Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: "Kłamstwa Grossa są narzędziem do walki z Polską"

22.09.2015

Stanisław Żaryn pisze o potrzebie reakcji państwa polskiego na kłamstwa Jana Tomasza Grossa.

"Teksty Jana Tomasza Grossa są typowym przykładem silnego nurtu w publicystyce polskiej i światowej, która czyni z Polaków morderców i zbrodniarzy wojennych. Pytaniem pozostaje, czy w tej sprawie III RP zacznie działać i bronić swojego dobrego imienia" -  pisze Stanisław Żaryn w swoim felietonie na łamach tygodnika "Solidarność".

Żaryn przypomina, że w tego typu przypadkach RP reagowała tylko poprzez oświadczenia, czy sprostowania prasowe.

"Dopóki tego typu sprawy nie zaczną być systematycznie i w sposób zdeterminowany ścigane przez polskie państwo nie uda się wyplenić z debaty publicznej kłamliwych tez szkodzących Polsce" - czytamy.

Żaryn zwraca uwagę na fakt, że taki sposób mówienia o historii naszej Ojczyzny jest na rękę Niemcom.

"Oni w kłamstwach na temat Polski mogą widzieć, i zdaje się widzą, szansę na uniknięcie odpowiedzialności moralnej i politycznej za działania i decyzje swoich przodków" - pisze dziennikarz wPolityce.pl

Zdaniem dziennikarza, państwo polskie powinno bardziej zdecydowanie reagować na tego typu kłamstwa i zacząć działać dużo poważniej na rzecz promowania polskiej historii.

"Kłamstwa Grossa na temat naszej historii stały się narzędziem do walki z Polską i jej decyzjami w sprawie emigrantów. Nagle okazało się, że nasz sprzeciw to 'ohydne oblicze Polaków, które pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich'" - pisze Żaryn.

mly/Tygodnik Solidarność

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook