Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Żaryn: Żenujący lans czy dowód na upadek państwa?

23.04.2014

„Demontaż państwa się skończył, ludzie znikają, ale degeneracja postępuje. Dokąd zaprowadzą nas skutki działania ekipy Tuska?” - pyta Stanisław Żaryn.

Media odgrzały sprawę zagrożenia dla Pawła Wojtunika, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Okazuje się, że prokuratura poważnie traktuje „zamach” na Wojtunika. Śledczy wytypowali 17 osób, które mogą mieć związek z próbą odkręcenia śrub w samochodzie szefa Biura. Obecnie Wojtunik ma ponownie złożyć zeznania i wskazać znajomych sobie ludzi, których telefony były aktywne w pobliżu jego samochodu w dniu „zamachu”. Sprawa Wojtunika kolejny raz pokazuje w złym świetle to, co dzieje się w Polsce w ostatnich latach. I to bez względu na to, co naprawdę stało się z samochodem Wojtunika.

Pierwszą kompromitacją w tej sprawie są same publikacje. Dziennikarze dotarli do szczegółów działań w sprawie Wojtunika i dość precyzyjnie je opisali. Działania prokuratorów oczywiste i rutynowe w takich sprawach nie przedostają się na co dzień do opinii publicznej. Fakt, że tym razem było inaczej jest kompromitacją państwa, bowiem trudno sobie wyobrazić, by dziennikarze opisywanych materiałów nie otrzymali od funkcjonariuszy państwa. To wydarzenie kompromitujące i wyrządzające realne szkody, ponieważ doszło do nagłośnienia procedur. To oznacza, że uczono w ten sposób przyszłych przestępców jak zmniejszyć zagrożenie złapaniem.

Jednak jest i drugi obszar kompromitacji dla Polski, jaką niesie ze sobą sprawa Wojtunika. Bez względu na to, co stało się z samochodem szefa CBA, czy zagrożenie było realne czy nie sprawa pokazuje upadek państwa.

Jeśli zagrożenia dla Pawła Wojtunika nie było, nie było realne, to szef CBA stał się bohaterem ogólnopolskiej kampanii promocyjnej, wszedł w kampanię promującą samego siebie. To oznaczałoby, że premier popełnił fatalny błąd nominując człowieka nieodpowiedzialnego i niepoważnego na niezwykle ważną dla Polski funkcję. Pamiętając inne decyzje, np. dotyczące obsady SKW, to jednak nie może dziwić.

Drugie wytłumaczenie jest niestety równie niewygodne dla Polski. Jeśli sytuacja była groźna, a zamach na szefa CBA należało potraktować poważnie, to mamy do czynienia z widocznym skutkiem niszczenia państwa. Trudno inaczej oceniać fakt, że szef jednej z najważniejszych służb specjalnych stał się obiektem działań „zamachowca”. Wydaje się, że tylko ktoś głupi, albo czujący się bardzo mocno mógłby się zdecydować na taki krok. Jeśli zagrożenie dla Wojtunika było poważne sytuacja przypomina sprawę morderstwa gen. Marka Papały. Wydaje się, że w tym scenariuszu historia szefa CBA pokazuje, że skala degeneracji państwa zaczyna przypominać lata najsilniejszego kryzysu państwowości.

Problemy Pawła Wojtunika powinny być kolejnym światełkiem alarmowym dla wszystkich, którzy dbają o polską państwowość. "Demontaż państwa już się skończył. Teraz będą znikać ludzie" – mówił na kilka dni przed swoją śmiercią śp. Janusz Kurtyka.

Demontaż się skończył, ludzie znikają, ale degeneracja postępuje. Dokąd zaprowadzą Polskę skutki działania ekipy Tuska?

Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook