Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Szkodnik Tusk na odchodne pluje Polakom w twarz

24.10.2014

Donald Tusk, wieloletni polityczny szkodnik, którego rządy wiele razy ocierały się o zdradę, odchodzi z polskiej polityki. „Przestaję być posłem zawodowym” - poinformował Tusk i zapowiedział, że skupi się obecnie na „królowaniu Europie”.

Dla wielu osób odejście Tuska uchodzi za wydarzenie historyczne. Człowiek, który zatruł na lata polską politykę, który wprowadził do niej wcześniej nieznane patologie i rozdymał te już istniejące, nie będzie obecny w Polsce. Jednak trudno mieć nadzieje, że cokolwiek to zmieni.

I sugeruje to również sam Donald Tusk. Wyjeżdżając z Polski po raz kolejny pluje Polakom w twarz. I to dwukrotnie...

Tusk żegnając się z polską polityką w sposób rozbrajająco bezczelny przyznał, że nie zamierza spełnić jednej ze swoich ostatnich obietnic. Żadnego raportu dotyczącego afery taśmowej nie będzie. Nie będzie wyjaśnień, ani zapewne wyciągania odpowiedzialności. „Zawiedzionych – przepraszam, ale nowe władze będą zmierzały do wyjaśnienia…” - mówił Tusk.

„Cham się uprze i mu daj... Jak dam, jak nie mam?” - słynny dialog z filmu „Miś” przypomina ostatnią wypowiedź Tuska. Dla niego Polacy, niczym te „chamy”, domagają się od rządu spełniania obietnic i trzymania się standardów. Jednak przy Tusku można o tym zapomnieć.

Były już premier mówi jasno, że te same „standardy” będą obowiązywały również po jego odejściu. Świadczy o tym dobitnie jego reakcja na burzę, jaką wywołał Radosław Sikorski, demaskując przy tym, że rząd Tuska prowadził politykę zbliżenia z Rosją, choć musiał wiedzieć, że Putin nam zagraża. Tusk tłumaczył, że o żadnej takiej propozycji nie może być mowy, a sprawa jest zamknięta. Dodał przy tym, że Sikorskiemu nie powinien włos spaść z głowy, bowiem popełnił drobny błąd.

Tuskowi jak widać nominacja na „króla Europy” nie pomogła w nabraniu większej ogłady. On wciąż Polaków traktuje jak stado baranów, który można przy każdej okazji napluć w twarz i zgnoić.

Teraz będą robić jego polityczni nominaci...

Stanisław Żaryn
[Fot. Kprm.gov.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook