Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: PiS nie może pójść drogą Platformy

03.11.2015

"Wybory udowodniły, że Polacy nie boją się formacji Jarosława Kaczyńskiego i nie podzielają poglądów PO, której jedynym przekazem w kampanii było ostrzeganie przed opozycją." - pisze Stanisław Żaryn na łamach "Tygodnika Solidarność".

"PiS również dzięki Platformie stoi przed szansą dokonania poważnej reformy państwa." - dodaje publicysta wPolityce.pl.

Żaryn zwraca uwagę na rolę jaką może odegrać, nowy w Sejmie, ruch Pawła Kukiza. Kukizowcy, deklarujący chęć naprawy państwa, mogą stać się sojusznikiem PiS-u przy głosowaniu najważniejszych projektów.

"Trzecia siła - ruch Kukiz'15 - wydaje się być sojusznikiem w wielu projektach przebudowy państwa i polskiego ustroju." - pisze Stanisław Żaryn.

Rząd PiS, pomimo objęcia pełni władzy i wsparcia ze strony prezydenta, napotka na swojej drodze wiele problemów, niekoniecznie zależnych od niego.

"Opozycja była przez ostatnie lata odcinana od wiedzy i danych, podobnie jak opinia publiczna. Może się zatem okazać, że stan państwa jest inny, znacznie gorszy niż PiS." - twierdzi Żaryn.

"Może się okazać, że PiS zostanie przygniecione tym, co pozostawiła po sobie Platforma. Jednak nie będzie mogło obarczać winą za niezrealizowanie swoich obietnic opozycji". - dodaje dziennikarz wPolityce.pl.

Żaryn zaleca, aby PiS nie zapomniało słów Jarosława Kaczyńskiego z kampanii wyborczej i nie wybrało drogi kłótni z opozycją.

"PiS nie może pójść droga Platformy, musi brać pod uwagę opozycję i prowadzić z nią realny dialog dotyczący reformy państwa. Oby był w stanie to robić."

mly/"Tygodnik Solidarność"

fot. [fratria]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook