Jedynie prawda jest ciekawa

Zaskakujące! Olejnik: wkurza ta zabawa państwem

28.09.2015

„L. Kaczyńskiemu odmawiano samolotu, zagrywki rządu były żenujące. Dziś mamy podobnie”.

Monika Olejnik rozdaje ciosy w sporze między rządem Ewy Kopacz a prezydentem Andrzejem Dudą. Dziennikarce nie podoba się to, co działo się wokół zaproszenia Teresy Piotrowskiej do Pałacu Prezydenckiego. Padają zaskakujące słowa...

„Prezydent jest niezadowolony z szefowej rządu, bo ta próbuje się wepchnąć do niego razem z ministrami, a przecież pan prezydent chce się spotkać tylko z minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską. Ale pani minister jest butna i odmawia” - tłumaczy dziennikarka.

I dodaje: „wkurza ta zabawa państwem. Już to przerabialiśmy - kiedy prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu odmawiano samolotu do Brukseli, zagrywki rządu były żenujące”. „I dzisiaj mamy znowu podobną sytuację” - przyznaje.

W ocenie Olejnik prezydent Duda powinien się spotkać z szefową rządu, a rządzący powinni traktować prezydenta z należnym mu szacunkiem. „Prezydent powinien zacisnąć usta, zamknąć oczy i jednak spotkać się z panią premier - bo jest ona premierem polskiego państwa - i porozmawiać przed ważnym spotkaniem w Brukseli na temat uchodźców politycznych. Ale też, skoro prezydent prosi o spotkanie z panią minister spraw wewnętrznych, to ona nie powinna tego unikać, tylko pójść do Pałacu. Dziwię się, że premier Ewa Kopacz wdaje się w taką bijatykę” - pisze Olejnik.

Jak widać nawet najtwardsi obrońcy PO zaczynają dostrzegać fatalny sposób działania tej partii i rządu tej partii. Czyżby wiatr politycznych zmian dotarł i do Olejnik?

ez,wyborcza.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook