosy dęba stają, wbrew temu, co pan powiedział, finanse Polski są w opłakanym stanie, panie redaktorze. Sto miliardów tracimy na pakiecie klimatycznym, nieściągane VAT-y, nieściągane podatki, najdroższe autostrady, najdroższe metro… To są miliardy złotych, setki miliardów złotych! Ja się boję o Polskę” - tłumaczył.

„Rozmawiamy o Dudzie – on chce być prezydentem wszystkich Polaków i to nie jest gołosłowne. Jest marzenie ludzi młodych, którzy nie nałykali się trucizny komunistycznej jak my, żeby mieć tu wspólny interes” - podkreślał aktor.

I zwrócił uwagę na zalety Andrzej Dudy. „To piękna osobowość, ze wspaniałych krakowskich rodzin. Mało jest w Polsce elit, bo nam wystrzelali i wymietli! Odbudowujmy to i przestańmy boczyć się na siebie, jeżeli mamy jeszcze troszkę tej inteligencji – wspaniałych ludzi, którzy znają języki i są dobrze wykształceni. Przestańmy ich atakować, bo za chwilę będziemy tylko tanią siłą roboczą w Europie kompletnie bez elit, bo się sami zjemy” - powiedział aktor.

Zelnik przypomniał również korzyści, jakie płynęły dla Polski za czasów rządów PiS. „Dwa lata rządów PiS-u było wielkim prosperity?” - powiedział gość programu „Tak jest”.

Na koniec zaapelował: „Kochani, po wszystkich stronach barykady, błagam: spróbujmy trochę więcej mieć altruizmu na rzecz Polski!”

Ciekawe, czy apel cenionego aktora trafi do Polaków. Może...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook