Jedynie prawda jest ciekawa


Zaskakujące wątpliwości Ziemkiewicza

29.08.2014

„Dlaczego nikt nie pomyśli, że, jak Ukraina obroni się przed Rosją, to następny kierunek, w którym może pójść to pretensje do Polski” – zastanawiał się Rafał Ziemkiewicz.

Zaskakujący sposób myślenia zaprezentował Rafał Ziemkiewicz. Jego wypowiedź w Telewizji Republika wygląda, jak próba zniechęcenia Polski do pomocy Ukrainie. „Dlaczego nikt nie pomyśli, że, jak Ukraina obroni się przed Rosją, to następny kierunek, w którym może pójść to pretensje do Polski” – zastanawiał się Rafał Ziemkiewicz. „Popatrzmy na to, jak Polacy i polskość są traktowane na Litwie. Nacjonalizm tych krajów jest z natury antypolski i nie może być inny” – podkreślał dziennikarz. Jednak nie roztaczał wizji, co będzie jak Ukraina nie obroni się przed Rosją, ani co to będzie oznaczało dla Polski.

Uznał, że Ukraina, pozbawiona obecnie wsparcia ze strony Polski, teoretycznie mogłaby mieć pretensje do naszego kraju. Zaznaczył jednak, że w tej chwili należy skupić się na agresji Rosji, a takie tematy rozważać jednie pobocznie. „Nie jest teraz dobry moment, żeby to analizować, kiedy wojna trwa na całego” – uznał. Po co zatem w ogóle zaczynał ten temat?

Dziennikarz był zaskoczony tym, że w Polce nie prowadzi się szerszej dyskusji na temat agresji Rosji na Ukrainę. „Dziwi mnie brak dyskusji w Polsce na ten temat. Z jednej strony chcemy coś zrobić, a z drugiej nic nie możemy zrobić” – dodał. Wskazał, że nic się nie robi, by pomóc Ukrainie.

Podkreślił również, że nie można osiąść na laurach i utrzymywać, że nic nam nie zagraża. „Sytuacja na Ukrainie trzeźwi nastroje, które panowały jeszcze kilka lat temu – o bezwględnym poczuciu bezpieczeństwa” – uznał.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook