Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"Zdrajcy lądują tam, gdzie powinni"

12.10.2011

„Skazanie członka Rady Państwa za wprowadzenie stanu wojennego z jednej strony jest dobrym sygnałem. Jednak to nie jest realny wyrok, skoro uznano, że sprawa się przedawniła” – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Bronisław Wildstein.

Nasz rozmówca przypomina, że „przedawnienie przestępstw liczy się zgodnie z prawem od momentu, w którym można je ścigać”. „Jednak fundamentalne przestępstwo, jak zamach stanu, którym było wprowadzenie nieprawnego stanu wojennego, nie powinno się przedawniać” – zaznacza dziennikarz.

Wildstein tłumaczy, że Emil Kołodziej w tej sprawie nie był kluczową postacią. „Najważniejszy był Wojciech Jaruzelski. To on wprowadził stan wojenny. To on i jego współpracownicy powinni odpowiedzieć” – tłumaczy rozmówca portalu Stefczyk.info.

Zdaniem publicysty „dobrze, że zaczynamy mówić o sprawach oczywistych, które zakłamaliśmy w wolnej Polsce”. „Wcześniej dla wszystkich było jasne, że stan wojenny był przestępstwem, że był niezgodny z prawem, że był przeciw interesom Polski i Polaków. Wiadomo było, że to decyzja realizująca interesy sowieckie. Jaruzelski i jego współpracownicy bronili swojej pozycji. Uznali, że w imię tego należy złamać kark społeczeństwu i narodowi. W jakiejś mierze udało im się to” – tłumaczy Bronisław Wilstein. Dodaje, że „skala przestępstw komunistycznych władz wykracza poza ofiary stanu wojennego, choć to już bardzo dużo”. „Ucierpiał cały kraj, doprowadzono go do fatalnego stanu. Dopuszczono się przy tym zdrady. Jaruzelski zwracał się przecież do Moskwy z prośbą o pomoc, jeśli nie uda się siłą spacyfikować opozycji” – przypomina publicysta.

Zdaniem naszego rozmówcy wyrok dot. Kołodzieja do jaskółka nadziei. „Potwierdza się prawidłowość, że z biegiem czasu historia się oczyszcza. Zdrajcy lądują tam, gdzie powinni – na ławie zdrajców. Cały nimb, który usiłowano wokół nich zrobić – patetycznych, sentymentalnych Wallenrodów, zamazuje się wraz z powrotem do zdrowego rozsądku i odsłaniania faktów” – zaznacza nasz rozmówca.

saż

[Fot. Starcia na ulicach Nowej Huty, 13grudnia81.pl]


Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook