Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Żaryn: Siemoniak w pułapce

28.05.2014

„Czy szef MON wyśle Wojsko Polskie, by hołdowało zbrodniarzowi, który na rękach krew polskich patriotów, w tym polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego?”

We wrześniu 2013 roku szef MON Tomasz Siemoniak odpowiedział szybko i sprawnie na apel o pośmiertny awans dla rotmistrza Witolda Pileckiego. Miesiąc później rodzina bohaterskiego żołnierza odebrała z rąk szefa resortu awans.

O inicjatywie Tomasz Siemoniak został poinformowany przez portal wPolityce.pl. „Oczywiście pozytywnie, sam będę wnioskować, nie znałem wcześniej tej sprawy” - napisał Siemoniak na twitterze, pytany czy poprze awansowanie zamordowanego przez komunistów Polaka. Wpis ministra i jego reakcja wydawały się szczere. Minister podjął szybko oczywistą decyzję.

Dziś ten sam Tomasz Siemoniak stoi przed inną decyzją: czy wysłać kompanię honorową Wojska Polskiego na pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego, sowieckiego aparatczyka, komunistycznego dyktatora, zbrodniarza i zdrajcy. To właśnie w gestii szefa MON leży decyzja o wykorzystaniu kompanii honorowej.

Czy minister Siemoniak będzie miał jakieś wątpliwości w tej sprawie? Czy zdobędzie się na choć słowo sprzeciwu? Czy wyśle Wojsko Polskie, by hołdowało zbrodniarzowi, który na rękach krew polskich patriotów, w tym polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego?

Jak będzie się czuł minister Siemoniak, gdy polskie wojsko będzie składało hołdy Jaruzelskiemu? Czy wie, że zaprzeczy podjętej przez siebie pół roku wcześniej decyzji? Czy wie, że skaże się na kompromitację i ośmieszenie?

Tomasz Siemoniak dał się złapać w pułapkę. Montowany przy jego udziale system III RP zażądał od niego hańbiącej polski mundur decyzji. Dla szefa MON ta sytuacja to bardzo poważny test.

Stanisław Żaryn
[Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPIMON]

Słowa kluczowe:

siemoniak

,

MON

,

Wojsko Polskie

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook