Jedynie prawda jest ciekawa


"Zdrajcy lądują tam, gdzie powinni"

12.10.2011

„Skazanie członka Rady Państwa za wprowadzenie stanu wojennego z jednej strony jest dobrym sygnałem. Jednak to nie jest realny wyrok, skoro uznano, że sprawa się przedawniła” – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Bronisław Wildstein.

Nasz rozmówca przypomina, że „przedawnienie przestępstw liczy się zgodnie z prawem od momentu, w którym można je ścigać”. „Jednak fundamentalne przestępstwo, jak zamach stanu, którym było wprowadzenie nieprawnego stanu wojennego, nie powinno się przedawniać” – zaznacza dziennikarz.

Wildstein tłumaczy, że Emil Kołodziej w tej sprawie nie był kluczową postacią. „Najważniejszy był Wojciech Jaruzelski. To on wprowadził stan wojenny. To on i jego współpracownicy powinni odpowiedzieć” – tłumaczy rozmówca portalu Stefczyk.info.

Zdaniem publicysty „dobrze, że zaczynamy mówić o sprawach oczywistych, które zakłamaliśmy w wolnej Polsce”. „Wcześniej dla wszystkich było jasne, że stan wojenny był przestępstwem, że był niezgodny z prawem, że był przeciw interesom Polski i Polaków. Wiadomo było, że to decyzja realizująca interesy sowieckie. Jaruzelski i jego współpracownicy bronili swojej pozycji. Uznali, że w imię tego należy złamać kark społeczeństwu i narodowi. W jakiejś mierze udało im się to” – tłumaczy Bronisław Wilstein. Dodaje, że „skala przestępstw komunistycznych władz wykracza poza ofiary stanu wojennego, choć to już bardzo dużo”. „Ucierpiał cały kraj, doprowadzono go do fatalnego stanu. Dopuszczono się przy tym zdrady. Jaruzelski zwracał się przecież do Moskwy z prośbą o pomoc, jeśli nie uda się siłą spacyfikować opozycji” – przypomina publicysta.

Zdaniem naszego rozmówcy wyrok dot. Kołodzieja do jaskółka nadziei. „Potwierdza się prawidłowość, że z biegiem czasu historia się oczyszcza. Zdrajcy lądują tam, gdzie powinni – na ławie zdrajców. Cały nimb, który usiłowano wokół nich zrobić – patetycznych, sentymentalnych Wallenrodów, zamazuje się wraz z powrotem do zdrowego rozsądku i odsłaniania faktów” – zaznacza nasz rozmówca.

saż

[Fot. Starcia na ulicach Nowej Huty, 13grudnia81.pl]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook