Jedynie prawda jest ciekawa


Zawinili konkretni ludzie

17.10.2012

Uważam, że dla Polski stało się fatalnie, niestety w świat poszedł sygnał, że "znów Polacy czegoś nie dopilnowali" - mówi o odwołanym z powodu deszczu meczu Polska - Anglia europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Panie pośle, widział Pan kiedyś coś takiego, jak wczoraj na Stadionie Narodowym?

Szczerze mówiąc, widziałem w życiu wiele meczów, ale czegoś takiego nie widziałem. Przypominam sobie mecz w Doniecku podczas Euro 2012, tam była o wiele większa ulewa, ale jednak mecz rozegrano.

A u nas się nie udało. Czy rzeczywiście mamy taką specyficzną, polską przypadłość, że potrafimy zepsuć rzeczy nie do zepsucia?

Po kolei. Ja jestem wielkim krytykiem PZPN, ale akurat w tym przypadku nie sądzę, żeby PZPN, choć kibice tak właśnie krzyczeli był za to odpowiedzialny. Bardziej patrzyłbym w kierunku ministerstwa sportu i powołanej przez ministerstwo spółki Narodowe Centrum Sportu. Czyli siłą rzeczy za ten blamaż odpowiada rząd Donalda Tuska.

Premier Donald Tusk mówił, że Stadion Narodowy będzie miejscem wielu naszych narodowych wzruszeń, znamienne, prawda?

Premier powiedział także, cytuję: "mój rząd jest jak Stadion Narodowy". No cóż… Miał rację. Dużo blasku, dużo szumu, a jak przychodzi do konkretnego działania, widzimy jak jest.

A komu w tej konkretnej sytuacji zabrakło wyobraźni? Przecież to, że w październiku pada w Polsce deszcz nie może chyba być zaskoczeniem?

Nie ma się co dziwić, jeśli w ministerstwie sportu i Narodowym Centrum Sportu zasiadają z nominacji Tuska ludzie, którzy nie mieli nic ze sportem wspólnego no to mamy tego efekty. Nie zwalałbym winy za to, co się stało na ogólnie pojętą "polską bylejakość", za to odpowiadają konkretni ludzie. Ten stadion był niesłychanie drogi, 2 miliardy złotych, a efekty są koszmarne.

Czyli zasadny jest wniosek Solidarnej Polski o odwołanie minister sportu?

Samo powołanie na to stanowisko osoby, która się na tym nie zna, tak samo jak w przypadku ministerstwa transportu sprawia, że sytuacja władzy w Polsce jest chora. Ryba psuje się od głowy, skoro nie ma fachowców na górze, to poniżej zdarzają się fuszerki.

A może to zdarzenie na Stadionie Narodowym było potrzebne, żeby obnażyć to, co kryje się pod fasadą naszej rzeczywistości?

Ja jestem osobą pracującą za granicą i bardzo uczulona na punkcie tego, co mówi się i pisze o Polsce poza krajem. Osobiście jestem zdruzgotany tym, co się stało. Uważam, że dla Polski stało się fatalnie, niestety w świat poszedł sygnał, że "znów Polacy czegoś nie dopilnowali". Ja się na o nie godzę, nie można obciążać za to każdego Polaka, za to odpowiadają konkretni ludzie.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook