Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Żaryn: Smoleńskie umowy z Rosją aktualne

04.08.2014

„Działania Rosji na Ukrainie sprawiają, że Polska czuje się mniej bezpiecznie” - powiedział Radosław Sikorski w CNN. Jak widać wydarzenia na Wschodniej Ukrainie są już ważniejsze niż budowana przez lata przyjaźń między rządem Tuska a dyktatorem z Kremla.

Jednak przyjaźń ta wciąż obowiązuje w przypadku tragedii smoleńskiej. Mimo oczywistej zmiany podejścia Zachodu do Rosji, rząd nie występuje dziś do naszych zachodnich sojuszników o międzynarodową pomoc ws. śledztwa smoleńskiego. Umowy z Rosją w tej akurat sprawie są utrzymywane, nawet po zamachu na cywilny samolot malezyjski i zamordowaniu przez prorosyjskich terrorystów 300 niewinnych pasażerów. Odpowiedzialność rosyjska w tej sprawie jest oczywista, ale nie oznacza to, by Warszawa miała się wycofać z umów dot. Smoleńska.

Dziś nikt nie może mieć wątpliwości (jeśli ktoś je w ogóle miał), że Rosja jest krajem prowadzącym zbrodniczą politykę, państwem, które stosuje również zbrodnie jako narzędzie imperialnych działań. Jeśli ktokolwiek chce na poważnie mówić o bezpieczeństwie Polski, jeśli chce na poważnie sprawdzić, jakie plany wobec Europy Wschodniej ma Putin, musi wyjaśnić i dążyć do wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej. Być może bowiem operacja wojenna w tej części Europy jest znacznie poważniejsza i zaczęła się od zbrodni na polskim prezydencie. Być może...

Polski rząd jednak tego drążyć nie chce. Trudno o lepszy dowód, że sprawy Smoleńska się boi, że czuje, iż ta sprawa go obciąża.

Minister Sikorski dziś utyskuje: „Działania Rosji na Ukrainie sprawiają, że Polska czuje się mniej bezpiecznie”. A po 10 kwietnia, co? Ciepełko?

Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook