Jedynie prawda jest ciekawa


Zawisza: "redaktorka Polsatu zrobiła burdel ze studia tv"

07.08.2014

W studiu telewizyjnym Polsatu doszło do awantury. Transwestyta Rafalala oblał wodą Artura Zawiszę - działacza Ruchu Narodowego. Po co on tam w ogóle poszedł, skoro prowadząca program - Agnieszka Gozdyra, oraz jej gość - Rafalala, to gwarancja jednostronności poglądów? Zapytaliśmy go o to.

STEFCZYK.INFO: Jak wyglądała ta sytuacja z pańskiego punktu widzenia?

Artur Zawisza: Jak wyglądała, to chyba każdy widział i opinie – wedle mojej wiedzy – dla transwestyty są niekorzystne, a korzystne dla mnie. Rzecz jasna nie była to miła sytuacja i co więcej towarzyszył jej uprzedni dylemat, czy w ogóle należy się w takim gronie pojawiać...


A pan wiedział, kto oprócz pana będzie gościem programu?

Ta oczywiście wiedziałem kto jest zaproszony. Natomiast uznałem, że niepojawienie się nie da żadnego rezultatu. Potraktowano by wówczas tego transwestytę i niestety męską prostytutkę, bo to jest dodatkowy aspekt, jako pełnoprawnego uczestnika debaty publicznej. Dopiero moje pojawienie się w studiu i zaprotestowanie przeciwko temu spowodowało, że kwestia stanęła na ostrzu noża.

Oczywiście nie spodziewałem się takiej reakcji tego uczestnika. No ale to jego problem bardziej niż mój. Żałuję tylko, że nie dane mi było w tej sytuacji wypowiedzieć całości argumentacji w tej sprawie. I tu mam pretensję do redaktor prowadzącej program w Polsacie, która przekroczyła bariery i mogę powtórzyć to, co powiedziałem wczoraj na żywo w programie: zrobiła burdel ze studia telewizyjnego. To Polsat powinien mieć powody do najdalej idących refleksji.


Wielu Polaków zastanawia się zapewne dlaczego konserwatywni, prawicowi politycy dają się prowokować i przyjmują zaproszenie do takich programów?

Nigdy w życiu nie odmówiłem wystąpienia w czyimkolwiek towarzystwie. Uważam takie podejście za słuszne, bo gdyby na serio postawić kwestię, czy się z kimś pojawiać w telewizjach, w radiach, to trzeba by zapytać, czy pojawiać się tam np. z komunistami, którzy zaangażowani byli w reżim totalitarny mordujący polskich patriotów? Czy pojawiamy w studiu z politykami Platformy Obywatelskiej, współodpowiedzialnymi za szkodliwy dla Polski przebieg śledztwa smoleńskiego? Mogłoby się to skończyć tym, że moglibyśmy występować jedynie we własnym gronie. Żyjemy w świecie polifonicznym, wielogłosowym, gdzie bardzo różne nurty dochodzą do głosu. W mojej ocenie trzeba być i polemizować, z tym, że czasem polemika musi polegać na uświadomieniu redaktorom, że nie każdego należy zapraszać. Ja nie byłem tam, aby dyskutować z Rafalalą, tylko po to tam byłem, aby powiedzieć pani redaktor, że nie należy Rafalali zapraszać.


Jak wygląda sprawa oblania pana przez tą osobę? To była jakiś sok, czy woda? Idzie pan do sądu?

To była woda. Nie chcę mieć jednak żadnych relacji z tym uczestnikiem programu o pseudonimie Rafalala i nie do niej byłyby roszczenia. Natomiast czekam na reakę Polsatu i przeprosiny inne niż wykrzykiwane histerycznie przez redaktor w studiu, byłyby na miejscu. Więc dalsze kroki uzależniam od postawy Polsatu. 

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook