Jedynie prawda jest ciekawa


Zaskakujące. Jabłoński: Czas PO i PiS kończy się

18.12.2015

„PO nie ma pomysłu i kompletnie nie sprawdza się jako opozycja”. PiS też w złej sytuacji?

Dr Wojciech Jabłoński zaskakuje. W ocenie politologa sondaż poparcia politycznego, w którym Nowoczesna przegoniła PiS i PO zapowiada rewolucje w polskiej polityce. Zdaniem Jabłońskiego PiS i PO kończą swój czas w polityce.

„Prawdopodobnie powodem nagłego spadku poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości jest zbyt gwałtowna realizacja programu partii, co jest wbrew społeczeństwu. Nowoczesna Ryszarda Petru zyskuje natomiast dlatego, że Platforma Obywatelska nie ma pomysłu i kompletnie nie sprawdza się jako formacja opozycyjna. Tego typu tendencje oznaczają także początek zmierzchu dwóch gigantów polskiej sceny politycznej ostatnich lat - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości” - mówi Jabłoński „Super Expressowi”.

Dodaje, że „w niedługim czasie pojawią się zupełnie nowe inicjatywy polityczne, które spowodują, że ten postsolidarnościowy trzon polskiej polityki odejdzie w przeszłość”.

„To jest taka ogólna tendencja w społeczeństwie. Jej powodem nie jest oburzenie sporem o Trybunał Konstytucyjny, bardziej zmęczenie atmosferą kłótni, i przede wszystkim znudzenie wieloletnią hegemonią duopolu PO-PiS. Powoli ten duopol będzie ze sceny politycznej schodzić” - tłumaczy.

Ciekawe. PiS właśnie zanotował sukces polityczny, co nie udało się nikomu w III RP. A teraz miałby zejść ze sceny politycznej? Odważna koncepcja...

ez

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook