Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Polska na ustach wszystkich

05.08.2014

Polska znów na ustach wszystkich. To kolejny duży sukces obecnej ekipy rządowej. Poważnie... O Polsce mówi się i w Europie i w USA. I to jak się mówi!

Wiadomo nie od dziś, że ostatnie miejsce w polityce jest niemal tak samo dobre jak pierwsze. Kto chce się przekonać, niech spyta polityków, z którego miejsca chcieliby kandydować – okaże się, że ostatnie miejsce jest prawie tak samo pożądane, jak pierwsze. Bo zarówno ostatnie jak i pierwsze miejsce przyciąga uwagę. Zapewne przypomina sobie o tym premier Donald Tusk i jego współpracownicy (zapewne to oni mu przypominają), gdy czyta doniesienia zza Oceanu. Właśnie okazuje się, że Tusk zajął eksponowane i pożądane miejsce...

"Washington Post" przeanalizował listę prezentów, jakie otrzymał prezydent Barack Obama. Polska uplasowała się w tym rankingu na 274. miejscu. Za nami nie ma już nic... Polska jest więc na ustach wszystkich - zgodnie z prezentowaną na wstępie logiką mamy się więc z czego cieszyć. Polska władza, polskie służby dyplomatyczne zanotowały sukces. Polska na ustach komentatorów i pracy w USA. Niezwykłe.

Po wczytaniu się w artykuł "WP" okazuje się, że nasz sukces zawdzięczamy grze komputerowej, którą premier Donald Tusk podarował prezydentowi USA. Sam Obama również wydawało się docenił prezent, ponieważ w Polsce mówił o nim publicznie. Przyznał, że gra Wiedźmin może być symbolem Polski i polskiego przywództwa. Nie wiadomo, czy miał to być komplement czy raczej przytyk, ale może coś w tym jest. W końcu główny bohater przygód o Wiedźminie to mutant...

Jednak nie wchodźmy w szczegóły. Wszak Polska jest na ustach wszystkich. Nie każdy umiał taki prezent wymyślić. Polski sukces przebił nawet niechęć prezydenta USA do gier wszelakich.

To nie koniec polskich sukcesów. Polska jest na ustach i skrzydłach również w Europie. Jak donosi „Rzeczpospolita” polskie lotnictwo jest najchętniej oglądane w Europie, podczas pokazów. I jak tu nie klaskać?

Jak donoszą lotnicy widzowie bardzo sobie cenią polskie maszyny. Dlaczego? Bowiem interesuje ich egzotyka rodem ze Związku Sowieckiego. Wprawdzie ta egzotyka w Polsce stanowi podstawę sił powietrznych, a na Zachodzie zdaje się uchodzić za relikt przeszłości rodem z muzeum techniki, ale jest sukces kolejny.

Polska wśród najchętniej oglądanych delegacji powietrznych w Europie. Sceptycy milkną....

Jak widać Polsce udało się spiąć klamrą sukcesu cały świat. Sukces to na miarę III RP.

Stanisław Żaryn
[Fot. KPRM]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook