Jedynie prawda jest ciekawa

Zelnik o Wojewódzkim: to UB-ecko-sowieckie metody

19.10.2015

„Nawet torturowany nie stanę się kapusiem. To chyba ostatnia rola w życiu, jaką mógłbym zagrać”.

Jerzy Zelnik kolejny raz odnosi się do obrzydliwej manipulacji Jakuba Wojewódzkiego. W Rock Radiu wyemitowano rozmowę, która wyglądała jak donos Zelnika na jego kolegów, których aktor chciał zwolnić z pracy. Jednak Zelnik przekonuje, że w rzeczywistości odpowiadał na inne pytanie, a cała rozmowa była zmanipulowana. „Nie jestem tą sprawą ani zmęczony ani upodlony, bo jestem dalece w zgodzie z własnym sumieniem” – powiedział aktor w TV Republika.

Zelnik dodał, że nie będzie występował w tej sprawie na drogę sądową. „Gdyby to było w trybie wyborczym - gdybym zgodził się kandydować - sprawa rozstrzygnęłaby się szybko” – mówił. W jego ocenie jednak cyfrową modyfikację nagrania trudno udowodnić, więc postępowanie na pewno by trwało długo i byłoby to "słowo przeciwko słowu". „A ja miałbym udowadniać, że nie jestem wielbłądem” – dodał.

„Ja mam tylko swoje słowo honoru. Dla mojego pokolenia honor coś znaczył...” – mówił. Aktor podkreślił, że on powiedział prawdę i może zapewnić swoich przyjaciół, na których rzekomo miał donieść, że nie zachowałby się w tak świński sposób nawet w obliczu tortur.

Jerzy Zelnik przyznał, że nie jest zmęczony ani upodlony tą sprawą, bo jest dalece w zgodzie z własnym sumieniem. Dodał jednak, że ubolewa nad stanem dziennikarstwa pewnych środowisk, które w jego ocenie powinny zostać przez pozostałych zmarginalizowane. „To UB-ecko-sowieckie metody” – ocenił

Zapytany o reakcję kolegów-artystów na te doniesienia, powiedział, że raczej słyszy głosy oburzenia prowokację. Jak dodał, otrzymał wsparcie nawet od osób, po których by się tego nie spodziewał. „Tylko pani Holland w todze Katona wydała wyrok, że pełnię rolę konfidenta. To chyba ostatnia rola w życiu, jaką mógłbym zagrać” – powiedział.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook