Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba we „wSieci”: Czego pilnuje rząd

20.04.2017

„Gdyby w Polsce rządziła nadal ekipa PO, nie byłoby komu zablokować genderowego zapisu w deklaracji rzymskiej. A rząd posłusznie wspierałby pieniędzmi podatników skandalistę oferującego Polsce bluźnierstwo zamiast kultury” – pisze w swoim najnowszym artykule w tygodniku „wSieci” Piotr Zaremba.

Jak zauważa Zaremba, polski rząd, jak żaden inny, skutecznie walczył o ostateczną treść deklaracji rzymskiej, która jest wyznacznikiem tego, w jakim kierunku ideologicznym będzie podążać Europa.  

„Czasem w zatrzęsieniu widowisk umykają rzeczy ważne. Można twierdzić, że rozgrywka o ewentualne zablokowanie Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europy została przeprowadzona przez polski rząd niezręcznie, a jeszcze mniej zręczne były próby powrotu do tego tematu w samej Polsce. Tyle że zaledwie kilka dni później ten sam rząd odniósł sukcesy w przepychankach o kształt deklaracji rzymskiej. W tym jedną taką, w której był osamotniony, a której znaczenie wykracza poza problem polskiej pozycji w Europie” – pisze Zaremba.  

To nie kto inny, a właśnie Beata Szydło, jako jedyna przeciwstawiła się dyktatowi ideologii gender, i tą batalię wygrała. 

„Najciekawszą bitwę premier Szydło, wspierana przez świetnego znawcę europejskiej nowomowy, sekretarza stanu ds. europejskich w MSZ Konrada Szymańskiego, stoczyła zupełnie sama. Zdanie zaczynające się od słów „Union promotes gender equality” („Unia promuje równość płci”) zostało zmienione na inne: „Union promotes equality between women and men and equal opportunities for all” („Unia promuje równość między kobietą a mężczyzną o równe warunki dla wszystkich”). Pozornie różnica nieznaczna, w polskim języku wręcz niezrozumiała. Objaśnia ją dla czytelników „wSieci” Konrad Szymański: – W języku europejskich dokumentów „gender” to słowo wytrych. Poparcie dla promowania genderowej równości oznaczałoby np. przyzwolenie dla eksperymentów zmierzających do zacierania płciowych różnic na poziomie szkoły. Zatrzymaliśmy to” – zauważa publicysta  

Piotr Zaremba podkreśla też zdecydowaną postawę, jaką wykazał się rząd w sprawie bluźniercy Olivera Frljicia, reżysera osławionej „Klątwy” wystawianej na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.  

„Możecie nie być w pełni zadowoleni z każdego posunięcia tego rządu, ale w godzinę próby nie tylko daje świadectwo, lecz czasem okazuje się skuteczny w obronie wartości, jestem przekonany, milczącej większości” – podsumowuje Zaremba.  

Cała, niezwykle ciekawy artykuł o konserwatywnej postawie polskiego rządu w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 18 kwietnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

[fot. PAP/Paweł Supernak/Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook