Jedynie prawda jest ciekawa

Zelnik: Polsce potrzebne jest uzdrowienie

28.05.2015

„Finanse Polski są w opłakanym stanie. Ja się boję o Polskę”.

Jerzy Zelnik, znany aktor, który w kampanii wspierał Andrzeja Dudę, wskazuje, że nowa prezydentura jest szansą na odnowę Polski. „Potrzebna jest Polsce sanacja, uzdrowienie przede wszystkim gospodarki, ale w ogóle relacji. Duda wyciąga rękę, widzi Polaków jako wspólnotę, żeby to przywrócić, żeby nie było tego wzajemnego szczucia na siebie” - mówił Zelnik w TVN24.

Aktor zaapelował, by Polacy przestali myśleć o Polsce kategoriami Platforma – Prawo i Sprawiedliwość. „Zacznijmy myśleć kategorią Polska!” - apelował. I przekonywał Andrzeja Morozowskiego: „Naprawdę mnie włosy dęba stają, wbrew temu, co pan powiedział, finanse Polski są w opłakanym stanie, panie redaktorze. Sto miliardów tracimy na pakiecie klimatycznym, nieściągane VAT-y, nieściągane podatki, najdroższe autostrady, najdroższe metro… To są miliardy złotych, setki miliardów złotych! Ja się boję o Polskę” - tłumaczył.

„Rozmawiamy o Dudzie – on chce być prezydentem wszystkich Polaków i to nie jest gołosłowne. Jest marzenie ludzi młodych, którzy nie nałykali się trucizny komunistycznej jak my, żeby mieć tu wspólny interes” - podkreślał aktor.

I zwrócił uwagę na zalety Andrzej Dudy. „To piękna osobowość, ze wspaniałych krakowskich rodzin. Mało jest w Polsce elit, bo nam wystrzelali i wymietli! Odbudowujmy to i przestańmy boczyć się na siebie, jeżeli mamy jeszcze troszkę tej inteligencji – wspaniałych ludzi, którzy znają języki i są dobrze wykształceni. Przestańmy ich atakować, bo za chwilę będziemy tylko tanią siłą roboczą w Europie kompletnie bez elit, bo się sami zjemy” - powiedział aktor.

Zelnik przypomniał również korzyści, jakie płynęły dla Polski za czasów rządów PiS. „Dwa lata rządów PiS-u było wielkim prosperity?” - powiedział gość programu „Tak jest”.

Na koniec zaapelował: „Kochani, po wszystkich stronach barykady, błagam: spróbujmy trochę więcej mieć altruizmu na rzecz Polski!”

Ciekawe, czy apel cenionego aktora trafi do Polaków. Może...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook