Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Żenujący lans czy dowód na upadek państwa?

23.04.2014

„Demontaż państwa się skończył, ludzie znikają, ale degeneracja postępuje. Dokąd zaprowadzą nas skutki działania ekipy Tuska?” - pyta Stanisław Żaryn.

Media odgrzały sprawę zagrożenia dla Pawła Wojtunika, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Okazuje się, że prokuratura poważnie traktuje „zamach” na Wojtunika. Śledczy wytypowali 17 osób, które mogą mieć związek z próbą odkręcenia śrub w samochodzie szefa Biura. Obecnie Wojtunik ma ponownie złożyć zeznania i wskazać znajomych sobie ludzi, których telefony były aktywne w pobliżu jego samochodu w dniu „zamachu”. Sprawa Wojtunika kolejny raz pokazuje w złym świetle to, co dzieje się w Polsce w ostatnich latach. I to bez względu na to, co naprawdę stało się z samochodem Wojtunika.

Pierwszą kompromitacją w tej sprawie są same publikacje. Dziennikarze dotarli do szczegółów działań w sprawie Wojtunika i dość precyzyjnie je opisali. Działania prokuratorów oczywiste i rutynowe w takich sprawach nie przedostają się na co dzień do opinii publicznej. Fakt, że tym razem było inaczej jest kompromitacją państwa, bowiem trudno sobie wyobrazić, by dziennikarze opisywanych materiałów nie otrzymali od funkcjonariuszy państwa. To wydarzenie kompromitujące i wyrządzające realne szkody, ponieważ doszło do nagłośnienia procedur. To oznacza, że uczono w ten sposób przyszłych przestępców jak zmniejszyć zagrożenie złapaniem.

Jednak jest i drugi obszar kompromitacji dla Polski, jaką niesie ze sobą sprawa Wojtunika. Bez względu na to, co stało się z samochodem szefa CBA, czy zagrożenie było realne czy nie sprawa pokazuje upadek państwa.

Jeśli zagrożenia dla Pawła Wojtunika nie było, nie było realne, to szef CBA stał się bohaterem ogólnopolskiej kampanii promocyjnej, wszedł w kampanię promującą samego siebie. To oznaczałoby, że premier popełnił fatalny błąd nominując człowieka nieodpowiedzialnego i niepoważnego na niezwykle ważną dla Polski funkcję. Pamiętając inne decyzje, np. dotyczące obsady SKW, to jednak nie może dziwić.

Drugie wytłumaczenie jest niestety równie niewygodne dla Polski. Jeśli sytuacja była groźna, a zamach na szefa CBA należało potraktować poważnie, to mamy do czynienia z widocznym skutkiem niszczenia państwa. Trudno inaczej oceniać fakt, że szef jednej z najważniejszych służb specjalnych stał się obiektem działań „zamachowca”. Wydaje się, że tylko ktoś głupi, albo czujący się bardzo mocno mógłby się zdecydować na taki krok. Jeśli zagrożenie dla Wojtunika było poważne sytuacja przypomina sprawę morderstwa gen. Marka Papały. Wydaje się, że w tym scenariuszu historia szefa CBA pokazuje, że skala degeneracji państwa zaczyna przypominać lata najsilniejszego kryzysu państwowości.

Problemy Pawła Wojtunika powinny być kolejnym światełkiem alarmowym dla wszystkich, którzy dbają o polską państwowość. "Demontaż państwa już się skończył. Teraz będą znikać ludzie" – mówił na kilka dni przed swoją śmiercią śp. Janusz Kurtyka.

Demontaż się skończył, ludzie znikają, ale degeneracja postępuje. Dokąd zaprowadzą Polskę skutki działania ekipy Tuska?

Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook