Jedynie prawda jest ciekawa


Zastanawiający stan psychiczny premiera

01.05.2013

Przecież to szef rządu 40 milionowego kraju, położonego w środku Europy i jeżeli publicznie bez skrępowania prezentuje tego rodzaju stwierdzenia, to zdaje się nie dostrzega w tym nic złego.

Obejrzałem z uwagą dwie ostatnie konferencje prasowe premiera Tuska, poniedziałkową na której wystąpił sam i wtorkową w której oprócz niego wzięli udział ministrowie Bieńkowska i Rostowski i rzucił mi się w oczy i uszy, zasługujący jak sądzę na uwagę nie najlepszy stan psychiczny szefa rządu.

Poniedziałkowa konferencja była poświęcona odwołaniu ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina i premier Tusk musiał stanąć wręcz „na głowie” aby uzasadnić tę dymisję nie poglądami szefa resortu ale jego ekspresją i działaniami politycznymi.

Przychodziło mu to z największym trudem, bo trudno było zdyskredytować konkretne osiągnięcia Gowina w resorcie (choćby zaawansowanie procesu deregulacji zawodów), czy też obwiniać go za wszczęcie wojny ideologicznej wokół in vitro czy związków partnerskich, skoro to sam Tusk popierał lewicowe projekty w tych sprawach.

Dlatego też szef rządu próbował „ubarwić” konferencję prasową wstawkami, które moim zdaniem mogą tylko przerażać.

Pierwsza to porównanie Gowina do Palikota i już sam pomysł takiego zestawienia zasługuje na absolutne potępienie.

Można różne rzeczy zarzucać Gowinowi ale każdy kto ma choć odrobinę przyzwoitości powinien przyznać, że wtedy kiedy premierowi Tuskowi nie przeszkadzały nawet najbardziej ohydne wystąpienia i żarty Palikota jako wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy, Jarosław Gowin zawsze je publicznie potępiał i uznawał za niegodne nie tylko posła ale nawet człowieka.

Wprawdzie Tusk mówił „jak patrzyłem w oczy Palikota to miałem wrażenie, że jest już gdzie indziej” i podobnie miało być podczas jego ostatnich rozmów z Gowinem ale użycie tego porównania miało na celu absolutne zdyskredytowanie tego ostatniego.

Druga wstawka to „żarcik” na okoliczność, że zaledwie po 1,5 roku urzędowania pozbywa się z rządu dobrego ministra. Tusk na to stwierdzenie zareagował „kochajmy ministrów tak szybko odchodzą”.

Toż to wręcz profanacja pięknej myśli wyrażonej przez śp. księdza Twardowskiego który pisał „śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”. Jest ona zresztą bardzo często wykorzystywana przy pożegnaniu zmarłych w mowach pogrzebowych.

Użycie takiego stwierdzenia przez premiera Tuska w stosunku do swojego ministra i członka tej samej partii, naprawdę w nie najlepszym świetle pokazuje stan psychiczny szefa rządu.

Z kolei duża część wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, poświęcona była wyjaśnieniom premiera i ministra finansów w sprawie przyjętej przez rząd aktualizacji Programu Konwergencji.

Rząd mimo wcześniejszych licznych deklaracji Tuska i Rostowskiego, że po 3 latach obowiązywania, w roku 2014 obniżone zostaną stawki podatku VAT do poziomu wcześniej obowiązującego, postanowił że będą one obowiązywały przynajmniej do roku 2016.

Informacja, o pozostawieniu na podwyższonym poziomie stawek podatku VAT na kolejne 3 lata, co uderza bardzo mocno w najsłabsze ekonomicznie grupy społeczne (bo to one wydają całość swoich dochodów na dobra i usługi opodatkowane podatkiem VAT), została przekazana przez Tuska ze uśmiechem na ustach.

Premier Tusk nawet przy tej okazji pozwolił sobie na żart, że obniżka stawek podatku VAT, byłaby możliwa przy odwołaniu ministra Rostowskiego ale ponieważ miał on we wtorek urodziny to w takie święto, premier nie będzie mu robił takiej przykrości.

Choćby tylko te wypowiedzi premiera Tuska, każą się zastanowić nad jego stanem psychicznym.

Przecież to szef rządu 40 milionowego kraju, położonego w środku Europy i jeżeli publicznie bez skrępowania prezentuje tego rodzaju stwierdzenia, to zdaje się nie dostrzega w tym nic złego.

Inna sprawa, że pozwalają na to niezależni ponoć dziennikarze, których tego rodzaju „złote myśli” i „żarciki” premiera Tuska wcale nie rażą.

Zbigniew Kuźmiuk

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook