Jedynie prawda jest ciekawa


"Zdrajcy lądują tam, gdzie powinni"

12.10.2011

„Skazanie członka Rady Państwa za wprowadzenie stanu wojennego z jednej strony jest dobrym sygnałem. Jednak to nie jest realny wyrok, skoro uznano, że sprawa się przedawniła” – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Bronisław Wildstein.

Nasz rozmówca przypomina, że „przedawnienie przestępstw liczy się zgodnie z prawem od momentu, w którym można je ścigać”. „Jednak fundamentalne przestępstwo, jak zamach stanu, którym było wprowadzenie nieprawnego stanu wojennego, nie powinno się przedawniać” – zaznacza dziennikarz.

Wildstein tłumaczy, że Emil Kołodziej w tej sprawie nie był kluczową postacią. „Najważniejszy był Wojciech Jaruzelski. To on wprowadził stan wojenny. To on i jego współpracownicy powinni odpowiedzieć” – tłumaczy rozmówca portalu Stefczyk.info.

Zdaniem publicysty „dobrze, że zaczynamy mówić o sprawach oczywistych, które zakłamaliśmy w wolnej Polsce”. „Wcześniej dla wszystkich było jasne, że stan wojenny był przestępstwem, że był niezgodny z prawem, że był przeciw interesom Polski i Polaków. Wiadomo było, że to decyzja realizująca interesy sowieckie. Jaruzelski i jego współpracownicy bronili swojej pozycji. Uznali, że w imię tego należy złamać kark społeczeństwu i narodowi. W jakiejś mierze udało im się to” – tłumaczy Bronisław Wilstein. Dodaje, że „skala przestępstw komunistycznych władz wykracza poza ofiary stanu wojennego, choć to już bardzo dużo”. „Ucierpiał cały kraj, doprowadzono go do fatalnego stanu. Dopuszczono się przy tym zdrady. Jaruzelski zwracał się przecież do Moskwy z prośbą o pomoc, jeśli nie uda się siłą spacyfikować opozycji” – przypomina publicysta.

Zdaniem naszego rozmówcy wyrok dot. Kołodzieja do jaskółka nadziei. „Potwierdza się prawidłowość, że z biegiem czasu historia się oczyszcza. Zdrajcy lądują tam, gdzie powinni – na ławie zdrajców. Cały nimb, który usiłowano wokół nich zrobić – patetycznych, sentymentalnych Wallenrodów, zamazuje się wraz z powrotem do zdrowego rozsądku i odsłaniania faktów” – zaznacza nasz rozmówca.

saż

[Fot. Starcia na ulicach Nowej Huty, 13grudnia81.pl]


Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook