Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zaremba we „wSieci”: Ile szans ma „polski Kennedy”?

17.01.2015

Lider opozycji, twardziel z dalekosiężną wizją, zgłosił na prezydenta obiecującego polityka. Dlaczego więc kampania Andrzeja Dudy rozkręca się tak wolno? Zaległości są do nadrobienia, ale czasu jest coraz mniej - pisze w tygodniku „wSieci” Piotr Zaremba.

Swoje intencje odnośnie do wyborów prezydenckich Jarosław Kaczyński wyłożył najpełniej w jednym z prasowych wywiadów, porównując Andrzeja Dudę do Johna F. Kennedy’ego. I zapowiadając podobne zwycięstwo młodego, pełnego wigoru kandydata, jakie odniósł Kennedy
nad Richardem Nixonem w roku 1960.
Wprawdzie w tej analogii kryje się uproszczenie. Kennedy był tylko o cztery lata młodszy od Nixona, a wrażenie triumfu świeżości nad zużyciem było w przypadku
tych dwóch polityków przesadne. Cóż stąd, że Nixon spocił się podczas telewizyjnej debaty w 1960 r., skoro był człowiekiem także względnie młodym (47 lat), zręcznym i pełnym energii.
Ale Kennedy’ego oceniano w konfrontacji z poprzednim, niekandydującym szefem państwa gen. Dwightem Eisenhowerem, człowiekiem 70-letnim. Kennedy’emu udało się wywołać wrażenie, że przychodzi na kontrze wobec zrutynizowanej, pozbawionej nowych pomysłów administracji. Była to przesada, ale skuteczna – na wagę wyborczego zwycięstwa.
CAŁY ARTYKUŁ w tygodniu wSIECI. Także w wersji e-wydania - do nabycia TUTAJ

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook