Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Państwo na bazie zbrodni

17.12.2012

Nie ma wolnej Polski bez ukarania zdrajców i zbrodni, nie ma wolnych Polaków bez suwerennego prawa do oceny i osądzenia przestępstw władzy - pisze Stanisław Żaryn.

PRLowskie zbrodnie do dziś pozostają w dużej mierze nieocenione przez państwo, nienazwane przez sądy. Sprawcy pozostają nieukarani. Niewiele zrobiono w III RP, by sprawy mordów w czasach komuny rozliczyć.

"Wujek", zbrodnie stanu wojennego, skrytobójcze mordy księży i opozycjonistów, wiele tysięcy ofiar i tysiące katów - z tym bagażem rozpoczęła działalność struktura państwowa, zwana III Rzeczpospolitą. I do dziś zbrodniarzy nie ukarano, zbrodni nie wyjaśniono, katów nie wskazano. Skala zaniedbań w tej sprawie jest ogromna i każe podejrzewać, że bezkarność komunistycznych przestępców jest na stałe wpisana w ustrój polityczno-społeczny współczesnych realiów.

Mimo upływu 23 lat tzw. wolnej Polski układ okrągłostołowy obowiązuje. I wciąż jest realizowany przez tę część opozycji PRLowskiej, która dogadała się z komunistami. Dlaczego? Dlaczego postanowili zaprzeczyć swoim życiorysom i legalizować komunistów w III RP? To pytanie otwarte. Odpowiedź może wyjaśniać wiele, może powiedzieć wiele o obecnej Polsce i polskich "elitach".

Zbrodnie PRLowskie i stosunek państwa do nich mówi o współczesnej Polsce. To nie rzeczywistość historyczna. To tu i teraz. Czy kraj może być wolny jeśli u jego podstaw leży przyzwolenie na zbrodnie i bezkarność zbrodniarzy? Czy może być wolnym kraj, w którym dyktator uchodzi za demokratę? Czy można mówić o tym, że Naród jest wolny i bezpiecznych, jeśli za jego plecami i bez pytania go o zdanie ogłasza się publicznie moralną i faktyczną amnestię dla tych, którzy działają przeciwko Narodowi, przeciwko Polakom?

Taki kraj nie jest wolny, taki Naród nie jest suwerenny. Nie ma wolnej Polski bez ukarania zdrajców i zbrodni, nie ma wolnych Polaków bez suwerennego prawa do oceny i osądzenia przestępstw władzy!

To nie sprawa historii. To sprawa dzisiejszej Polski. To sprawa dzisiejszych Polaków, ich prawa do oceny swojej historii i władzy, również obecnej.

Zbrodnie komuny, haniebne porozumienie przy Okrągłym Stole działają do dziś i niszczą Polskę.


Stanisław Żaryn
[Fot. 13grudnia81.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook