Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Żaryn: Szkodnik Tusk na odchodne pluje Polakom w twarz

24.10.2014

Donald Tusk, wieloletni polityczny szkodnik, którego rządy wiele razy ocierały się o zdradę, odchodzi z polskiej polityki. „Przestaję być posłem zawodowym” - poinformował Tusk i zapowiedział, że skupi się obecnie na „królowaniu Europie”.

Dla wielu osób odejście Tuska uchodzi za wydarzenie historyczne. Człowiek, który zatruł na lata polską politykę, który wprowadził do niej wcześniej nieznane patologie i rozdymał te już istniejące, nie będzie obecny w Polsce. Jednak trudno mieć nadzieje, że cokolwiek to zmieni.

I sugeruje to również sam Donald Tusk. Wyjeżdżając z Polski po raz kolejny pluje Polakom w twarz. I to dwukrotnie...

Tusk żegnając się z polską polityką w sposób rozbrajająco bezczelny przyznał, że nie zamierza spełnić jednej ze swoich ostatnich obietnic. Żadnego raportu dotyczącego afery taśmowej nie będzie. Nie będzie wyjaśnień, ani zapewne wyciągania odpowiedzialności. „Zawiedzionych – przepraszam, ale nowe władze będą zmierzały do wyjaśnienia…” - mówił Tusk.

„Cham się uprze i mu daj... Jak dam, jak nie mam?” - słynny dialog z filmu „Miś” przypomina ostatnią wypowiedź Tuska. Dla niego Polacy, niczym te „chamy”, domagają się od rządu spełniania obietnic i trzymania się standardów. Jednak przy Tusku można o tym zapomnieć.

Były już premier mówi jasno, że te same „standardy” będą obowiązywały również po jego odejściu. Świadczy o tym dobitnie jego reakcja na burzę, jaką wywołał Radosław Sikorski, demaskując przy tym, że rząd Tuska prowadził politykę zbliżenia z Rosją, choć musiał wiedzieć, że Putin nam zagraża. Tusk tłumaczył, że o żadnej takiej propozycji nie może być mowy, a sprawa jest zamknięta. Dodał przy tym, że Sikorskiemu nie powinien włos spaść z głowy, bowiem popełnił drobny błąd.

Tuskowi jak widać nominacja na „króla Europy” nie pomogła w nabraniu większej ogłady. On wciąż Polaków traktuje jak stado baranów, który można przy każdej okazji napluć w twarz i zgnoić.

Teraz będą robić jego polityczni nominaci...

Stanisław Żaryn
[Fot. Kprm.gov.pl]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

,

rząd

,

Polacy

Warto poczytać

 1. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 2. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 3. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 4. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 5. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 6. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 7. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 8. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook