Jedynie prawda jest ciekawa

Zdaniem posłanki PO za wcześnie na konferencję

22.11.2011

Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że zwołanie konferencji naukowej dotyczącej katastrofy smoleńskiej, jest pomysłem chybionym. W jej ocenie, należy poczekać na ustalenia prokuratury wojskowej.

- Nie bardzo wyobrażam sobie konferencję naukową na temat katastrofy smoleńskiej – przyznaje posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska. W jej ocenie na razie nie naukowcy powinni się zajmować wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku. - Moim zdaniem katastrofy nie należy obecnie uznawać za zjawisko naukowe.

Kidawa-Błońska doradza cierpliwość w sprawie badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Poczekajmy na wyjaśnienia i ostateczne wyniki śledztwa prokuratury wojskowej. Dopiero wtedy można by myśleć o zorganizowaniu konferencji naukowej – mówi. Zaznacza, że trzeba również się zastanowić, jakie środowiska naukowe miałyby tę konferencję organizować.

Posłanka partii rządzącej, pytana czy naukowcy nie mogliby wnieść do sprawy czegoś nowego, przyznaje, że oczywiście ich wiedza będzie przydatna. Zaznacza jednak, że i obecnie eksperci pomagają w ustalaniu okoliczności katastrofy.

- Wiedza ekspertów jest wykorzystywana w śledztwie prokuratorskim. Są oni powoływani jako biegli, ich opinie są brane pod uwagę – uważa Kidawa-Błońska.


saż
[fot. Kidawa-blonska.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook