Jedynie prawda jest ciekawa

Żaryn: Państwo na bazie zbrodni

17.12.2012

Nie ma wolnej Polski bez ukarania zdrajców i zbrodni, nie ma wolnych Polaków bez suwerennego prawa do oceny i osądzenia przestępstw władzy - pisze Stanisław Żaryn.

PRLowskie zbrodnie do dziś pozostają w dużej mierze nieocenione przez państwo, nienazwane przez sądy. Sprawcy pozostają nieukarani. Niewiele zrobiono w III RP, by sprawy mordów w czasach komuny rozliczyć.

"Wujek", zbrodnie stanu wojennego, skrytobójcze mordy księży i opozycjonistów, wiele tysięcy ofiar i tysiące katów - z tym bagażem rozpoczęła działalność struktura państwowa, zwana III Rzeczpospolitą. I do dziś zbrodniarzy nie ukarano, zbrodni nie wyjaśniono, katów nie wskazano. Skala zaniedbań w tej sprawie jest ogromna i każe podejrzewać, że bezkarność komunistycznych przestępców jest na stałe wpisana w ustrój polityczno-społeczny współczesnych realiów.

Mimo upływu 23 lat tzw. wolnej Polski układ okrągłostołowy obowiązuje. I wciąż jest realizowany przez tę część opozycji PRLowskiej, która dogadała się z komunistami. Dlaczego? Dlaczego postanowili zaprzeczyć swoim życiorysom i legalizować komunistów w III RP? To pytanie otwarte. Odpowiedź może wyjaśniać wiele, może powiedzieć wiele o obecnej Polsce i polskich "elitach".

Zbrodnie PRLowskie i stosunek państwa do nich mówi o współczesnej Polsce. To nie rzeczywistość historyczna. To tu i teraz. Czy kraj może być wolny jeśli u jego podstaw leży przyzwolenie na zbrodnie i bezkarność zbrodniarzy? Czy może być wolnym kraj, w którym dyktator uchodzi za demokratę? Czy można mówić o tym, że Naród jest wolny i bezpiecznych, jeśli za jego plecami i bez pytania go o zdanie ogłasza się publicznie moralną i faktyczną amnestię dla tych, którzy działają przeciwko Narodowi, przeciwko Polakom?

Taki kraj nie jest wolny, taki Naród nie jest suwerenny. Nie ma wolnej Polski bez ukarania zdrajców i zbrodni, nie ma wolnych Polaków bez suwerennego prawa do oceny i osądzenia przestępstw władzy!

To nie sprawa historii. To sprawa dzisiejszej Polski. To sprawa dzisiejszych Polaków, ich prawa do oceny swojej historii i władzy, również obecnej.

Zbrodnie komuny, haniebne porozumienie przy Okrągłym Stole działają do dziś i niszczą Polskę.


Stanisław Żaryn
[Fot. 13grudnia81.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook