Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Morozowski to politruk, nie dziennikarz

05.01.2015

„Morozowski zajmuje się tanią propagandą. Właśnie to udowodnił...”

Andrzej Morozowski, znany z zapiekłości obrońca układu rządzącego, ma nie lada problem. W tekście dla „Super Expressu” próbuje znaleźć dobrą stronę rządów Ewy Kopacz. Jednak nawet on ma z tym kłopot. „Największy sukces Ewy Kopacz... Trudno jakiś znaleźć. Na pewno to, że opinia społeczna ma do pani premier bardzo duże zaufanie. Że jej wyniki sondażowe są lepsze od tych, jakie w końcówce urzędowania miał Donald Tusk” - zaczyna swój tekst Morozowski. I nic dziwnego, że wskazuje na wizerunek Ewy Kopacz wśród Polaków. To wszak i jego sukces. To on i jego koledzy z pracy zapewniają Kopacz parasol ochronny...

Co z innymi sukcesami? Jest jeszcze śmieszniej. Za kolejny Morozowski uznaje... wybory samorządowe, które okazały się gigantyczną kompromitacją III RP. Dla Morozowskiego jest to sukces. „Sukcesem jest wynik wyborów do sejmików wojewódzkich. Wydawało się, że Platforma zdecydowanie przegra z PiS, tymczasem największa partia opozycyjna wygrała bardzo niewielką, można powiedzieć ułamkową różnicą” - tłumaczy. Sęk w tym, o czym gwiazda TVN-u zapomniała wskazać, że wybory samorządowe zostały przeprowadzone w zupełnie skandaliczny. W wielu momentach i chwilach te wybory budzą wręcz podejrzenie o fałszerstwo. Wystarczy wskazać, że do sądów w całej Polsce skierowano niespotykaną wcześniej liczbę protestów związanych z wyborami. To jednak Morozowskiemu nie przeszkadza.

Co szczególnie zabawne, dziennikarz TVN-u poza notowaniami Ewy Kopacz, które rząd zawdzięcza mediom, i skandalicznie wyglądającymi wyborami, sukcesów rządzących nie widzi. „To chyba jedyne dwie rzeczy, które dziś pani premier mógłbym zapisać na plus” - tłumaczy dziennikarz.

Morozowski przyznaje wręcz, że „nie jest w stanie wymienić żadnego konkretnego sukcesu!” „Jakiejś sprawy, którą pani premier by załatwiła. Planu na przyszłość pokazującego, że w tym kierunku my, jako Polacy, zmierzamy. Nie ma takiego planu” - tłumaczy autor tekstu. Dodaje, że „nie słyszał czegoś, co by go porwało”. „Żebym mógł powiedzieć, o tak, to jest przywódca, za którym mógłbym pójść. W pierwszych stu dniach rządu u Ewy Kopacz tego zabrakło” - kończy swoją krytykę Andrzej Morozowski.

Jak widać opinia dziennikarza TVN-u jest dla rządu Kopacz i samej premier miażdżąca. Szkoda, że ten sam dziennikarz i stacja, dla której pracuje na co dzień, tyle wysiłku wkłada, by pokazać Polakom, że rządy PO-PSL to najlepsze na co mogą oni liczyć.

Dziś widać wyraźnie, że Morozowski to upadły dziennikarz, zajmujący się tanią propagandą. Właśnie sam się skompromitował...

Na takich właśnie ludziach i takich postawach mediów bazuje system III RP. Upadli ludzie, skarlone media są również podstawą tej władzy. Jednak nawet mainstreamowi dziennikarze mają o Ewie Kopacz fatalne zdanie.

Stanisław Żaryn

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook