Jedynie prawda jest ciekawa


Zelnik o Wojewódzkim: to UB-ecko-sowieckie metody

19.10.2015

„Nawet torturowany nie stanę się kapusiem. To chyba ostatnia rola w życiu, jaką mógłbym zagrać”.

Jerzy Zelnik kolejny raz odnosi się do obrzydliwej manipulacji Jakuba Wojewódzkiego. W Rock Radiu wyemitowano rozmowę, która wyglądała jak donos Zelnika na jego kolegów, których aktor chciał zwolnić z pracy. Jednak Zelnik przekonuje, że w rzeczywistości odpowiadał na inne pytanie, a cała rozmowa była zmanipulowana. „Nie jestem tą sprawą ani zmęczony ani upodlony, bo jestem dalece w zgodzie z własnym sumieniem” – powiedział aktor w TV Republika.

Zelnik dodał, że nie będzie występował w tej sprawie na drogę sądową. „Gdyby to było w trybie wyborczym - gdybym zgodził się kandydować - sprawa rozstrzygnęłaby się szybko” – mówił. W jego ocenie jednak cyfrową modyfikację nagrania trudno udowodnić, więc postępowanie na pewno by trwało długo i byłoby to "słowo przeciwko słowu". „A ja miałbym udowadniać, że nie jestem wielbłądem” – dodał.

„Ja mam tylko swoje słowo honoru. Dla mojego pokolenia honor coś znaczył...” – mówił. Aktor podkreślił, że on powiedział prawdę i może zapewnić swoich przyjaciół, na których rzekomo miał donieść, że nie zachowałby się w tak świński sposób nawet w obliczu tortur.

Jerzy Zelnik przyznał, że nie jest zmęczony ani upodlony tą sprawą, bo jest dalece w zgodzie z własnym sumieniem. Dodał jednak, że ubolewa nad stanem dziennikarstwa pewnych środowisk, które w jego ocenie powinny zostać przez pozostałych zmarginalizowane. „To UB-ecko-sowieckie metody” – ocenił

Zapytany o reakcję kolegów-artystów na te doniesienia, powiedział, że raczej słyszy głosy oburzenia prowokację. Jak dodał, otrzymał wsparcie nawet od osób, po których by się tego nie spodziewał. „Tylko pani Holland w todze Katona wydała wyrok, że pełnię rolę konfidenta. To chyba ostatnia rola w życiu, jaką mógłbym zagrać” – powiedział.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook