Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: "Kłamstwa Grossa są narzędziem do walki z Polską"

22.09.2015

Stanisław Żaryn pisze o potrzebie reakcji państwa polskiego na kłamstwa Jana Tomasza Grossa.

"Teksty Jana Tomasza Grossa są typowym przykładem silnego nurtu w publicystyce polskiej i światowej, która czyni z Polaków morderców i zbrodniarzy wojennych. Pytaniem pozostaje, czy w tej sprawie III RP zacznie działać i bronić swojego dobrego imienia" -  pisze Stanisław Żaryn w swoim felietonie na łamach tygodnika "Solidarność".

Żaryn przypomina, że w tego typu przypadkach RP reagowała tylko poprzez oświadczenia, czy sprostowania prasowe.

"Dopóki tego typu sprawy nie zaczną być systematycznie i w sposób zdeterminowany ścigane przez polskie państwo nie uda się wyplenić z debaty publicznej kłamliwych tez szkodzących Polsce" - czytamy.

Żaryn zwraca uwagę na fakt, że taki sposób mówienia o historii naszej Ojczyzny jest na rękę Niemcom.

"Oni w kłamstwach na temat Polski mogą widzieć, i zdaje się widzą, szansę na uniknięcie odpowiedzialności moralnej i politycznej za działania i decyzje swoich przodków" - pisze dziennikarz wPolityce.pl

Zdaniem dziennikarza, państwo polskie powinno bardziej zdecydowanie reagować na tego typu kłamstwa i zacząć działać dużo poważniej na rzecz promowania polskiej historii.

"Kłamstwa Grossa na temat naszej historii stały się narzędziem do walki z Polską i jej decyzjami w sprawie emigrantów. Nagle okazało się, że nasz sprzeciw to 'ohydne oblicze Polaków, które pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich'" - pisze Żaryn.

mly/Tygodnik Solidarność

[fot. wPolityce.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook