Jedynie prawda jest ciekawa

Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

26.03.2017

Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

- Pan Rozenek jest znanym manipulatorem. To stara urbanowska szkoła, którą nabył będąc zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Nie" Jerzego Urbana - tak Artur Zawisza, odpowiedział na słowa Andrzeja Rozenka z partii Biało-Czerwoni, który zasugerował, że Zawisza "propaguje w Polsce rosyjską rację stanu".

Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

Mówiąc o propagowaniu przez Zawiszę w Polsce "rosyjskiej racji stanu", polityk powołał się na dane KRS, z których ma wynikać, iż współtwórca Ruchu Narodowego ma zasiadać w zarządzie regionalnego "Radia Hobby". O rozgłośni stało się głośno, gdy zaczęła nadawać audycję przygotowywaną przez rosyjskie państwowe "Radio Sputnik". Zawisza zaprzeczył, że zasiada w zarządzie radia.

W kwestii prokremlowskich powiązań Rozenek powołał się również na raport Political Capital Policy Research and Consulting Institute. Zawisza nazwał węgierski think tank "sponsorowanym przez liberalne ośrodki, kompletnie niepoważnym instytutem". - Na tym polegają insynuacje, czyli opluć i wyjść zadowolonym. Zawodowy kłamca zawsze będzie kłamał – odpowiedział rozmówcy Zawisza.

– Zdaje się, że to pańscy przyjaciele uczestniczyli w spotkaniach Klubu Wałdajskiego – dodał członek Ruchu Narodowego. Spotkania Klubu Wałdajskiego to coroczne spotkania znanych ekspertów, specjalizujących się w studiach nad polityką wewnętrzną i zagraniczną Rosji.

Rozenek przyznał, że sam w takim spotkaniu uczestniczył i nie widzi w tym nic złego. – To czy mnie Putin zapraszał, czy pana? Człowiek rosyjskiego MSZ-u – pytał Zawisza. – Oto pańscy mistrzowie: Urban, Palikot i jeszcze jest pan człowiekiem Putina – dodał Zawisza. Rozenek był posłem Twojego Ruchu.

[print screen Polsat News/stefczyk.info]

Polsat News/ems

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook