Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Szkodnik Tusk na odchodne pluje Polakom w twarz

24.10.2014

Donald Tusk, wieloletni polityczny szkodnik, którego rządy wiele razy ocierały się o zdradę, odchodzi z polskiej polityki. „Przestaję być posłem zawodowym” - poinformował Tusk i zapowiedział, że skupi się obecnie na „królowaniu Europie”.

Dla wielu osób odejście Tuska uchodzi za wydarzenie historyczne. Człowiek, który zatruł na lata polską politykę, który wprowadził do niej wcześniej nieznane patologie i rozdymał te już istniejące, nie będzie obecny w Polsce. Jednak trudno mieć nadzieje, że cokolwiek to zmieni.

I sugeruje to również sam Donald Tusk. Wyjeżdżając z Polski po raz kolejny pluje Polakom w twarz. I to dwukrotnie...

Tusk żegnając się z polską polityką w sposób rozbrajająco bezczelny przyznał, że nie zamierza spełnić jednej ze swoich ostatnich obietnic. Żadnego raportu dotyczącego afery taśmowej nie będzie. Nie będzie wyjaśnień, ani zapewne wyciągania odpowiedzialności. „Zawiedzionych – przepraszam, ale nowe władze będą zmierzały do wyjaśnienia…” - mówił Tusk.

„Cham się uprze i mu daj... Jak dam, jak nie mam?” - słynny dialog z filmu „Miś” przypomina ostatnią wypowiedź Tuska. Dla niego Polacy, niczym te „chamy”, domagają się od rządu spełniania obietnic i trzymania się standardów. Jednak przy Tusku można o tym zapomnieć.

Były już premier mówi jasno, że te same „standardy” będą obowiązywały również po jego odejściu. Świadczy o tym dobitnie jego reakcja na burzę, jaką wywołał Radosław Sikorski, demaskując przy tym, że rząd Tuska prowadził politykę zbliżenia z Rosją, choć musiał wiedzieć, że Putin nam zagraża. Tusk tłumaczył, że o żadnej takiej propozycji nie może być mowy, a sprawa jest zamknięta. Dodał przy tym, że Sikorskiemu nie powinien włos spaść z głowy, bowiem popełnił drobny błąd.

Tuskowi jak widać nominacja na „króla Europy” nie pomogła w nabraniu większej ogłady. On wciąż Polaków traktuje jak stado baranów, który można przy każdej okazji napluć w twarz i zgnoić.

Teraz będą robić jego polityczni nominaci...

Stanisław Żaryn
[Fot. Kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook