Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: „Mordor” w odwrocie. Czy na pewno?

17.11.2014

„Co robią „leśne dziadki” z PKW? Mamy błędy czy może „poprawianie” wyników?”

Jeśli wyniki sondażu dotyczącego wyniku wyborów się potwierdzą, PiS ma powody do zadowolenia. Jednak euforia w jego szeregach może trwać maksymalnie jeden dzień. Na więcej triumfalizmu partia nie może sobie pozwolić. Uznanie, że kolejne zwycięstwa wpadną same w ręce PiSowi byłoby najgorszym błędem, jaki ta partia może teraz zrobić.

I słusznie mówił Jarosław Kaczyński, wskazując, że PiS musi dbać o wysokie standardy. Być może najgroźniejsi dla PiSu są ludzie PiSu, którzy nie będą w stanie zdać egzaminu w najbardziej krytycznych chwilach. Dokładnie tak, jak Hofman i jego kompani. PiS musi więc i dziś krytycznie spojrzeć na swoje szeregi, czyszcząc je z działaczy niepewnych i dyscyplinujący innych.

Przeciwnik wciąż bowiem jest groźny i ma ogromne atuty. Platforma może liczyć na mechanizmy iście mafijne, które budowała od lat. Sieć powiązań, wspólnota interesów jest wielka i może dać o sobie znać w przyszłym roku, a być może i dziś...

Zaskakujące rzeczy dzieją się przecież wokół PKW. Komisja daje kolejny popis. Choć na Zachodzie wyniki wyborów są znane w przeciągu kilku godzin, w Polsce wciąż jesteśmy zwodzeni. Kolejny raz system komputerowy padł. To zdarza się przy każdym głosowaniu. Czy mamy do czynienia z rzeczywistymi błędami czy może z „poprawianiem” wyników? Co stoi za skandalicznym działaniem PKW, która na każdym etapie procesu wyborczego zalicza gigantyczną kompromitację?

PiS, zapewne przepełniony radością, nie może i dziś spać spokojnie. Nie wiadomo, co robią „leśne dziadki” z PKW i ich kontrahenci. Wciąż nie można wykluczyć, że PKW na koniec, podając wyniki wyborcze, jednak znajdzie zwycięstwo PO, lub choćby obroni remis dla władzy. To wywróciłoby do góry nogami ostatnie godziny. Ten scenariusz wciąż musi być brany pod uwagę przez PiS.

Wspomniany już Adam Hofman w jednym z wywiadów przekonywał, że Polacy mogą wybrać PiS, albo Mordor. Na razie PiS zdaje się o pół kroku przed Mordorem. Jednak do ostatecznej klęski Mordoru jeszcze daleko...

Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook