Jedynie prawda jest ciekawa


Zawinili konkretni ludzie

17.10.2012

Uważam, że dla Polski stało się fatalnie, niestety w świat poszedł sygnał, że "znów Polacy czegoś nie dopilnowali" - mówi o odwołanym z powodu deszczu meczu Polska - Anglia europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Panie pośle, widział Pan kiedyś coś takiego, jak wczoraj na Stadionie Narodowym?

Szczerze mówiąc, widziałem w życiu wiele meczów, ale czegoś takiego nie widziałem. Przypominam sobie mecz w Doniecku podczas Euro 2012, tam była o wiele większa ulewa, ale jednak mecz rozegrano.

A u nas się nie udało. Czy rzeczywiście mamy taką specyficzną, polską przypadłość, że potrafimy zepsuć rzeczy nie do zepsucia?

Po kolei. Ja jestem wielkim krytykiem PZPN, ale akurat w tym przypadku nie sądzę, żeby PZPN, choć kibice tak właśnie krzyczeli był za to odpowiedzialny. Bardziej patrzyłbym w kierunku ministerstwa sportu i powołanej przez ministerstwo spółki Narodowe Centrum Sportu. Czyli siłą rzeczy za ten blamaż odpowiada rząd Donalda Tuska.

Premier Donald Tusk mówił, że Stadion Narodowy będzie miejscem wielu naszych narodowych wzruszeń, znamienne, prawda?

Premier powiedział także, cytuję: "mój rząd jest jak Stadion Narodowy". No cóż… Miał rację. Dużo blasku, dużo szumu, a jak przychodzi do konkretnego działania, widzimy jak jest.

A komu w tej konkretnej sytuacji zabrakło wyobraźni? Przecież to, że w październiku pada w Polsce deszcz nie może chyba być zaskoczeniem?

Nie ma się co dziwić, jeśli w ministerstwie sportu i Narodowym Centrum Sportu zasiadają z nominacji Tuska ludzie, którzy nie mieli nic ze sportem wspólnego no to mamy tego efekty. Nie zwalałbym winy za to, co się stało na ogólnie pojętą "polską bylejakość", za to odpowiadają konkretni ludzie. Ten stadion był niesłychanie drogi, 2 miliardy złotych, a efekty są koszmarne.

Czyli zasadny jest wniosek Solidarnej Polski o odwołanie minister sportu?

Samo powołanie na to stanowisko osoby, która się na tym nie zna, tak samo jak w przypadku ministerstwa transportu sprawia, że sytuacja władzy w Polsce jest chora. Ryba psuje się od głowy, skoro nie ma fachowców na górze, to poniżej zdarzają się fuszerki.

A może to zdarzenie na Stadionie Narodowym było potrzebne, żeby obnażyć to, co kryje się pod fasadą naszej rzeczywistości?

Ja jestem osobą pracującą za granicą i bardzo uczulona na punkcie tego, co mówi się i pisze o Polsce poza krajem. Osobiście jestem zdruzgotany tym, co się stało. Uważam, że dla Polski stało się fatalnie, niestety w świat poszedł sygnał, że "znów Polacy czegoś nie dopilnowali". Ja się na o nie godzę, nie można obciążać za to każdego Polaka, za to odpowiadają konkretni ludzie.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook