Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: PiS nie może pójść drogą Platformy

03.11.2015

"Wybory udowodniły, że Polacy nie boją się formacji Jarosława Kaczyńskiego i nie podzielają poglądów PO, której jedynym przekazem w kampanii było ostrzeganie przed opozycją." - pisze Stanisław Żaryn na łamach "Tygodnika Solidarność".

"PiS również dzięki Platformie stoi przed szansą dokonania poważnej reformy państwa." - dodaje publicysta wPolityce.pl.

Żaryn zwraca uwagę na rolę jaką może odegrać, nowy w Sejmie, ruch Pawła Kukiza. Kukizowcy, deklarujący chęć naprawy państwa, mogą stać się sojusznikiem PiS-u przy głosowaniu najważniejszych projektów.

"Trzecia siła - ruch Kukiz'15 - wydaje się być sojusznikiem w wielu projektach przebudowy państwa i polskiego ustroju." - pisze Stanisław Żaryn.

Rząd PiS, pomimo objęcia pełni władzy i wsparcia ze strony prezydenta, napotka na swojej drodze wiele problemów, niekoniecznie zależnych od niego.

"Opozycja była przez ostatnie lata odcinana od wiedzy i danych, podobnie jak opinia publiczna. Może się zatem okazać, że stan państwa jest inny, znacznie gorszy niż PiS." - twierdzi Żaryn.

"Może się okazać, że PiS zostanie przygniecione tym, co pozostawiła po sobie Platforma. Jednak nie będzie mogło obarczać winą za niezrealizowanie swoich obietnic opozycji". - dodaje dziennikarz wPolityce.pl.

Żaryn zaleca, aby PiS nie zapomniało słów Jarosława Kaczyńskiego z kampanii wyborczej i nie wybrało drogi kłótni z opozycją.

"PiS nie może pójść droga Platformy, musi brać pod uwagę opozycję i prowadzić z nią realny dialog dotyczący reformy państwa. Oby był w stanie to robić."

mly/"Tygodnik Solidarność"

fot. [fratria]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook