Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Siemoniak w pułapce

28.05.2014

„Czy szef MON wyśle Wojsko Polskie, by hołdowało zbrodniarzowi, który na rękach krew polskich patriotów, w tym polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego?”

We wrześniu 2013 roku szef MON Tomasz Siemoniak odpowiedział szybko i sprawnie na apel o pośmiertny awans dla rotmistrza Witolda Pileckiego. Miesiąc później rodzina bohaterskiego żołnierza odebrała z rąk szefa resortu awans.

O inicjatywie Tomasz Siemoniak został poinformowany przez portal wPolityce.pl. „Oczywiście pozytywnie, sam będę wnioskować, nie znałem wcześniej tej sprawy” - napisał Siemoniak na twitterze, pytany czy poprze awansowanie zamordowanego przez komunistów Polaka. Wpis ministra i jego reakcja wydawały się szczere. Minister podjął szybko oczywistą decyzję.

Dziś ten sam Tomasz Siemoniak stoi przed inną decyzją: czy wysłać kompanię honorową Wojska Polskiego na pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego, sowieckiego aparatczyka, komunistycznego dyktatora, zbrodniarza i zdrajcy. To właśnie w gestii szefa MON leży decyzja o wykorzystaniu kompanii honorowej.

Czy minister Siemoniak będzie miał jakieś wątpliwości w tej sprawie? Czy zdobędzie się na choć słowo sprzeciwu? Czy wyśle Wojsko Polskie, by hołdowało zbrodniarzowi, który na rękach krew polskich patriotów, w tym polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego?

Jak będzie się czuł minister Siemoniak, gdy polskie wojsko będzie składało hołdy Jaruzelskiemu? Czy wie, że zaprzeczy podjętej przez siebie pół roku wcześniej decyzji? Czy wie, że skaże się na kompromitację i ośmieszenie?

Tomasz Siemoniak dał się złapać w pułapkę. Montowany przy jego udziale system III RP zażądał od niego hańbiącej polski mundur decyzji. Dla szefa MON ta sytuacja to bardzo poważny test.

Stanisław Żaryn
[Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPIMON]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook