Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Państwo na bazie zbrodni

17.12.2012

Nie ma wolnej Polski bez ukarania zdrajców i zbrodni, nie ma wolnych Polaków bez suwerennego prawa do oceny i osądzenia przestępstw władzy - pisze Stanisław Żaryn.

PRLowskie zbrodnie do dziś pozostają w dużej mierze nieocenione przez państwo, nienazwane przez sądy. Sprawcy pozostają nieukarani. Niewiele zrobiono w III RP, by sprawy mordów w czasach komuny rozliczyć.

"Wujek", zbrodnie stanu wojennego, skrytobójcze mordy księży i opozycjonistów, wiele tysięcy ofiar i tysiące katów - z tym bagażem rozpoczęła działalność struktura państwowa, zwana III Rzeczpospolitą. I do dziś zbrodniarzy nie ukarano, zbrodni nie wyjaśniono, katów nie wskazano. Skala zaniedbań w tej sprawie jest ogromna i każe podejrzewać, że bezkarność komunistycznych przestępców jest na stałe wpisana w ustrój polityczno-społeczny współczesnych realiów.

Mimo upływu 23 lat tzw. wolnej Polski układ okrągłostołowy obowiązuje. I wciąż jest realizowany przez tę część opozycji PRLowskiej, która dogadała się z komunistami. Dlaczego? Dlaczego postanowili zaprzeczyć swoim życiorysom i legalizować komunistów w III RP? To pytanie otwarte. Odpowiedź może wyjaśniać wiele, może powiedzieć wiele o obecnej Polsce i polskich "elitach".

Zbrodnie PRLowskie i stosunek państwa do nich mówi o współczesnej Polsce. To nie rzeczywistość historyczna. To tu i teraz. Czy kraj może być wolny jeśli u jego podstaw leży przyzwolenie na zbrodnie i bezkarność zbrodniarzy? Czy może być wolnym kraj, w którym dyktator uchodzi za demokratę? Czy można mówić o tym, że Naród jest wolny i bezpiecznych, jeśli za jego plecami i bez pytania go o zdanie ogłasza się publicznie moralną i faktyczną amnestię dla tych, którzy działają przeciwko Narodowi, przeciwko Polakom?

Taki kraj nie jest wolny, taki Naród nie jest suwerenny. Nie ma wolnej Polski bez ukarania zdrajców i zbrodni, nie ma wolnych Polaków bez suwerennego prawa do oceny i osądzenia przestępstw władzy!

To nie sprawa historii. To sprawa dzisiejszej Polski. To sprawa dzisiejszych Polaków, ich prawa do oceny swojej historii i władzy, również obecnej.

Zbrodnie komuny, haniebne porozumienie przy Okrągłym Stole działają do dziś i niszczą Polskę.


Stanisław Żaryn
[Fot. 13grudnia81.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook