Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: PO legalizuje represjonowanie Kościoła

14.12.2012

Platforma znów pokazuje, że inspiracje dla własnych działań czerpie z PRL - pisze Stanisław Żaryn

Maski opadły. Po raz kolejny okazało się, jak bardzo skażona PRLowskim myśleniem jest Platforma Obywatelska i dominujący w niej ludzie. Nie mogła wypracować kompromisu ws. Funduszu Kościelnego, więc go zlikwidowała. Po cichu, nie licząc się z nikim i z nikim nie rozmawiając - czyli w sposób dla siebie typowy.

W jednej z największych i najbardziej skomplikowanych ustaw - w ustawie budżetowej - umieszczono zapis o przekazaniu środków z Funduszu na rezerwę celową. Rezerwę, która będzie w gestii rządzących. I tyle wystarczyło. Pieniędzy na Kościół nie ma i co nam zrobicie? Mówi Platforma. Niczym pracownik szatni w filmie "Miś" Stanisława Barei, który o mężczyźnie chcącym odebrać swój płaszcz mówi pogardliwie: "cham się uprze i mu daj. Jak dam jak nie mam?".

I dziś rządzący są jak ten szatniarz-cham, obrażający tego, kto chce zgodnie z prawem i zasadami odebrać własność, która mu się należy. Własność, którą mu skradziono.

Platforma znów pokazuje, że staje się obywatelska na wzór Milicji Obywatelskiej z czasów komuny. I wydaje się, że to właśnie tam, w czasach komunistycznego terroru, należy, szukać inspiracji ostatnich działań PO, w tym rozgrabienia majątku dla Kościoła. Wydaje się, że Michał Boni w imieniu Platformy ma dokończyć dzieła swych mocodawców z czasów, gdy współpracował z SB.

Rozwalany jego rękami Fundusz miał zrekompensować choć symbolicznie krzywdy Kościoła, zbrodnie i kradzież, jakich doznał on z rąk komunistów. Dziś te pieniądze są kolejny raz rozgrabiane.

Platforma przy pomocy kłamliwych i populistycznych haseł, mówiących o odbieraniu księżom nienależnych im przywilejów, kończy dzieło PRLowskich katów Kościoła. Niweczy tym samym szanse na wyrównanie krzywd organizacji społecznej najbardziej ciemiężonej przez dyktaturę Jaruzelskiego i jemu podobnych zdrajców. Jednak zamiast wyrównać krzywdy Platforma bierze na siebie niegodziwości komuny, legalizuje je i dokłada nowe. Dziś jej liderzy biorą na siebie prowadzenie dalszej walki z Kościołem.

Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook