Jedynie prawda jest ciekawa


Zawisza: "redaktorka Polsatu zrobiła burdel ze studia tv"

07.08.2014

W studiu telewizyjnym Polsatu doszło do awantury. Transwestyta Rafalala oblał wodą Artura Zawiszę - działacza Ruchu Narodowego. Po co on tam w ogóle poszedł, skoro prowadząca program - Agnieszka Gozdyra, oraz jej gość - Rafalala, to gwarancja jednostronności poglądów? Zapytaliśmy go o to.

STEFCZYK.INFO: Jak wyglądała ta sytuacja z pańskiego punktu widzenia?

Artur Zawisza: Jak wyglądała, to chyba każdy widział i opinie – wedle mojej wiedzy – dla transwestyty są niekorzystne, a korzystne dla mnie. Rzecz jasna nie była to miła sytuacja i co więcej towarzyszył jej uprzedni dylemat, czy w ogóle należy się w takim gronie pojawiać...


A pan wiedział, kto oprócz pana będzie gościem programu?

Ta oczywiście wiedziałem kto jest zaproszony. Natomiast uznałem, że niepojawienie się nie da żadnego rezultatu. Potraktowano by wówczas tego transwestytę i niestety męską prostytutkę, bo to jest dodatkowy aspekt, jako pełnoprawnego uczestnika debaty publicznej. Dopiero moje pojawienie się w studiu i zaprotestowanie przeciwko temu spowodowało, że kwestia stanęła na ostrzu noża.

Oczywiście nie spodziewałem się takiej reakcji tego uczestnika. No ale to jego problem bardziej niż mój. Żałuję tylko, że nie dane mi było w tej sytuacji wypowiedzieć całości argumentacji w tej sprawie. I tu mam pretensję do redaktor prowadzącej program w Polsacie, która przekroczyła bariery i mogę powtórzyć to, co powiedziałem wczoraj na żywo w programie: zrobiła burdel ze studia telewizyjnego. To Polsat powinien mieć powody do najdalej idących refleksji.


Wielu Polaków zastanawia się zapewne dlaczego konserwatywni, prawicowi politycy dają się prowokować i przyjmują zaproszenie do takich programów?

Nigdy w życiu nie odmówiłem wystąpienia w czyimkolwiek towarzystwie. Uważam takie podejście za słuszne, bo gdyby na serio postawić kwestię, czy się z kimś pojawiać w telewizjach, w radiach, to trzeba by zapytać, czy pojawiać się tam np. z komunistami, którzy zaangażowani byli w reżim totalitarny mordujący polskich patriotów? Czy pojawiamy w studiu z politykami Platformy Obywatelskiej, współodpowiedzialnymi za szkodliwy dla Polski przebieg śledztwa smoleńskiego? Mogłoby się to skończyć tym, że moglibyśmy występować jedynie we własnym gronie. Żyjemy w świecie polifonicznym, wielogłosowym, gdzie bardzo różne nurty dochodzą do głosu. W mojej ocenie trzeba być i polemizować, z tym, że czasem polemika musi polegać na uświadomieniu redaktorom, że nie każdego należy zapraszać. Ja nie byłem tam, aby dyskutować z Rafalalą, tylko po to tam byłem, aby powiedzieć pani redaktor, że nie należy Rafalali zapraszać.


Jak wygląda sprawa oblania pana przez tą osobę? To była jakiś sok, czy woda? Idzie pan do sądu?

To była woda. Nie chcę mieć jednak żadnych relacji z tym uczestnikiem programu o pseudonimie Rafalala i nie do niej byłyby roszczenia. Natomiast czekam na reakę Polsatu i przeprosiny inne niż wykrzykiwane histerycznie przez redaktor w studiu, byłyby na miejscu. Więc dalsze kroki uzależniam od postawy Polsatu. 

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook