Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: Co ukryto w zwojach ministra Sikorskiego?

19.04.2014

Donald Tusk to jednak odważny człowiek. Wpuścić do swojego nowoczesnego i oświeconego rządu oszołoma...

Radosław "Ego" Sikorski może jeszcze nie raz zaskoczyć premiera. Jak się okazuje i on jest utajonym oszołomem. Nie tak dawno wygadywał rzeczy zupełnie niestworzone i dyskfalifikujące dla tak ważnej persony jak minister w rządzie PO-PSL.

"Lecieliśmy naszym „Air Force One”, czyli starym tupolewem. Ten samolot zawsze budził we mnie szczególne odczucia. W trakcie lotu jest czas na to, żeby porozmawiać z dziennikarzami, kolegami ministrami czy premierem, a skądinąd wiadomo, że te maszyny są serwisowane w Moskwie. W tysiącach kilometrów kabli można ukryć wszystko" - mówił w 2007 roku obecny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Minęło siedem lat. Minister przeszedł gruntowną przemianę. W wyniku katastrofy rzeczonego tupolewa zginęło niemal 100 osób, a minister Sikorski... najął się do promowania tezy, że w Smoleńsku na pewno nie doszło do zamachu. Dziś jest on na pierwszej linii frontu atakujących wszystkich, którym myśl o zamachu choćby przejdzie przez głowę.

Zaskakująca i zupełnie niezrozumiała jest przemiana Sikorskiego. Okazuje się być on albo tchórzem, albo najemnikiem kłamstwa. Inaczej nie da się pojąć dlaczego trzy lata przed tragedią smoleńską bał  się zamachu, a cztery lata po niej jest wśród tych, którzy uznają, że na rządowego tupolewa w Smoleńsku na pewno zamachu nie przeprowadzono.

To jednak nie jedyna zaskakująca zmiana, jaka zaszła w ministrze Sikorskim w podobnym czasie. W latach 90. był on jednym z najbardziej zaciekłych przeciwników i krytyków WSI. Krytycznie wypowiadał się o nich jeszcze w 2006 roku. Jednak gdy w latach 2006-2007 likwidacja Służb stała się faktem, zaczął zmieniać się w ich zagorzałego obrońcę. Dziś jest również wśród siewców kłamliwego pozytywnego obrazu WSI, jest jednym z najbardziej zaciekle atakujących tych, którzy zlikwidowali paramafijne struktury WSI.

Rację miał Sikorski, gdy mówił, że w rządowym Tupolewie i jego kablach można "ukryć wszystkiego". Rację miał Sikorski, gdy kilka lat temu mówił, że WSI to służby spetryfikowane przez Rosję i groźne dla Polski. Jednak jak widać Sikorski zmienny jest. I być może wspomniane mają coś ze sobą wspólnego.

Może Sikorskiemu coś ukryto w zwojach...

Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook