Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba: Wypowiedź Kopacz o lojalce była wyreżyserowana

20.12.2014

Goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 dyskutowali o najgłośniejszych tematach mijającego tygodnia: sałatce prof. Pawłowicz, kolejnej odsłonie afery z kilometrówkami i sugestii Ewy Kopacz, że Jarosław Kaczyński podpisał lojalkę.

Zwłaszcza ta ostania sprawa zbulwersowała obecnych w studiu publicystów: Agnieszkę Romaszewską, Piotra Zarembę, Macieja Świrskiego, Łukasza Warzechę, i Jacka Karnowskiego.  
„Fakt, ze premier sięga po takie argumenty  - to zachowanie niegodne” - mówił Jacek Karnowski. W podobnym duchu wypowiadali się pozostali goście.

"Sugestie pani premier, to przejaw rozpaczliwej taktyki politycznej. Ja bym to umieścił obok wywiadu dla Vivy. Jeszcze parę miesięcy była taktyka, by - straszyć PiS-em. Teraz jest inna, by zamydlić to co ważne, by nie dyskutować o istotnych preoblemach" --mówił Warzecha.

"Można powiedzieć: straszcie dalej. Marsz nie potwierdził tej wizji krwawej opozycji. Ale Kopacz to zręcznie sformułowała, co wskazuje że cała wypowiedź była wyreżyserowana – dodał Piotr Zaremba.

Sporo emocji wzbudziło też rozdmuchana przez media sprawa sałatki zjedzonej na sali sejmowej przez prof. Krystynę Pawłowicz.

"Sprawa tej sałatki to kompletna bzdura, co nie zmienia faktu, że prof. Pawłowicz zrobiła wiele szkody PiS-e, i nie powinna znaleźć się n jego listach- mówił Warzecha.

"To co pokazano ws. sałatki - to pokazuje jaka jest rola mediów w Polsce. To jest metoda, by odczłowieczyć adwersarza. Po to by opozycjonista nie miał cech ludzkich. Takiego przeciwnika łatwiej zniszczyć." - tłumaczył Świrski. „Nie oznacza to jednak konieczności wystawiania osób, które są wulgarne i mają problemy z psychiką -dodał Zaremba.


Publicyści podkreślali, że obie sprawy mają zupełnie inny kaliber. Nawet afera kilometrówkowa – choć sytuuje się pozornie w kręgu tematów obyczajowych – w gruncie rzeczy dotyczy rozliczania państwowych pieniędzy. 

Warzecha zwrócił uwagę, że w całej tej sprawie nikt dotąd nie zaproponował rozwiązania systemowego. 

"Jest dużo możliwości by ten problem rozwiązać, a problem wykorzystania publicznych pieniędzy jest zawsze istotny"– przekonywał.

"Dyskusja o kilometrówkach ma sprawić wrażenie, że politycy niczym się od siebie nie różnią. Różnią się jednak"– zauważył Jacek Karnowski.

"Chciałbym, żeby w polskich mediach były jeszcze dyskusje o walucie euro o polityce europejskiej"-pomarzył na głos Zaremba.

Agnieszka Romaszewska ujęła problem inaczej: „Pytanie jest takie czy parlament do czegoś w Polsce służy czy nie?
Dla opinii publicznej - nie. W powszechnym przekonaniu pieniądze na biura służą do napychania kieszeni. Ale większość posłów - nie wiem ile - próbuje coś robić. Ale by coś robić trzeba mieć biuro. Posłowie mają na to śmieszne pieniądze. To od lat jest zamiatane pod dywan”– mówiła dziennikarka.

„Różnie między zarobkami w PE i Sejmie powoduje,że marzeniem polityka jest awans europejski. To jest taki potskolonializm” – mówił Karnowski.

Warzecha podkreślał, że ze swojej roli parlament  obecnie wywiązuje się słabo. Podbija jedynie to co wychodzi z rządu, dlatego jego zdaniem należy: zmniejszyć liczbę posłów, ale dać im godziwe miejsce i warunki pracy, tak aby nie musieli szukać ich w PE. 

Na koniec publicyści złożyli słuchaczom życzenia:
Świrski: Dumy z bycia Polakami; 
Romaszewska: Powrotu do standardów.  Byśmy przestali się tak strasznie nienawidzić i tak strasznie sobie nie ufać
Zaremba:Życzyłbym Polakom zmiany. Zwłaszcza, ze przed nami dwie daty wyborcze; Zmiana jest konieczna ze względów higienicznych. Żeby patologie zaczęły znikać
Warzecha: Mniej plemiennego okładania się pałami. 
Jacek Karnowski: Dużo szczęścia !

ansa/ Radio Warszawa
[fot. wPolityce.pl]
Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook