Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: honory nie dla kata i zdrajcy

26.05.2014

„W tym samym miejscu, w którym wiele wpływowych środowisk chce pochować kata polskiego narodu na Powązkach, bohaterowie wciąż krzyczą spod ziemi. I czekają na godne miejsce, prawo do grobu i nazwiska” - pisze Stanisław Żaryn.

Rozpoczęła się batalia o kolejne honory dla Wojciecha Jaruzelskiego. Awantura związana z pochówkiem sowieckiego namiestnika w PRL to zgniły owoc początków III RP. Kolejny raz pokazuje się, co leży u podstaw polskiej rzeczywistości. Fundamentem współczesnej Polski jest zgoda na bezkarność zbrodniarzy. Takich jak Jaruzelski.

Gdy w mediach widać coraz silniejszą presję, by Jaruzelski spoczął na Powązkach, a sam dyktator był chowany z honorami państwowymi, przed innym projektem mnoży się problemy. Jak informuje Marcin Wikło w tygodniku „wSieci” zagrożone są dalsze prace ekshumacyjne na warszawskiej Łączce. W tym samym miejscu, w którym wiele wpływowych środowisk chce pochować kata polskiego narodu, polscy bohaterowie wciąż krzyczą spod ziemi. I czekają na godne miejsce, prawo do grobu i nazwiska. Niestety wciąż ludzie związani ze środowiskami katów są głośniejsi, silniejsi i potężniejsi...

Propaganda związana z Jaruzelskim chwilami staje się wręcz skrajnie nachalna. Kolejny raz uaktywnili się prorosyjscy narratorzy, którzy przekonują, że Polacy mają powód, ba wręcz obowiązek, czuć wdzięczność dla Jaruzelskiego. Jacek Żakowski namawiał do tego, by docenić rolę dyktatora w likwidowaniu komunizmu. Jak się wyraził to właśnie Jaruzelski zgodził się na wykreślenie z konstytucji przyjaźni z ZSRS czy przewodniej roli PZPR. Żakowski, a w ślad za nimi, inni przekonują, że właśnie z tym powinniśmy kojarzyć Jaruzelskiego.

Biorąc pod uwagę medialne przekazy widać, że manipulacja, kłamstwo i antypolska narracja jest silniejsza. Jednak nie ulega wątpliwości, że Jaruzelski jest sowieckim agentem, zdrajcą polskiego narodu, członkiem wysługującej się okupantowi władzy, kolaborantem, który w imię wpływów własnej ekipy, tuszowania zbrodni, drenowania polskiej gospodarki nękał Polaków niszcząc szanse na realną zmianę ustrojową. Współczesna, „demokratyczna” Polska, którą Jaruzelski współtworzył, wystawiła mu rachunek – najwyższe honory polityczne, spokój do końca jego dni, a obecnie – być może – również honorową asystę w ostatniej drodze.

Układy okrągłostołowe powodują, że polskie państwo jest dziś w pułapce, a część polskiego narodu kolejny raz musi zmagać się z odrazą patrząc na współczesną polską rzeczywistość. Rzeczywistość, która doprowadziła do tego, że „były prezydent III RP”, sowiecki dyktator i zbrodniarz umiera bezkarny. A dziś dla wielu osób apele, by z kata nie robić człowieka szlachetnego i patrioty, są seansem nienawiści.

Czy okaże się, że agent obcego mocarstwa, człowiek mający krew polskich patriotów na rękach, plasuje się w panteonie III RP? Widząc początki III RP można sądzić, że tak...

Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 3. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 4. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 5. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook