Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: PiS nie może pójść drogą Platformy

03.11.2015

"Wybory udowodniły, że Polacy nie boją się formacji Jarosława Kaczyńskiego i nie podzielają poglądów PO, której jedynym przekazem w kampanii było ostrzeganie przed opozycją." - pisze Stanisław Żaryn na łamach "Tygodnika Solidarność".

"PiS również dzięki Platformie stoi przed szansą dokonania poważnej reformy państwa." - dodaje publicysta wPolityce.pl.

Żaryn zwraca uwagę na rolę jaką może odegrać, nowy w Sejmie, ruch Pawła Kukiza. Kukizowcy, deklarujący chęć naprawy państwa, mogą stać się sojusznikiem PiS-u przy głosowaniu najważniejszych projektów.

"Trzecia siła - ruch Kukiz'15 - wydaje się być sojusznikiem w wielu projektach przebudowy państwa i polskiego ustroju." - pisze Stanisław Żaryn.

Rząd PiS, pomimo objęcia pełni władzy i wsparcia ze strony prezydenta, napotka na swojej drodze wiele problemów, niekoniecznie zależnych od niego.

"Opozycja była przez ostatnie lata odcinana od wiedzy i danych, podobnie jak opinia publiczna. Może się zatem okazać, że stan państwa jest inny, znacznie gorszy niż PiS." - twierdzi Żaryn.

"Może się okazać, że PiS zostanie przygniecione tym, co pozostawiła po sobie Platforma. Jednak nie będzie mogło obarczać winą za niezrealizowanie swoich obietnic opozycji". - dodaje dziennikarz wPolityce.pl.

Żaryn zaleca, aby PiS nie zapomniało słów Jarosława Kaczyńskiego z kampanii wyborczej i nie wybrało drogi kłótni z opozycją.

"PiS nie może pójść droga Platformy, musi brać pod uwagę opozycję i prowadzić z nią realny dialog dotyczący reformy państwa. Oby był w stanie to robić."

mly/"Tygodnik Solidarność"

fot. [fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook