Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Czuchnowski wzywa do wojskowego puczu?

12.01.2016

"Czuchnowski przekroczył granice, wzywa żołnierzy do buntu wobec Macierewicza."

Ten tekst powinien zostać poddany nie tylko ostrej krytyce. Mamy już bowiem do czynienia nie ze skandalicznym zachowaniem dziennikarza i opiniami wykraczającymi poza dobry smak. Mamy do czynienia z nawoływaniem do buntu armii, mamy do czynienia z działaniami dziennikarza, które przypominają wzywanie do zamachu stanu, wojskowego przewrotu. Takie opinie i teksty, jak ostatni wpis Wojciecha Czuchnowskiego, powinny spotkać się z ostracyzmem, a być może i zostać poddane analizie służb i prokuratury.

Czuchnowski na swoim blogu jawnie wzywa do rokoszu, buntu w armii. Przytaczając słowa szefa MON Antoniego Macierewicza, który mówił, że nie będzie tolerował przypadków nie wykonywania przez żołnierzy jego rozkazów, Czuchnowski apeluje: "Chciałbym dołączyć do tych, którzy namawiają żołnierzy do nieposłuszeństwa". Czy to żart? Ironia? Nic bardziej mylnego. Czuchnowski na poważnie pisze, że szef MON zagraża Polsce. "Bezpieczeństwu, stabilności, porządkowi publicznemu oraz wojskowemu RP zagraża Antoni Macierewicz" - pisze Czuchnowski. I wymienia powtarzane jak mantra oskarżenia pod adresem wiceprezesa PiS. "Dał tego dowody wielokrotnie, demolując polskie służby specjalne, ujawniając ich tajne dane, podając do publicznej wiadomości nazwiska agentury w Polsce i za granicą. Jako szef tzw,. zespołu smoleńskiego destabilizował państwo opluwając prokuratorów w polskich mundurach. Nazywał ich zdrajcami i zaprzańcami. Negował patriotyzm polskich prokuratorów i urzędników państwowych, szczuł na służby które w Smoleńsku wykonywały swoje obowiązki i których oficerowie zginęli razem z polską delegacją. Poniewierał państwem polskim negując jego demokratyczny i niepodległy charakter" - pisze w obłędzie Czuchnowski. Zdaje się, że zupełnie nie rozumie, co oznacza racja stanu, polskie interesy narodowe, a także suwerenna i niepodległa Polska, wolna od wpływów i uwarunkowań z okresu długoletniej sowieckiej okupacji. Dla Czuchnowskiego orężem w walce z Macierewiczem staje się jego działanie na rzecz zerwania z więzami ZSRS, KGB i GRU widocznymi w Polsce do dziś. Czuchnowski swój tekst kończy autorytatywnym stwierdzeniem, że "Antoni Macierewicz nie jest godny pełnić funkcji ministra obrony narodowej". "Postawienie go na tym stanowisku to policzek dla armii i dla Polski" - tłumaczy Czuchnowski.

Dziennikarz "GW" na swoim blogu ma prawo oceniać działania polityków, ma prawo pisać o nich najostrzejsze opinie. Musi jednak wiedzieć, że ujawnia przy okazji swoje podejście do działań naprawczych w III RP, do działań mających na celu wzmocnienie podmiotowości Polaków. Czuchnowski daje w ten sposób świadectwo o sobie. Świadectwo, które plasuje go w gronie tych, którzy na wyrwanie się z powiązań postkomunistycznych patrzą wrogo. Zdaje się, że niewielu się tym świadectwem zdziwi.

Czuchnowski jednak, jak i żaden inny "gwiazdor" mediów establishmentu III RP, nie ma prawa nawoływać do łamania prawa. Czuchnowski pisze zaś wprost, że liczy na bunt w armii, rokosz, istny zamach na praworządność w wykonaniu mundurowych. "Sprzeciw wobec rozkazów wydawanych przez Macierewicza i jego ludzi jest obowiązkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza. Namawiam do tego. Mam nadzieję, że w Wojsku Polskim znajdą się ludzie z charakterem" - kończy swój tekst Czuchnowski.

Te słowa, jak i cały ton tekstu, plasują Czuchnowskiego już nie w gronie propagandystów, ale wręcz antyustrojowych ideologów, którzy grają i podburzają do działań sprzecznych z prawem, konstytucją III RP i demokracją. Czuchnowski wprost zachęca armię do wypowiedzenia posłuszeństwa MON-owi, którego zadaniem jest cywilny nadzór nad wojskiem. Takie teksty powinny spowodować wypchnięcie Czuchnowskiego z kręgów cywilizowanych publicystów, a także objęcie go nadzorem odpowiednich służb kontrwywiadowczych.

Czyżby gwieździe "GW" marzyła się wojskowa junta nad Wisłą?

Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook