Jedynie prawda jest ciekawa

Żaryn: Polska na ustach wszystkich

05.08.2014

Polska znów na ustach wszystkich. To kolejny duży sukces obecnej ekipy rządowej. Poważnie... O Polsce mówi się i w Europie i w USA. I to jak się mówi!

Wiadomo nie od dziś, że ostatnie miejsce w polityce jest niemal tak samo dobre jak pierwsze. Kto chce się przekonać, niech spyta polityków, z którego miejsca chcieliby kandydować – okaże się, że ostatnie miejsce jest prawie tak samo pożądane, jak pierwsze. Bo zarówno ostatnie jak i pierwsze miejsce przyciąga uwagę. Zapewne przypomina sobie o tym premier Donald Tusk i jego współpracownicy (zapewne to oni mu przypominają), gdy czyta doniesienia zza Oceanu. Właśnie okazuje się, że Tusk zajął eksponowane i pożądane miejsce...

"Washington Post" przeanalizował listę prezentów, jakie otrzymał prezydent Barack Obama. Polska uplasowała się w tym rankingu na 274. miejscu. Za nami nie ma już nic... Polska jest więc na ustach wszystkich - zgodnie z prezentowaną na wstępie logiką mamy się więc z czego cieszyć. Polska władza, polskie służby dyplomatyczne zanotowały sukces. Polska na ustach komentatorów i pracy w USA. Niezwykłe.

Po wczytaniu się w artykuł "WP" okazuje się, że nasz sukces zawdzięczamy grze komputerowej, którą premier Donald Tusk podarował prezydentowi USA. Sam Obama również wydawało się docenił prezent, ponieważ w Polsce mówił o nim publicznie. Przyznał, że gra Wiedźmin może być symbolem Polski i polskiego przywództwa. Nie wiadomo, czy miał to być komplement czy raczej przytyk, ale może coś w tym jest. W końcu główny bohater przygód o Wiedźminie to mutant...

Jednak nie wchodźmy w szczegóły. Wszak Polska jest na ustach wszystkich. Nie każdy umiał taki prezent wymyślić. Polski sukces przebił nawet niechęć prezydenta USA do gier wszelakich.

To nie koniec polskich sukcesów. Polska jest na ustach i skrzydłach również w Europie. Jak donosi „Rzeczpospolita” polskie lotnictwo jest najchętniej oglądane w Europie, podczas pokazów. I jak tu nie klaskać?

Jak donoszą lotnicy widzowie bardzo sobie cenią polskie maszyny. Dlaczego? Bowiem interesuje ich egzotyka rodem ze Związku Sowieckiego. Wprawdzie ta egzotyka w Polsce stanowi podstawę sił powietrznych, a na Zachodzie zdaje się uchodzić za relikt przeszłości rodem z muzeum techniki, ale jest sukces kolejny.

Polska wśród najchętniej oglądanych delegacji powietrznych w Europie. Sceptycy milkną....

Jak widać Polsce udało się spiąć klamrą sukcesu cały świat. Sukces to na miarę III RP.

Stanisław Żaryn
[Fot. KPRM]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook