Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zelnik o Wojewódzkim: to UB-ecko-sowieckie metody

19.10.2015

„Nawet torturowany nie stanę się kapusiem. To chyba ostatnia rola w życiu, jaką mógłbym zagrać”.

Jerzy Zelnik kolejny raz odnosi się do obrzydliwej manipulacji Jakuba Wojewódzkiego. W Rock Radiu wyemitowano rozmowę, która wyglądała jak donos Zelnika na jego kolegów, których aktor chciał zwolnić z pracy. Jednak Zelnik przekonuje, że w rzeczywistości odpowiadał na inne pytanie, a cała rozmowa była zmanipulowana. „Nie jestem tą sprawą ani zmęczony ani upodlony, bo jestem dalece w zgodzie z własnym sumieniem” – powiedział aktor w TV Republika.

Zelnik dodał, że nie będzie występował w tej sprawie na drogę sądową. „Gdyby to było w trybie wyborczym - gdybym zgodził się kandydować - sprawa rozstrzygnęłaby się szybko” – mówił. W jego ocenie jednak cyfrową modyfikację nagrania trudno udowodnić, więc postępowanie na pewno by trwało długo i byłoby to "słowo przeciwko słowu". „A ja miałbym udowadniać, że nie jestem wielbłądem” – dodał.

„Ja mam tylko swoje słowo honoru. Dla mojego pokolenia honor coś znaczył...” – mówił. Aktor podkreślił, że on powiedział prawdę i może zapewnić swoich przyjaciół, na których rzekomo miał donieść, że nie zachowałby się w tak świński sposób nawet w obliczu tortur.

Jerzy Zelnik przyznał, że nie jest zmęczony ani upodlony tą sprawą, bo jest dalece w zgodzie z własnym sumieniem. Dodał jednak, że ubolewa nad stanem dziennikarstwa pewnych środowisk, które w jego ocenie powinny zostać przez pozostałych zmarginalizowane. „To UB-ecko-sowieckie metody” – ocenił

Zapytany o reakcję kolegów-artystów na te doniesienia, powiedział, że raczej słyszy głosy oburzenia prowokację. Jak dodał, otrzymał wsparcie nawet od osób, po których by się tego nie spodziewał. „Tylko pani Holland w todze Katona wydała wyrok, że pełnię rolę konfidenta. To chyba ostatnia rola w życiu, jaką mógłbym zagrać” – powiedział.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook