Jedynie prawda jest ciekawa

Żaryn: „Mordor” w odwrocie. Czy na pewno?

17.11.2014

„Co robią „leśne dziadki” z PKW? Mamy błędy czy może „poprawianie” wyników?”

Jeśli wyniki sondażu dotyczącego wyniku wyborów się potwierdzą, PiS ma powody do zadowolenia. Jednak euforia w jego szeregach może trwać maksymalnie jeden dzień. Na więcej triumfalizmu partia nie może sobie pozwolić. Uznanie, że kolejne zwycięstwa wpadną same w ręce PiSowi byłoby najgorszym błędem, jaki ta partia może teraz zrobić.

I słusznie mówił Jarosław Kaczyński, wskazując, że PiS musi dbać o wysokie standardy. Być może najgroźniejsi dla PiSu są ludzie PiSu, którzy nie będą w stanie zdać egzaminu w najbardziej krytycznych chwilach. Dokładnie tak, jak Hofman i jego kompani. PiS musi więc i dziś krytycznie spojrzeć na swoje szeregi, czyszcząc je z działaczy niepewnych i dyscyplinujący innych.

Przeciwnik wciąż bowiem jest groźny i ma ogromne atuty. Platforma może liczyć na mechanizmy iście mafijne, które budowała od lat. Sieć powiązań, wspólnota interesów jest wielka i może dać o sobie znać w przyszłym roku, a być może i dziś...

Zaskakujące rzeczy dzieją się przecież wokół PKW. Komisja daje kolejny popis. Choć na Zachodzie wyniki wyborów są znane w przeciągu kilku godzin, w Polsce wciąż jesteśmy zwodzeni. Kolejny raz system komputerowy padł. To zdarza się przy każdym głosowaniu. Czy mamy do czynienia z rzeczywistymi błędami czy może z „poprawianiem” wyników? Co stoi za skandalicznym działaniem PKW, która na każdym etapie procesu wyborczego zalicza gigantyczną kompromitację?

PiS, zapewne przepełniony radością, nie może i dziś spać spokojnie. Nie wiadomo, co robią „leśne dziadki” z PKW i ich kontrahenci. Wciąż nie można wykluczyć, że PKW na koniec, podając wyniki wyborcze, jednak znajdzie zwycięstwo PO, lub choćby obroni remis dla władzy. To wywróciłoby do góry nogami ostatnie godziny. Ten scenariusz wciąż musi być brany pod uwagę przez PiS.

Wspomniany już Adam Hofman w jednym z wywiadów przekonywał, że Polacy mogą wybrać PiS, albo Mordor. Na razie PiS zdaje się o pół kroku przed Mordorem. Jednak do ostatecznej klęski Mordoru jeszcze daleko...

Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook