Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zawisza: "redaktorka Polsatu zrobiła burdel ze studia tv"

07.08.2014

W studiu telewizyjnym Polsatu doszło do awantury. Transwestyta Rafalala oblał wodą Artura Zawiszę - działacza Ruchu Narodowego. Po co on tam w ogóle poszedł, skoro prowadząca program - Agnieszka Gozdyra, oraz jej gość - Rafalala, to gwarancja jednostronności poglądów? Zapytaliśmy go o to.

STEFCZYK.INFO: Jak wyglądała ta sytuacja z pańskiego punktu widzenia?

Artur Zawisza: Jak wyglądała, to chyba każdy widział i opinie – wedle mojej wiedzy – dla transwestyty są niekorzystne, a korzystne dla mnie. Rzecz jasna nie była to miła sytuacja i co więcej towarzyszył jej uprzedni dylemat, czy w ogóle należy się w takim gronie pojawiać...


A pan wiedział, kto oprócz pana będzie gościem programu?

Ta oczywiście wiedziałem kto jest zaproszony. Natomiast uznałem, że niepojawienie się nie da żadnego rezultatu. Potraktowano by wówczas tego transwestytę i niestety męską prostytutkę, bo to jest dodatkowy aspekt, jako pełnoprawnego uczestnika debaty publicznej. Dopiero moje pojawienie się w studiu i zaprotestowanie przeciwko temu spowodowało, że kwestia stanęła na ostrzu noża.

Oczywiście nie spodziewałem się takiej reakcji tego uczestnika. No ale to jego problem bardziej niż mój. Żałuję tylko, że nie dane mi było w tej sytuacji wypowiedzieć całości argumentacji w tej sprawie. I tu mam pretensję do redaktor prowadzącej program w Polsacie, która przekroczyła bariery i mogę powtórzyć to, co powiedziałem wczoraj na żywo w programie: zrobiła burdel ze studia telewizyjnego. To Polsat powinien mieć powody do najdalej idących refleksji.


Wielu Polaków zastanawia się zapewne dlaczego konserwatywni, prawicowi politycy dają się prowokować i przyjmują zaproszenie do takich programów?

Nigdy w życiu nie odmówiłem wystąpienia w czyimkolwiek towarzystwie. Uważam takie podejście za słuszne, bo gdyby na serio postawić kwestię, czy się z kimś pojawiać w telewizjach, w radiach, to trzeba by zapytać, czy pojawiać się tam np. z komunistami, którzy zaangażowani byli w reżim totalitarny mordujący polskich patriotów? Czy pojawiamy w studiu z politykami Platformy Obywatelskiej, współodpowiedzialnymi za szkodliwy dla Polski przebieg śledztwa smoleńskiego? Mogłoby się to skończyć tym, że moglibyśmy występować jedynie we własnym gronie. Żyjemy w świecie polifonicznym, wielogłosowym, gdzie bardzo różne nurty dochodzą do głosu. W mojej ocenie trzeba być i polemizować, z tym, że czasem polemika musi polegać na uświadomieniu redaktorom, że nie każdego należy zapraszać. Ja nie byłem tam, aby dyskutować z Rafalalą, tylko po to tam byłem, aby powiedzieć pani redaktor, że nie należy Rafalali zapraszać.


Jak wygląda sprawa oblania pana przez tą osobę? To była jakiś sok, czy woda? Idzie pan do sądu?

To była woda. Nie chcę mieć jednak żadnych relacji z tym uczestnikiem programu o pseudonimie Rafalala i nie do niej byłyby roszczenia. Natomiast czekam na reakę Polsatu i przeprosiny inne niż wykrzykiwane histerycznie przez redaktor w studiu, byłyby na miejscu. Więc dalsze kroki uzależniam od postawy Polsatu. 

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polsat

,

Zawisza

Warto poczytać

 1. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 2. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 3. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 4. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 5. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 6. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 7. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook