Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Premier na ruskim postronku?

22.09.2014

Ewa Kopacz ma pamięć jak słoń – mówili „Super Expressowi” jej współpracownicy. Nowa premier zapewne pamięta więc spotkanie z 13 kwietnia 2010 roku, gdy w Moskwie wsparła milczeniem odrzucenie przez Kreml międzynarodowej pomocy ws. tragedii smoleńskiej. Zamiast walczyć o rzetelne międzynarodowe śledztwo skupiła się na podziękowaniach i zachwytach nad rosyjskim państwem.

Zapewne cały pobyt w Rosji po katastrofie Kopacz pamięta dobrze. Jest niemal pewne, że równie dobra jest wiedza o tym okresie przechowywana w rosyjskich archiwach. Służby słyną z gromadzenia wszelkich danych, które mogą być wykorzystywane w przyszłości do wywierania różnego rodzaju nacisków. Służby rosyjskie opracowały te mechanizmy do perfekcji. Można być więc pewnym, że wizyta Ewy Kopacz w Rosji po 10/04 była specjalnie obstawiana.

Jakie materiały dotyczące premier Kopacz znajdują się na Kremlu? Archiwa mogą być więcej niż bogate. I wiele z nich może mieć posmak haków i kompromatów. To właśnie w tych dniach przecież decydowały się losy śledztwa smoleńskiego. To właśnie w tych dniach mieliśmy do czynienia z szeregiem przykładów zdrady polskich interesów narodowych, jakich dopuścił się rząd Donalda Tuska. A Ewa Kopacz, jako minister zdrowia, była w Moskwie najwyższym przedstawicielem władz Polski.

Jaka była jej świadomość tego, co wyczynia Rosja? Czy brała udział w tajnych naradach związanych z pierwszymi czynnościami śledczych? Jakie głosy docierały do niej? Czy po Smoleńsku mieliśmy do czynienia z zaniedbaniami ze strony Polski czy też świadomą bezczynnością obliczoną na smoleńskie matactwo? Jeśli do Ewy Kopacz dotarł choć jeden sygnał o nieprawidłowościach dotyczących sekcji zwłok, czy zaniedbaniach na miejscu tragedii, który ona zlekceważyła, otwiera się rosyjskie pole do nacisków. Państwo rosyjskie znane jest jednak z organizowania również prowokacji, w które wpadają ofiary rosyjskich służb. Ile takich pułapek zastawiono na Kopacz?

Jest zadziwiającym sytuacja, w której to właśnie Kopacz stała się zmienniczką Donalda Tuska na fotelu premiera polskiego rządu. Władze w Polsce obejmuje osoba bardzo mocno skompromitowana ws. smoleńskiej. Bardziej obciążony tą sprawą był jedynie Donald Tusk.

To oznacza, że obecnie nad polską premier może wisieć groźba rosyjskiego szantażu. Archiwami z Kremla Rosja może zapewne zmieść ze sceny politycznej i Ewę Kopacz i całą Platformę. Sytuacja jest więcej niż jasna: premier Polski wciąż jest niczym na ruskim postronku. Zmiana władzy niczego nie poprawiła.

W dzisiejszej sytuacji geopolitycznej to szalenie niepokojąca sytuacja.

Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook